کارت گرافیک Workstation خود را انتخاب کنید !!!

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام به همه دوستان
تصمیم گرفتن در مورد انواع گرافیکهای Workstation برای دوستان مطالبی رو بنویسم تا بتونند از این اطلاعات برای انتخاب و خرید یک کارت Workstation متناسب با کارشون ازش استفاده کنند .

این مجموعه مقالات مربوط به انجمن تخصصی مجید آنلاین می باشد و استفاده از آن فقط با ذکر نام این انجمن مجاز است

همونطور که می دونید ،قیمت این کارتها به دلیل تولید کم و تکنولوژی ساخت متفاوت ، بالاتر از انواع Gaming هست ، تا جایی که گرانترین کارت Gaming فعلی قیمتی حدود 500 دلار داره (شما بخوانید 800 هزار تومان !:mad:) که میشه به ATI HD5970 و nVidia 480GTX اشاره کرد ولی گرانترین کارتهای اسلاتی (یعنی داخل کیس نصب میشه روی شکاف PCI-E ) می تونند قیمتی تا 3000 دلار نیز داشته باشند ! :shock:

(در مورد جمله بالا هم باید بگم درست فکر کردید گرافیک های Workstation غیر اسلاتی هم داریم که به Box Workstation شهرت دارند و در واقع چندین کارت قولپیکر Workstation به صورت موازی کار پردازش رو انجام می دهند و با در اختیار داشتن نزدیک 16 گیگ VRAM قیمتی برابر با 14000 دلار دارند ! :shock:

8a5037d1d95346ff9a21.jpg

تصویر پایین رندر RealTime یا به قول انویدیا Offline render باکس گرافیک بالایی هست . حیرت آوره :shock:

ff997cbcf5744697a92f.jpg

(در مورد این باکسهای گرافیکی هم ایشالا یه مقاله می نویسم تا شرکت هایی که توانه مالی برای خرید دارند بتونند انتخاب مناسبتری در این زمینه داشته باشند . )

از همه اینها که بگذریم نگران نباشید چون کارتهای Workstation هم هستند که برای مصارف خانگی طراحی شدند که حتی قیمتی زیر 100 دلار دارند ! شاید به نظرمون برسه که حتما به درد نخوره ولی باید گفت که سخت در اشتباهیم :cool: چون در تاپیکی که در TomsHardware دیدم مقایسه ای بین دو کارت nVidia 280GTX و Quadro 1800 که قیمت دلارشمون نزدیک هم هست (البته تو خارجا !) کاراییه Quadro 1800 نزدیک 11 برابر 280GTX بود در MAX 2009 ! :shock:
پاراگراف بالا یعنی پایینترین مدل گرافیکهای Workstation چند برابر از قویترین گرافیکهای Gaming در امور طراحی پرقدرت تر هستند :neutral:

حالا سوال اینجاست که چه طوری این ممکن هست !؟ جوابش رو جدا از تمام مسائل فنی که در تاپیک تفاوت کارتهای گرافیک Workstation و Gaming در کارهای گرافیکی بیان کردیم میشه اینطور گفت که : هر که را بهره کاری ساختند !!! :green:

اگر خدا خواست و امکان پذیر شد ،شرکتی رو معرفی می کنم که جزء وارد کننده های معتبر و شناخته شده بازار هستند و می تونند قطعات خاص رو با قیمتی نزدیک قیمت دلارشون وارد کشور کنند :oops:

در پست های بعدی و در هر کدوم ، یک یا چند کارت رو با توضیحاتش معرفی می کنم تا بتونید با انتخابی درست ، استفاده مناسب از پولتون داشته باشید و کارهاتون کیفیتر و زیباتر از قبل بشه :paint:

همگی موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام پژمان

ممنون بابت مطرح کردن موضوع... استفاده کردیم

من رو این مسئله شک داشتم که واقعا آیا منی که دارم واسه کارت گرافیکی به قیمت 650 تومن پول میدم آیا دیگه مشکل توی ویو پورت مکس رو دارم یا نه!!!

