کار با textbox و sql server

sam166

Member
سلام و خسته نباشید
من می خواهم زمانی که روی یک button میزنیم محتویان دو textbox را در دیتا بیس به صورت یک رکورد مجزا قرار دهید

لطفا کمک کنید چه طور این کار را انجام دهیم

mo.esmp

Member
دقيقا بگيد ميخوايد چيکار کنيد تو دوستان بتونن راهنمايی کنن.

سلام دوست من .

من کامل متوجه سوال شما نشدم ولی ...

مثال :

2 تا textbox داریم که یکی نام و دیگری نام خانوادگی است .

حالا ما می خواهیم هر دو را یکی و در فیلد نام و نام خانوادگی در بانک اطلاعاتی ثبت کنیم .
من فایل مثال رو پیوست میکنم .
در صورت مشکل در همین جا سوال خود را بپرسید دوست من .
موفق باشید .
مشاهده پیوست Test data - fullName.rar

aghanaser

Member
سوال مهم

با سلام ببخشيد حالا اكه بخواهيم هركدوم از اين تكست باكسها مثلا اگه 4 تا باشه هركدوم توي يك فيلد از بانك اطلاعاتي قرار بگيره چي مثلا نام و نام خوانوادگي و شغل و ايميل و ....

دوست من متوجه نشدم که مشکل جدید شما کجاست .

ولی با کلیک روی باتن text هر textbox را بگیر و در بانک ذخیره کن .

اگر نحوه ذخیره در بنک رو نمیدونید بگید . چون مثالی که بالا تر زدم و گذاشتم بنظرم واضح بود .

موفق باشید .

aghanaser

Member
سوال من

دوست عزيز ممنون از اين كه پاسخ داديد .درسته مثال شما واضحه وحتي من ازش به درستي استفاده كردم ولي من خودم يه فرمي ساختم كه نام و نام خانوادگي و ايميل را توي تكست باكسها بشه نوشت و بانك اطلاعاتي من هم همين سه تا فيلد را داره حالا اگه بخوام با يك كليك متن اين سه تا تكست باكس هركدوم تو فيلد خودش تو بانك من وارد بشه چيكار كنم.سعي كردم از طريق برنامه اي كه گداشتين اين كاررو انجام بدم ولي نشد...

aghanaser

Member
سوال:

با سلام .ممنون از برنامه اي كه گذاشتين ولي در اين دو مورد نياز به توضيح دارم:

1- اگر بانك اطلاعاتي من express نباشه كه نيست من بايد چيكار كنم(تمام سعيم را براي تغيير مسير و كدهاي webconfig گذاشتم ولي نتيجه نگرفتم) با نك اطلاعاتي من sql هست كه همينطوري ساختم و سيو كردم

2- براي ساختن بانك اطلاعاتي sql express و يا ويرايش همين بانك اطلاعاتي در مثال data از چه برنامه اي ميشه استفاده كرد؟
با تشكر...

سلام .

دوست من شما می توانید به این شکل تغییر دهید .

PHP:
<connectionStrings>
      <add name="ConnectionName" connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=DataBase Name;user id=user ; password=pass" providerName="System.Data.SqlClient"/>
  </connectionStrings>
( user , pass را وارد کنید (
و اینکه بانک را در sql server خودتون attach کنید .
می توانید ویرایش کنید .

موفق باشید .

آخرین ویرایش:

aghanaser

Member
شرمنده این قضیه attach درکش برام یه مقدار سنگینه ..!!من سعی کردم فایل دیتا بیس رو وارد sql server کنم ولی یه پیغامی میداد مثل اینکه ادیتور فایل مورد نظر وجود نداره و ...
ولی در هر حال ممنون از وقتی که گذاشتین.

دوست عزیز مراحل attach کردن پایگاه داده را در sql server 2005 براتون توضیح میدم .

مرحله اول
ATTSql-01.jpg

مرحله دوم
ATTSql-02.jpg

مرحله سوم
ATTSql-03.jpg

مرحله چهارم
ATTSql-04.jpg

مرحله پنجم
ATTSql-05.jpg

موفق باشید .

aghanaser

Member
تشكر

آقاي آرش نيازمند ; واقعا ازتون ممنونم مشكل من حل شد.

موفق باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا