کارت گرافیک توپ ؟؟

:Mohsen:

کاربر باتجربه
ايمان جان سيستمتو تا قديمي نشده ببند ديگه!
مگه چقدر كار داره؟

Sherlock_Holmes

Active Member
کار زیاد نداره اما من کار زیاد دارم...!
راستش یه هارد seagate هم میخوام تهیه کنم که اینجا پیدا نمیشه...
یه کیس گرین هم باید بگیرم و با خیال راحت سر همش کنم...
یه مانیتور هم گرفتم... خلاصه فعلا فقط قطعه گرفتم...

آخرین ویرایش:

Sherlock_Holmes

Active Member
نه بابا چه حرفیه محسن...
مانیتور LG W1952 TQ گرفتم...
مشخصات بارزش اینه که 19 اینچ هست...
وایده..
کنتراست 20000:1 داره..
زمان پاسخگویی پیکسلها 2 میلی ثانیه هست...
DVI هم داره...
این مانیتور رو با توجه به کارت گرافیکم خریدم...

بقیه قطعات هم خواستی بگو تا بگم.. هرچند زیاد چیز خاصی نیستند اما خوبند..!:wink:

آخرین ویرایش:

alamshenas

New Member
سلام من 1 سيستم ميخوا جمع كنم براي مكس
كدوم از كارت گرافيكايي كه نوشتم بهتره تا 250تومان
8800gt top or 9800 or 4870

cpu q 6600 Intel
mb psq delux
خوبه؟؟

Sherlock_Holmes

Active Member
مگه فرق ميكنه كه چه مدلي باشه؟
آخه منم قصد دارم يه چيزاييو ارتقا بدم

یه کم آره...
البته مدل نه.. بلکه اینچش...
خب این مدل از LG الان بین 19 اینچها خیلی خوبه... سامسونگ هم مدل T1900 هست (اگر اشتباه نکنم) که با این مانیتور هم رده هست.. اما این LG قیمتش خوبه... یعنی کاملا مناسبه...
الان باید بین 20 تا 210 باشه... T1900 رو نمیدونم چنده اما فکر میکنم گرونتر باشه...

یه مدل LG خوب دیگه هم هست:
LG W2284F

که البته 22 اینچه... اینو قرار بود بگیرم اما با 4830 بیش از 19 اینچ نه اینکه کار نکنه اما مثلا در رزولوشن 1680x1050 مشکل پیدا میکنه.. برای رزولوشن بالاتر سخت افزار قوی تر نیازه... مخصوصا توی مبحث game که رندر realtime داره...

راستی مدل مانیتور رو توی پست قبلی یه w کم گذاشته بودم که اصلاحش کردم...
اینه:
LG W1952 TQ

راستی چیا میخوای ارتقا بدی؟

سلام من 1 سيستم ميخوا جمع كنم براي مكس
كدوم از كارت گرافيكايي كه نوشتم بهتره تا 250تومان
8800gt top or 9800 or 4870

cpu q 6600 Intel
mb psq delux
خوبه؟؟
سلام عزیزم...

خب من 4870 رو پیشنهاد میکنم... چند تا بنچمارک صفحات قبل هست یه نگاهی بهشون بندازید بد نیست...

cpu و main هم که انتخاب کردید خوبند... البته احتمالا با توجه به بودجتون احتمالا این بهترین انتخابتون بوده که خوب هم هست..

آخرین ویرایش:

کاربر باتجربه
راستی چیا میخوای ارتقا بدی؟

كارت گرافيك و مانيتور
زمان پاسخ گويي سريع مگه چقدر تاثير داره؟
حالا به نظرت 20 اينچ با 4830 مشكلي نداره؟
راستي چرا همه مانيتورا وايد شدن؟ ديگه معمولي گير نمياد
من نظرم اينه كه سامسونگ بگيرم، مدل 2033sn قيمت مناسبي هم داره، ولي نمي دونم كيفيتش دقيقا در چه حده

Sherlock_Holmes

Active Member
گرافیک که 4830 بردار.. البته بسته به بودجته دیگه...
اما 4830 چیز خوبیه...

در مورد چند اینچ بودن هم اینجوری نیست که مشکلی پیش بیاد.. ببین من تحقیق که کردم دیدم 19 اینچ گزینه مناسبی برای 4830 هست..
میشه 22 اینچ هم گرفت و با کارتهای پایینتر هم بهش خروجی داد و مشکلی نداشت...! اما توی رزولوشنهای بالا مثلا توی بازی با افت فریم مواجه میشیم...!

باید چندتا review از گرافیک و عملکردش توی رزولوشنهای مختلف نگاه کرد و با بالاترین رزولوشن مانیتوری که مد نظره مقایسه کرد...
مانیتوری که میخوای بگیری رو زیاد نمیشناسم متاسفانه...

.

در مورد واید بودن که خب واید فضای کاری بیشتری داره... بهتره... نیست؟

اما در مورد زمان پاسخگویی سریع... ببین پیوستگی تصاویری که در مانیتور میبینیم حاصل تغییر جهت کریستالهای مایع در اثر میدان مغناطیسی هستند... این تغییر جهت کریستالها کیفیت نوری که ازشون عبور میکنه رو تغییر میده و به اشکال مختلفی دیده میشن و وقتی این تغییر جهتها با سرعت باشه ما تصاویر رو پیوسته و سریع میبینیم که بدون کاهش کیفیت عوض میشن... خب حالا اگر این زمان زیاد باشه در اثر تغییر فرمهای تصاویر مثلا توی دیدن فیلم یا بازی اثر بدی میذاره...

با دو روش هم این زمان رو مشخص میکنن که یکی زمان تغییر یک پیکسل سفید به سیاه و برگشت اون به سفید هست...
و دوم تبدیل یک پیکسل خاکستری 10% به خاکستری 90% و دوباره برگشتن به 10%...

ضمنا این زمان پاسخگویی پیکسلها با کنتراست نسبت عکس دارن... یعنی هر چی کنتراست رو پایین بیاری زمان پاسخگویی بیشتر میشه و هرچی بالا ببری کم میشه چون در کنتراست بالا پیکسلها باید از بازترین حالت به بسته ترین حالا تبدیل بشن یا برعکس...

کاربر باتجربه
من الان يه ال سي دي الجي 15 دارم، ولي خيلي كوچيكه
بازم سوال
ببين وقتي يه مانيتور 20 داريم، امكانش هست رزولوشنش رو بياريم پايين، مثلا 600*800 ولي كل صفحه رو پر نكنه كه كيفيتش بياد پايين و تو وسط صفحه محدودش كنيم؟!
درمورد اور كلاك 4830 چقدر اطلاعات داري؟ چقدر قابليتشو داره؟
بي زحمت مشخصات دقيق همين كارتيو كه گرفتي بگو
ببخشيد اگه تاپيك داره منحرف ميشه، بهت پ خ بدم؟:wink:
بازم ممنون

آخرین ویرایش:

Sherlock_Holmes

Active Member
ببخش دیر جواب میدم...

ببینم اون مانیتوری که داری میگیری وایده؟

اون کاری که گفتی رو نفهمیدم یعنی چی... برای چی بیاریمش وسط صفحه؟ یعنی بقیه ی صفحه سیاه بمونه؟
چرا؟

در مورد اور کلاک هم من زیاد اطلاعات ندارم...
اما 4830 که من دارم بدون خنک کننده ی iceq هست... با iceq هم موجود هست فکر میکنم که قطعا توی اورکلاک خیلی بکار میاد... اما اصولا 4830 کارت خنکیه...
مشخصات کارت خودم رو تو پست بعدی برات میذارم...

کاربر باتجربه
ببینم اون مانیتوری که داری میگیری وایده؟

آره

اون کاری که گفتی رو نفهمیدم یعنی چی... برای چی بیاریمش وسط صفحه؟ یعنی بقیه ی صفحه سیاه بمونه؟
چرا؟
منظورم اينه كه مثلا برنامه اي رو كه بايد حتما 800 در 600 اجرا بشه رو بياريم وسط صفحه، يعني بشه مثل يه مانيتور 14 اينچ، انگار اصلا مانيتورمون 19 يا 20 نيست، نه اينكه بيايم همون رزولوشن 800 در 600 رو بكشيم تا كل صفحه رو پر كنه و كيفيتش بياد پايين
متوجه شدي؟

اما 4830 که من دارم بدون خنک کننده ی iceq هست... با iceq هم موجود هست فکر میکنم که قطعا توی اورکلاک خیلی بکار میاد... اما اصولا 4830 کارت خنکیه...
منم شنيدم ميگم his حتي از sapphire كه برند اول ati هست هم بهتره، ولي چند تا عكس از برند هاي مختلف ديدم، هيچ كدوم كولر نداشتن
فقط يه xfx ديدم كه اصلا ظاهر فنش با كليه برندها فرق ميكرد، خيلي تعجب كردم، هواي گرم كارت گرافيك رو به بيرون منتقل ميكرد و روي كل كارت گرافيك با يه محفظه پوشيده شده بود ، به نظرت اون كولر داره؟
آخه من كيسم green 2002 هست، به نظرت با همين his كه تو داري مشكلي با خنك بود داخل كيس پيدا نميكنم؟

Sherlock_Holmes

Active Member
منظورم اينه كه مثلا برنامه اي رو كه بايد حتما 800 در 600 اجرا بشه رو بياريم وسط صفحه، يعني بشه مثل يه مانيتور 14 اينچ، انگار اصلا مانيتورمون 19 يا 20 نيست، نه اينكه بيايم همون رزولوشن 800 در 600 رو بكشيم تا كل صفحه رو پر كنه و كيفيتش بياد پايين
متوجه شدي؟
ببین توی مانیتورهای واید تصویر کش نمیاد، که مثلا 800 در 600 رو بخوایم کش بیاریم..
توی مانیتورهای واید کلا رزولوشن فرق میکنه... مثلا 1440 در 900 ...

توی یک مانیتور معمولی 19 اینچ مثلا 1280x1024 پیکسل داریم توی یک مانیتور واید 19 اینچ اما تعداد پیکسل ها 1440x900 هست.... یعنی عرض مانیتور که زیاد شده پیکسلها هم بیشتر شده...

منم شنيدم ميگم his حتي از sapphire كه برند اول ati هست هم بهتره، ولي چند تا عكس از برند هاي مختلف ديدم، هيچ كدوم كولر نداشتن
فقط يه xfx ديدم كه اصلا ظاهر فنش با كليه برندها فرق ميكرد، خيلي تعجب كردم، هواي گرم كارت گرافيك رو به بيرون منتقل ميكرد و روي كل كارت گرافيك با يه محفظه پوشيده شده بود ، به نظرت اون كولر داره؟
آخه من كيسم green 2002 هست، به نظرت با همين his كه تو داري مشكلي با خنك بود داخل كيس پيدا نميكنم؟

اصولا 4830 خنک هست قبلا هم گفتم...
اون xfx‌ که میگی هم قبلش یه سرچی بکن... روی جعبه هم معمولا توضیحات رو داده...
من درست نمیدونم چجوریه...
کیست رو هم نمیدونم چجوریه...
بهترین نوع تهویه در کیس اینه که هوا از جلو کیس مکیده بشه و از پشت خارج بشه...

الان نوع خوب کیس گرین با قیمت خوب magnum plus هست که این خصوصیت رو داره با قیمت 30 تومن...
tolip هم هست 42 تومن که من تفاوتی ندیدم با مگنوم داشته باشه به جز ظاهرش اما فروش بیشتری داره..

