کارکردن با progressbar در vb.net

swsehsan

Member
سلام
من می خوام وقتی روی دکمه login میزنم progressbar نمایش داده بشه وبعد از پر شدن progress به صفحه بعد منتقل شه

یک timer به فرم اضافه کردم وکد زیر در ان قرار دادم

PHP:
 Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
        ProgressBar1.Value += 1
        Label3.Text = Convert.ToString(ProgressBar1.Value) + "%"

If ProgressBar1.Value = 100 Then

ProgressBar1.Value = 0
            Timer1.Enabled = False
        End If

End Sub

ودر button مربوط به login هم این کد قرار دادم

PHP:
 timer1.Interval = 10
            timer1.Enabled = true
ولی اصلا کار نمیکنه مستقیم به فرم بعدی میره

mo.esmp

Member
اگه منظورتون از صفحه همون فرم، برای نمايش فرم ديگه :

کد:
Private Sub timer_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs)
        ProgressBar1.Value += 1

ProgressBar1.Value = 1
            timer.Enabled = False
            [B][COLOR="Red"]MyForm.Show()[/COLOR][/B]
        End If

End Sub

به جای MyFrom اسم فرمی رو که ميخواد نمايش بديد بنويسيد.

آخرین ویرایش:

swsehsan

Member
سلام

ممنون ولی تغییری نکرد اصلا progressbar کار نمیکنه می خوام وقتی که دکمه login زدم progressbar کار کنه وبعد از چک کردن رمز عبور وارد فرم اصلی بشه

این هم کل کد button مربوط به login

PHP:
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        If (((TextBox1.Text <> "" And TextBox2.Text <> ""))) Then

ol_cm = New OleDbCommand("Select * From user1 where  UserN ='" & TextBox1.Text & "' and Pasn = '" & TextBox2.Text & "'  ", ol_cn)
            dr = ol_cm.ExecuteReader
            If dr.HasRows = True Then
                dr.Read()

Me.Visible = False
                Frm_StartUp.Show()
            Else
                Msgbox_Custom("شناسه کاربری/واژه عبور وارد شده معتبر نیست", 1, 2, "ورود غیر مجاز")

End If

Else

Msgbox_Custom("شناسه کاربری/واژه عبور وارد شده خالی است", 1, 2, "ورود غیر مجاز")

End If
    End Sub

Frm_StartUp.Show() اسم فرم که بعد از login وارد میشه

3minar

Member
دوست من اول یه نگاه کن ببین MinValue و Progressbar MaxValue صفر و 100 باشه که سر کار نباشیم. بعد گفتی که می خوای وقتی دکمه رو زدی Progressbar شروع به کار کنه در صورتی که من توی کد شما چیزی برای اضافه کردن Progressbar value نمی بینم.

کدتون ارور میده یا فقط اتفاقی نمی افته؟؟

swsehsan

Member
من تمام کد ها قرار دادم نه error نمیده بعد از login کردن در صورت درست بودن پسورد بدون چک کردن progressbar وارد فرم اصلی میشه حالا می خوام کاری کنم که بعد از پر شدن progressbar وارد فرم بشه

3minar

Member
دوست من Enable تایمر رو از Propertis اول False کن و Interval رو برابر 1000 قرار بده، بعد کد باتون رو به این تغییر بده!!

PHP:
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        If (((TextBox1.Text <> "" And TextBox2.Text <> ""))) Then

ol_cm = New OleDbCommand("Select * From user1 where  UserN ='" & TextBox1.Text & "' and Pasn = '" & TextBox2.Text & "'  ", ol_cn)
            dr = ol_cm.ExecuteReader
            If dr.HasRows = True Then
    dr.Read()
  timer.enable=true             
     Else
                Msgbox_Custom("شناسه کاربری/واژه عبور وارد شده معتبر نیست", 1, 2, "ورود غیر مجاز")

End If

Else

Msgbox_Custom("شناسه کاربری/واژه عبور وارد شده خالی است", 1, 2, "ورود غیر مجاز")

End If
    End Sub

بعد توی تایمرت این کد رو بنویس :

PHP:
Private Sub timer_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs)
        ProgressBar1.Value += 1

timer.enable=false
          Me.Visible = False
                Frm_StartUp.Show() 
        End If

End Sub

اگر بازم مشکلی بود بگو!!

behnambest

New Member
استفاده از progressbar در ساخت مرورگر

:tavajoh:

سلام دوستان:cry:

من تازه با زبان وی بی آشنا شدم و تازه کارم می خواستم که یه مرورگر ساده درست کنم که با progressbar کار کنه یعنی وقتی صفحه داره لود می شه progressbar میزان لود شدن صفحه رو نشون بده و وقتی صفحه لود شد توی یه label بنویسه صفحه به طور کامل لود شد و form2 رو اجرا کنه . ممنون می شم کمکم کنید .:rose:

البته واسه
progressbar از کد زیر استفاده کردم وقتی progressbar کامل می شه پیغام خطا می ده .

ProgressBar1.Max = ProgressMax
ProgressBar1.Value = Progress

مقدار max=100 و min = 0 قرار دادم . ممنون :sad:

البته معذرت من vb 6 رو می گم نه دات نت .:shock:

اینم خطای برنامه

:snap:
1271790518.jpg
:snap:

آخرین ویرایش:

behnambest

New Member
پیام خطا رو برطرف کردم

حالا چیکار کنم که فقط 1 بار Progress پر بشه . می خوام وقتی یه سایت کامل لود بشه چند تا تکست باکس و دکمه دارم که می خوامبرابر Enabel=True بشن . یعنی صفحه سایت کامل لود شد اینا Enabel=True بشن و بره تو form 2 ممنون :rose:

3minar

Member
پیام خطا رو برطرف کردم

حالا چیکار کنم که فقط 1 بار Progress پر بشه . می خوام وقتی یه سایت کامل لود بشه چند تا تکست باکس و دکمه دارم که می خوامبرابر Enabel=True بشن . یعنی صفحه سایت کامل لود شد اینا Enabel=True بشن و بره تو form 2 ممنون :rose:

اگه می خوای فقط یه بار پر بشه یک if بذار و بنویس که اگر max برابر 100 شد enable پروگرس false بشه!!!

جدیدترین ارسال ها

بالا