از تو چه پنهون یکی از دوستام یه سیستمی خریده که قرار بوده با اون مکس کار کنه و دیگه تا 5 ،6 سال دیگه ارتقا نده
واسه همین یه GF 295 2G دو هسته ای گرفت براش افتاد 650 تومن

الان سیستمش پیش منه و من دارم با این سیستم دارم کار میکنم
حالا اینو داشته باش

سیستم خودم که دو سال پیش خریدم گرافیکش 4870 با 512 مگ رم دی دی آر 5 بوده
صحنه های شلوغ رو دیوانه وار بهم نشون میداد و اذیتم نمیکرد
همون صحنه ها رو من دارم با این کارت نگاه میکنم .... انتظار داشتم خیلی بهتر بکشه
اما تا یه خورده صحنه شلوغ میشه و صحنه رو میخرخونم اون اررور لعنتی میاد که ازما برای سیو کردن فایل تو فلدر آتوبکاپ اجازه میگیره!

یه چیز جالب هم که با این سیستمش دارم اینه که موقع کار با فتو شاپ هر 2 یا سه دقیقه توی صحنه های گنده هنگ میکنه و مانیتور پرش میکنه دوباره خوب میشه و یه اررو زیر میاد که میگه درایور کارتتون مشکل داره ولی حالا به حالت اول برگشته ...
بازم دوباره میاد

توی بازی هم نسبت به 4870 خودم زیاد فریم rate بالایی نمیده

مثلا تو اویل 5 با 4870 خودم تست زدم میانگین رو 90 بود و با 295 روی 150 بوده

من احساس میکنم شاید با مادربوردش مچ نباشه ... مادر بوردش Rampage 2 Extrime با 6 گیگ رم با CPU Cori7 920

بهر حال من با ATi خیلی حال میکنم

بگذریم

توی شرکتی کار میکردم که گرافیکش کوادرو بوده ... 128 مگ رم داشته و 700 تومن خریده بودن (3 سال پیش)
نسبت به رمش خوب توی ویو پورت مانور میداد... ازش خوشم اومده بود....
جوری قوی بود که برای بعضی از مشتریاشون که میخواستن رندر انمیشنی از دکوراسیون داخلی داشته باشن دیگه رندر نمیکردن از همون رادیو سیتی استفاده میکردن (فکر کن...)

منم حرفت رو تایید میکنم....

هر چیزی رو بهر کاری ساختن.....

موفق باشی

آخرین ویرایش:

www_3d_boy3

Well-Known Member
خدا عمرت بده اين يكي از كلاساي بسيار خوبي بود كه من چيزايي ازش ياد گرفتم كه حيتي نمي دونستم تا قبل از اين چيه الان ميخوام برمd يه كارت work بخرم

Ultra3D

Well-Known Member
ای بابا این Qoudro 1800 که رنج قیمتش رو 800 تا 1000 هزار تومن زدن کجاش با GTX280 برابری می کنه ! قیمتش حداقل 2 برابر اون هست!!

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
FirePro V3700

سلام مجدد به همه
در این پست طبق قولی که داده بودم ، اولین کارت گرافیک Workstation رو معرفی می کنم .
این کارت از شرکت ATI هست و با قیمتی پایین ، دارای ویژگی های خوبی در زمینه کارهای گرافیکی هست .

مشخصات FirePro v3700:

5a221ee40dbc4cc69da2.jpg

-قیمت به دلار : حدود 90 دلار

- پردازش موازی فرامین گرافیکی در شیدرهای معماری یا Shader architecture

- بهینه شده برای شناسایی خودکار روند کاری در نرم افزارهای مختلف گرافیکی (2 بعدی و 3بعدی)

- استفاده از اینترفیس PCI Express 2.0 x16

1- دارای 256 مگابایت VRAM از نوع GDDR3 به عنوان Frame Buffer

2- دو عدد خروجی DVI-I که هر خروجی می تواند دارای سایز تصویر ، نرخ به روز رسانی و کنترل رنگ مجزاء باشد ! همچنین در حالت 30bit کامل پردازشها رو انجام می ده .

3- رندر تصاویر HDR بطور 8 ، 10 و 16 بیتی روی هر کانال RGB

4 - پشتیبانی سخت افزاری از Shader Model 4.1 برای سایه زنی روی ورتکسها و پیکسل ها

5 - پشتیبانی سخت افزاری از DirectX 10.1 و OpenGL 3.0 در محیط های گرافیکی

6 - دارای تاییدیه شرکتهای بزرگ گرافیکی از جمله Autodesk

7 - دارای 40 واحد پردازشی Stream

8 - دارای Antialiasing با سه ویژگی 4 مرحله ای Multi Sampling، سفارشی یا CFAA و Super Sampling

9 - حداکثر رزولیشن 1600 در 2560 روی هر شاخه خروجی DVI و یک چیپ مستقل حافظه و encoder برای حفظ کیفیت تصویر

10 - قابل استفاده روی تمام نسخه های ویندوز و لینوکس 32 و 64 بیتی

برای استفاده از این کارت نیاز به پاور 350 وات واقعی در حداکثر فشار کاری هست و باید کنار حداقل 512 مگابایت رم قرار بگیره .

موفق باشید :rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام به همه

مشخصات FirePro v8800:

ati_firepro_v8800_1-540x435.jpg

-قیمت به دلار : حدود 750 دلار

- پردازش موازی فرامین گرافیکی در شیدرهای معماری یا Shader architecture

- بهینه شده برای شناسایی خودکار روند کاری در نرم افزارهای مختلف گرافیکی (2 بعدی و 3بعدی)

- استفاده از اینترفیس PCI Express 2.0 x16

1 - دارای 1600 واحد پردازشی Stream

2- دارای اینترفیس 256 بیت

3- پهنای باند استثنائی 147.2 GB/s

4- چهار عدد خروجی HDMI که هر خروجی می تواند دارای سایز تصویر ، نرخ به روز رسانی و کنترل رنگ مجزاء باشد ! همچنین در حالت 30bit کامل پردازشها رو انجام می ده .

5- پشتیبانی از فناوری Ati Eyefinity که میشه باهاش 6 مانبتور رو کنترل کرد!!

6- رندر تصاویر HDR بطور 8 ، 10 و 16 بیتی روی هر کانال RGB

7 - پشتیبانی سخت افزاری از Shader Model 5.0 برای سایه زنی روی ورتکسها و پیکسل ها

8 - پشتیبانی سخت افزاری از DirectX 11 و OpenGL 4.1 در محیط های گرافیکی

9 - دارای تاییدیه شرکتهای بزرگ گرافیکی از جمله Autodesk

10- دارای 2 گیگابایت VRAM از نوع GDDR5 به عنوان Frame Buffer

11 - دارای Antialiasing با سه ویژگی 4 مرحله ای Multi Sampling، سفارشی یا CFAA و Super Sampling

12 - حداکثر رزولیشن 1600 در 2560 روی هر شاخه خروجی DVI و یک چیپ مستقل حافظه و encoder برای حفظ کیفیت تصویر

13 - قابل استفاده روی تمام نسخه های ویندوز و لینوکس 32 و 64 بیتی

برای استفاده از این کارت نیاز به پاور 350 وات واقعی در حداکثر فشار کاری هست و باید کنار حداقل 512 مگابایت رم قرار بگیره .

موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

www_3d_boy3

Well-Known Member
اقا من هر چی دنبال یه کارت مث این میگردم پیدا نمی کنم کسی می دونه از کجا میشه گرفت؟

ali_118

کاربر VIP
جدا 90 دلاره این کارت ؟
میشه تخمین زد که حدودا چقدر تو رندر تاثیر داره ؟
توی ایران جایی سراغ دارین اینو ؟

AREF

feature_quadro_badge.jpg
i435304_featurequadrobadge.jpg

NVIDIA-Quadro-600-Fermi-Graphics-Card.jpg

NVIDIA Quadro 600
قیمت حدود 400 تومن.

i157606_2.jpg

NVIDIA کارت گرافیک چهارهسته ای تخصصی را منتشر کرده است که بر اساس معماری Fermi هست،
اینتر فیس Quadro 600
با ۹۶ هسته پردازشگر CUDA هست.

از ویژگی های منحصر به فرد این سری از گرافیک

1- انقلاب معماری انویدیا Quadro GPU
پیشرفت انویدیا با معماری Fermi محکم ادغام تجسم محاسبه ویژگی های پیشرفته و ارائه عملکرد است که تا حد زیادی تسریع گردش حرفه ای است.
feature_fermi_architecture.jpg
i435305_featurefermiarchitecture.jpg

2- سورپرایز انویدیا با نرم افزارها
سازگاری کامل این سخت افزار با نرم افزارهای 3dsmax و Autocad و Solidwork و ...

feature_quadro_bfp.jpg
i435306_featurequadrobfp.jpg

3- پشتیبانی از فناوری سه بعدی (استریو)
feature_3dv_pro.jpg
i435307_feature3dvpro.jpg

4- نسل بعدی معماری NVIDIA® CUDA™
دستیابی به موفقیت انویدیا معماری فرمی دارای توانایی های محاسبات موازی CUDA و تصویری پیشرفته برای ارائه عملکرد است که تا حد زیادی تسریع گردش حرفه ای است.

NVIDIA® Scalable Geometry Engine - 5
انویدیا ® ™ هندسه مقیاس بندی با موتور
به طرز چشمگیری باعث بهبود عملکرد هندسه در سراسر طیف گسترده ای از دلار کانادا ، DCC و نرم افزار های پزشکی ، شما را قادر میسازد به کار تعاملی با مدل ها و صحنه های که منظور از قدر پیچیده تر از همیشه قبل از.

NVIDIA® Parallel DataCache - 6 ™
پشتیبانی از سلسله مراتب واقعی با کش بر روی چیپ حافظه داخلی ترکیب شده است. L1 و L2 انبارها درایو توان عملیاتی استثنایی، شتاب ویژگی های از قبیل اشعه در زمان واقعی ردیابی، فیزیک و بافت فیلتر.

NVIDIA® GigaThread™ Engine - 7

10x سریعتر زمینه نسبت به معماری نسل قبلی

Fast 3D Texture Transfer - 8
انتقال سریع تکسچرهای سه بعدی
انتقال سریع و بهره برداری از این 3D بافت منجر به تجسم تعامل و فعالیت بیشتر از مجموعه داده های بزرگ حجمی.

Hardware 3D Window Clipping - 9

سخت افزار مناطق کلیپ (مکانیزم انتقال داده ها بین پنجره و فریم بافر) بهبود عملکرد کلی گرافیک با افزایش سرعت انتقال بین بافر رنگ و فریم بافر شتاب.

Unified Driver Architecture UDA - 10
واحد معماری درایور UDA
UDA انویدیا تضمین سازگاری با جلو و عقب با درایور نرم افزار است. ساده ارتقا به یک راه حل جدید به دلیل تمام محصولات Quadro با همین نرم افزار راه انداز کار کند.
کیفیت تصویر
Full-Scene Antialiasing (FSAA - 11 )
آنتی الیاسینگ تا 64 برابر
turok.gif

12 - بررسی قابلیت GPU Tessellation همراه با Shader Model 5.0

unigine_dx11_tessellation_hardocp.jpg

16K Texture and Render Processing - 13
توانایی بررسی عکس و تکسچر به ابعاد 16000 در 16000 پیکسل!

NVIDIA High Precision High Dynamic Range (HDR) Technology- 14

High-Quality Display Connectors- 15
توانایی پردازش 3840 پیکسل در 2400 پیکسل در 24Hz

30-Bit Color - 16 حقیقی

17 - پشتیبانی از OPEN GL استریو چهار کاناله

آخرین ویرایش:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام.نه تو رندر تاثیری نداره.رندر فقط فقط فقط CPU مهمه.من دنبال Opteron با مادر بورد چند هسته ای هستم.

نمیشه به قطعیت گفت عارف ... ببین کلا نوابع open GL با پردازنده گرافیک راحت تر اجرا میشن ... برای همین کارت گرافیک های work station فقط تو preview کاربرد ندارن .. می تونن تو رندر هم به کار گرفته شن که البته بستگی به نرم افزارش هم داره

مثلا در محصولات ادوبی داشتن این کارت گرافیک ها به شدت توسط ادوبی توصیه شده ... رندرشون از یک سی پی یو با قدرت پردازشی بالا هم سریعتره !!!

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
Baloot3D جان در مورد کارت های workstation دبی پیدا میشه این کارتها؟! قیمتشون چنده اگه از اونجا بخرم؟صرف میکنه یا نه؟!چه مارکی بگیرم به نظرتون؟یه سیستم میخوام بعد عید ببندم .یکی از آشناها داره میره میخوام بسپارم بهش از اونجا بگیره صرف میکنه؟!

AREF

feature_quadro_badge.jpg

گرافیک جی فورس 4000 رو مورد بررسی قرار میدیم.
computer.gif

خودم میخوام به یکی از دوستانم پول بدم برام از اونور بیاره.یعنی مصصم شدم برای خرید این هیولا

Quadro-4000-for-Mac-optional-stereo-bracket-and-connector-top-of-card-shot.png

Quadro-4000-for-Mac-brackets-and-stereo-connector.png

NVIDIA Quadro 4000
قیمت حدود 2 میلیون تومن تو ایران و 700 تومن خارج!

Quadro 4000 برای اولین بار راه حل حرفه ای گرافیکی در کلاس خود برای ادغام با عملکرد بالا با تجسم محاسبات پیشرفته، تبدیل گردش مدرن است. دارای ارائه تا 5x عملکرد سریعتر می باشد:green:، Quadro 4000
راه حل حرفه ای گرافیک درایوهای طیف گسترده ای از طراحی، انیمیشن و ویدئو برنامه های کاربردی. با مقیاس بندی با تکنولوژی Geometry Engine™ ، Quadro 4000 می تونه تا 890.000.000 مثلث در ثانیه رو پردازش کنه، قادر به طراحی حرفه ای، تکرار و ارائه نتایج ¹ کیفیت بالاتر در زمان کمتر.

از ویژگی های منحصر به فرد این سری از گرافیک

انقلاب معماری انویدیا Quadro GPU
پیشرفت انویدیا با معماری Fermi محکم ادغام تجسم محاسبه ویژگی های پیشرفته و ارائه عملکرد است که تا حد زیادی تسریع گردش حرفه ای است.
feature_fermi_architecture.jpg

سورپرایز انویدیا با نرم افزارها
سازگاری کامل این سخت افزار با نرم افزارهای 3dsmax و Autocad و Solidwork و ...

feature_quadro_bfp.jpg

پشتیبانی از فناوری سه بعدی (استریو)

feature_3dv_pro.jpg

سازگاری کامل با موتور مرکوری برای شرکت ادوبی

MOD-5220_606433NVIDIAMaxCreativity-AdobeCS5andQuadro2.jpg

• GPU Features
نسل بعدی معماری NVIDIA® CUDA™
دستیابی به موفقیت انویدیا معماری فرمی دارای توانایی های محاسبات موازی CUDA و تصویری پیشرفته برای ارائه عملکرد است که تا حد زیادی تسریع گردش حرفه ای است.

NVIDIA® Scalable Geometry Engine™
انویدیا ® ™ هندسه مقیاس بندی با موتور
به طرز چشمگیری باعث بهبود عملکرد هندسه در سراسر طیف گسترده ای از دلار کانادا ، DCC و نرم افزار های پزشکی ، شما را قادر میسازد به کار تعاملی با مدل ها و صحنه های که منظور از قدر پیچیده تر از همیشه قبل از.

پهنای باند بسیار سریع برای Frame Buffer

Fast 64-Bit Floating Point Precision

NVIDIA® Parallel DataCache™
انویدیا ® موازی ™ DataCache
پشتیبانی از سلسله مراتب واقعی با کش بر روی چیپ حافظه داخلی ترکیب شده است. L1 و L2 انبارها درایو توان عملیاتی استثنایی، شتاب ویژگی های از قبیل اشعه در زمان واقعی ردیابی، فیزیک و بافت فیلتر.

NVIDIA® GigaThread™ Engine

فراهم می کند تا 10x سریعتر زمینه تعویض به معماری نسل قبلی، اعدام هسته همزمان، موضوع برنامه ریزی و بهبود بلوک مقایسه شده است.

Fast 3D Texture Transfer
انتقال سریع تکسچرهای سه بعدی
انتقال سریع و بهره برداری از این 3D بافت منجر به تجسم تعامل و فعالیت بیشتر از مجموعه داده های بزرگ حجمی.

Hardware 3D Window Clipping

سخت افزار مناطق کلیپ (مکانیزم انتقال داده ها بین پنجره و فریم بافر) بهبود عملکرد کلی گرافیک با افزایش سرعت انتقال بین بافر رنگ و فریم بافر شتاب.

