کار بر روی لبه های عکس

hamid ir

Well-Known Member
سلام
این آموزش از سایت www.aqa-d.se گرفته شده. البته سادست ولی ممکنه به دردتون بخوره.
1-در ابتدا عکس دلخواهتونو وارد کنید.
1.jpg

2-سپس دکمه ی quick Mask tool را از نوار ابزار انتخاب کیند تا وارد محیطquick Mask بشید
2.gif

3-با ابزارPaint Bucket tool داخل عکستون پر کنید سپس ابزارMarquee tool را انتخاب و یه محیط مستطیل شکل یا مزبع شکل بر روی عکس ایجاد کنید.البته باید از هر طرف مقداری تا لبه ی عکس فاصله داشته باشه.
3.jpg

سپس دکمه Delete را بزنید.و بعد Ctrl+D را بزنید تا از حالت انتخاب خارج بشه.
از این به بعد میخوایم انواع کارها رو انجام بدیم.
4-حالا به FILTER/DISTORT/glass برید و به دلخواه اونو تنظیم کنید.سپس Q را بزنید تا به محیط اصلیمون برگردیم.حالاCtrl+Shiift+I رابزنید و سپس Delete را بزیند. تا اینجا یه نوع شکل داریم
4.jpg

دیدید چقدر راحت. میتونید به همین روش شکلهای دیگه ایجاد کنید
مثلاً در عکسهای زیر مثل مراحل بالا پیشرفته و فقط فیلتر های اعمال شده فرق فکوله.در این عکسه به ترتیب از فیلتر های FILTER/PIXELATE/color halftone و FILTER/DISTORT/ripple استفده شده و د عکس آخر از تکنیک Gradient استفاده شده الیته با Mask که در اون باید رنگ Foreground مشکی و Background سفید باشه

5.jpg

6.jpg

7.jpg

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
سلام

خیلی خوب بود دستت درد نکنه

mostafa_az

Well-Known Member
پیرمرد سایت دوباره شروع به آموزش زدن کرده .
ممنون حمید .

مخلصیم
مصطفی

hamid ir

Well-Known Member
خواهش میکنم
به هر حال باید هوای نوه ها رو داشته باشیم دیگهlol

S4DEGH

Well-Known Member
دستت طلا حميد جان !
اتفاقا دنبال همچين آموزشي بودم ! گاهي اوقات آدم كار هاي سنگين رو براحتي انجام ميده اما موقع كار هاي سبك يادش ميره كه چطوري بايد انجام بده !
دقيقا من يادم رفته بود !
الان يادآوري شد !
ممنون !

Ghamnevis

Well-Known Member
ممنون حميد جان بابت آموزش :) بي زحمت يه نسخه Html اش رو هم براي يكي از مديران انجمن فوتوشاپ بفرست :)

hamid ir

Well-Known Member
Ghamnevis گفت:
ممنون حميد جان بابت آموزش :) بي زحمت يه نسخه Html اش رو هم براي يكي از مديران انجمن فوتوشاپ بفرست :)
خواهش میکنم
چشم سعی میکنم آموزشای دیگه هم Html کنم

hamid ir

Well-Known Member
خواهش میکنم رضا جان فقط خواهشاً دوستان از دکمه تشکر استفاده کنید تا برای دیگران مشکلی پیش نیاد

hamid ir

Well-Known Member
شرمنده
من اینارو توی پرشین گیگ آپ کرده بودم که پرشین گیگم لطف کردو کل فیلهارو پاک کرد
دارم این آموزشارو html میکنم بعد بدم مصی بزاره توی سایت

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دوست عزیز همونطوری که حمید خودشم توضیح داده پرشین گیگ عکسا رو پاک کرده.

به 2 پست قبلی دقت کنید!

جدیدترین ارسال ها

بالا