با قیمت متوسط یه سمت بالا(!) هم silent storm از گرین هست که تهویه خیلی خوبی داره...
67 تومن...
من احتمالا این آخری رو میگیرم...
اینجا همشون هستند:
http://www.green-case.com/products/case/midi/index.html

..
اینم عکس کارت من با مشخصاتش:

http://www.hisdigital.com/un/product2-386.shtml

آخرین ویرایش:

کاربر باتجربه
چه سايتاي خوبي معرفي كردي! ممنون
اگه از اينا(فارسي) بازم سراغ داري دريغ نكن:wink:

reza_1001

Well-Known Member
با سلام
تمام نظرات دوستان رو خوندم و البته نا امید شدم
واقعا شما فکر می کنید دارید درباره کارت گرافیک برای انیمیشن حرف می زنید یا برای بازی
تمام مدلهایی که ذکر شده کاملا برای گیم هستند
اگر فقط کمی تحقیق کنید متوجه مدل های حرفه ای شرکتهای مختلف مثل nvidia_ ati _3d lab خواهید شد

Sherlock_Holmes

Active Member
دوست من شما اگر تمام نظرات رو خونده بودی این حرفو نمیزدی...
توی همین تاپیک درباره کارتهای حرفه ای رندر هم صحبت شده و همه میدونیم چی هستند...
اما از اونجا که اونها کارتهای فوق العاده گرونی هستند و اکثر ما با کارتهای معمولی کار میکنیم صحبت حرفه ای از اونها نشده...
ضمن اینکه همین کارتهایی که شما فکر میکنید کاملا برای بازی هستند یک GPU دارن قطعا که موقع simulate یا رندر viewport و... به کار میان و ازشون استفاده میشه... و هرچی قویتر باشن کار ما راحتتر و بهتر خواهد بود...

به هر حال خوشحال میشیم اگر شما خودت شروع کنی و چیزایی که درباره مدلهای حرفه ای این شرکتها تحقیق کردی رو قرار بدی تا همه آشنا بشیم...

reza_1001

Well-Known Member
اگه منظور شما از گرون اینه

General
Brand PNY

Model VCQFX5800-PCIE-PB

Interface
Interface PCI Express 2.0 x16

Chipset
Chipset Manufacturer NVIDIA

GPU Quadro FX5800

Stream Processors 240 Processor Cores

Memory
Memory Size 4GB

Memory Interface 512-bit

Memory Type GDDR3

3D API
DirectX DirectX 10

OpenGL OpenGL 2.1

Ports
DisplayPort 1

DVI 2

Other Ports Stereo

Spec
Digital Resolution 2560 x 1600

Analog Resolution 2048 x 1536@85Hz

SLI Supported Yes

Cooler With Fan

Dual-Link DVI Supported Yes

Operating Systems Supported Microsoft Windows Vista (64-bit and 32-bit)

Microsoft Windows XP (64-bit and 32-bit)

Microsoft Windows 2000 (32-bit)

Linux – Full OpenGL implementation, complete with NVIDIA and ARB extensions (64-bit and 32-bit)

Solaris
AMD64, Intel EM64T

System Requirements PC compatible with Intel Pentium 4/Xeon or AMD Opteron class processor or higher

Open PCI Express x16 lane slot

512MB system memory

50MB of available disk space for full installation

CD-ROM, DVD-ROM, or BD-ROM drive

DVI-I or VGA compatible display(s)

PCIE Gen 2 power supply with 8-pin auxiliary connector, 750 W (higher capacity may be required for SLI)

Packaging
Package Contents VCQFX5800-PCIE-PB

Driver Disk
User's Manual
Power Cable
DVI to VGA/D-sub Adapter

که حق دارین چون fx 5800 حدود 4میلیون تومن
ولی منظور من مدلهای 500 هزار تومنی به بالا بود
و اگه واقعا نمی تونیم این قدر هزینه کنیم باید قید خروجی با کیفیت رو بزنیم و به جای شرک داداش سیاه درست کنیم:-?

reza_1001

Well-Known Member
من هم بعید می دونم با گرافیک های مورد بحث شما ساخته شده باشه!
بهتر اینه که از زندگی لذت ببریم و با گرافیک 8800 شرک بسازیم کی به کیه ؟
کلا برای ایرانی ها کار غیر ممکن وجود نداره:wink::wink::wink:

ویرایش شد...
Sherlock_Holmes

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alamshenas

New Member
سلام دوستان.
براي كار با مكس
ati 4850 1gb --- 250000
or
GTX 260 core 216 896 mb --- 270000
پيشنهاد ميديد؟