Unified Driver Architecture UDA
واحد معماری درایور UDA
UDA انویدیا تضمین سازگاری با جلو و عقب با درایور نرم افزار است. ساده ارتقا به یک راه حل جدید به دلیل تمام محصولات Quadro با همین نرم افزار راه انداز کار کند.
کیفیت تصویر
Full-Scene Antialiasing (FSAA)
آنتی الیاسینگ تا 64 برابر

بررسی قابلیت GPU Tessellation همراه با Shader Model 5.0

16K Texture and Render Processing
توانایی بررسی عکس و تکسچر به ابعاد 16000 در 16000 پیکسل!

NVIDIA High Precision High Dynamic Range (HDR) Technology

High-Quality Display Connectors
توانایی پردازش 3840 پیکسل در 2400 پیکسل در 24Hz

30-Bit Color حقیقی

پشتیبانی از OPEN GL استریو چهار کاناله

AREF

Nvidia Quadro 5000 Vs. ATI FirePro V8800

سلام.این 2 کارت ورک استیشن رو با هم مقایسه میکنیم.
AMD نیمه اول پارسال رسما Direct X 11 رو وارد بازار کرد با سری 5000.
Nvidia هم بعد از مدتی تاخیر با معماری فرمی GF100 رسما Direct X 11 رو وارد بازار کرد.

قیمت هاشون به شرح زیر هست
Quadro 5000 Video Card قیمتش 1700 دلاره
100-505603 FirePro V8800 قیمتش 1000 دلار! 700 دلار ارزون تر هست

مشخصات 2 تا کارت به شرح زیره
i212803_3.png

یه نگاه اجمالی به Quadro FX 5000 بندازیم.

این کارت 2560 مگ رم از نوع ECC داره. در حقیقت گرافیک GTX 460 هست ولی از نوع WorkStartion
352 هسته Cuda داره

ATI FirePro V8800

این کارت 2048 مگ رم از نوع ECC داره. در حقیقت گرافیک AMD 5870 هست ولی از نوع WorkStartion
1600هسته داره اما توی تست ها می بینیم که تعداد بالا مهم نیست مهم نحوه استفاده از اون هست.

حالا میریم سراغ تست

مشخصات سیستم تست گیرنده
i212876_4.png

در دنیا 3dsmax بطور گسترده ای در اختیار همه هست.واسه همین میشه به نتایجی که بدست میاد تکیه کرد

متاسفانه در حالت پیش فرض نمیشه از تمام امکانات کارت های ورک استفاده کرد و باید حتما درایور مخصوص مکس رو از سایتش دانلود کرد.اما به محض دانلود شاهد پیشرفت چشمگیرش هستیم.حتی تا 4 برابر سریع تر میشه.از انودیا کارتهایی که رسما اعلام شده برای مکس Quadro FX 2000 4000 5000 6000 هستن که بیشتر با انجین iRay کار میکنن.البته من تو چند تا فیلم از youtube توی Vray Rt سرعت رندر 20 برابر Cpu جدید Core i7 هست!
c_3dsm_graphics.png

c_3dsm_shaders.png

MAYA 2009

c_maya_graphics.png

c_maya_overall.png

Light Wave
c_lightwave_multitask.png

c_lightwave_interactive.png

تو چارت مقایسه ای Direct X 11 به طرز عجیبی Nvidia برنده شده
c_viewperf_1920_sw.png

c_viewperf_1920_catia.png

c_viewperf_1920_lightwave.png

c_viewperf_1920_ensight.png

c_viewperf_1920_maya.png

c_viewperf_1920_proe.png

c_viewperf_1920_snx.png

نتیجه گیری:
خب با دیدن مقایسه ها کاملا مشهود هست که Nvidia برنده شده.اما باید قیمت 1700دلاری رو در نظر داشته باشیم.یعنی 70 درصد از AMD گرون تر هست.
باید از انویدیا تشکر کنیم.چون خیلی جالب کارت هاشو دسته بندی کرده.مثلا همین سری هایی که گفتم بالا Optimizشده برای مکس هستن.و تنها با دانلود یه درایور 5 مگابایتی میتونین تا نفسش در میاد ازش کار بکشیم.

آخرین ویرایش:

aabtin30

New Member
سلام
یک عدد کارت گرافیک ATI FirePro 2450 X1 اکبند بفروش میرسد. کارت را برای خودم گرفته بودم ولی هنوز باز نکردم. این کارت را 20 جولای از اتریش به قیمت 175 یورو گرفتم. از دوستان اگر کسی این کارت با مشخصاتی که عرض کردم به کارش میاد بهم ایمیل بزنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا