کارت ویزیت ام بی ان گرافیکس

SajadCG

کاربر فعال
خواهش میکنم یه بار دیگه با دقت متن پست منو بخونید.
چون ظاهرا منظور منو متوجه نشدید.

منظور من از مثال چاب rgb این بود که اصول چاپ اینه که باید cmyk باشه نه rgb.
و چاپ rgb نواوری و خلاقیت به حساب نمیاد.
و اگه کسی در طراحیش این اصول را رعایت کرده باشه و بتونه یک ایده خوب وقوی پیاده کنه که در کنار زیبای درش نواوری هم باشه.
ببین این مثالی که زدی اگه خلافش عمل بشه خوب کیفیت کار رو میاره پایین اما مثلا در خصوص رنگ ها .
به نظر شما آیا فقط رنگ های مکمل و رنگ های هم خانواده در کنار هم قشنگ میشن ؟
یعنی ما نمیتونیم یک طرح زیبا و گیرا با رنگ های غیر مکمل داشته باشیم ؟ یا مثلا متضاد ؟
چرا نشه؟
اتفاقا من خودم این کار رو زیاد انجام دادم.
ولی درصورتی که ترکیب رنگمون به کاری که میخوایم انجام بدیدم ربط داشته باشه
به عنوان مثال از رنگ آبی در رستوران ها استفاده نمیشه.
کسی نمیتونه بگه من میخوام با استفاده از رنگ آبی در رستوران ها یک خلاقیت جدید به وجود بیارم.
من خودم چند بار rgb چاپ کردم انقدر باجال شده !
هرکسی در زمینه چاپ فعالیت کرده باشه میدونه که باید طرح cmyk باشه.
و اگه rgb باشه رنگ ها انجوری که میخوایم در نمیاد.

30min

Banned
ببین سجاد عزیز ما داریم از خلاقیت و نوآوری صحبت میکنیم حالا شما میای مثال میزنی از مد رنگ که در طراحی و خلاقیتش نقشی نداره و به چاپ مربوط میشه و به موضوع بحث ما مربوط نمیشه وگرنه من متوجه منظور شما شدم و همینطور از شما آموختیم که cmyk برای چاپ هستش و rgb برای مانیتور بشیار هم ممنون .
اما ...
کسی نمیتونه بگه من میخوام با استفاده از رنگ آبی در رستوران ها یک خلاقیت جدید به وجود بیارم.
ببین سجاد این هم یکی از همون چیزهای من درآوردی هستش در بین گرافیست های ما .
اصلا کی گفته نمیشه از رنگ آبی استفاده کرد ؟ چرا ما چسبیدیم به رنگ قرمز که اشتها در مشتری ایجاد میکنه و جذابیت داره و ....
این هم منو با رنگ های سرد در سرتاسر جهان شما داری میبینی . اگر خودت هم ندیده باشی میتونی سرچ کنی تو گوگل .
اتفاقا مثال خوبی زدی در مورد منو و من نمیدونم چرا هم صحبت از رستوران و فست فود میشه سریع fill قرمز .
این نهایت نوآوری و خلاقیت هستش که شما بیای با رنگ های مختلف کار کنی و بیننده خودت رو جذب کنی .
خلاصه که این نظر من هستش و خودم بارها و بارها دیدم این مسائل رو و استقبال هر کردم .
اما در نهایت سلیقه ها متفاوت هستش و نمیشه منکر این قضیه شد اما دیکته کردن یک چیز واقعا غلط هست و به نظر من سم برای کسایی که میان اینجا که یاد بگیرن اما درگیر و گرفتار کلیشه میشن .
دیگه خیلی حرف زدم ! :wink:
موفق باشید

30min

Banned
اون بشیار نیست بسیار هستش ! ببخشید من اخیرا گرفتار مواد مخدر شدم واسه همون "س" رو نمیتونم خوب بگم !:wink:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
ببین سجاد عزیز ما داریم از خلاقیت و نوآوری صحبت میکنیم حالا شما میای مثال میزنی از مد رنگ که در طراحی و خلاقیتش نقشی نداره و به چاپ مربوط میشه و به موضوع بحث ما مربوط نمیشه وگرنه من متوجه منظور شما شدم و همینطور از شما آموختیم که cmyk برای چاپ هستش و rgb برای مانیتور بشیار هم ممنون .
اما ...

ببین سجاد این هم یکی از همون چیزهای من درآوردی هستش در بین گرافیست های ما .
اصلا کی گفته نمیشه از رنگ آبی استفاده کرد ؟ چرا ما چسبیدیم به رنگ قرمز که اشتها در مشتری ایجاد میکنه و جذابیت داره و ....
این هم منو با رنگ های سرد در سرتاسر جهان شما داری میبینی . اگر خودت هم ندیده باشی میتونی سرچ کنی تو گوگل .
اتفاقا مثال خوبی زدی در مورد منو و من نمیدونم چرا هم صحبت از رستوران و فست فود میشه سریع fill قرمز .
این نهایت نوآوری و خلاقیت هستش که شما بیای با رنگ های مختلف کار کنی و بیننده خودت رو جذب کنی .
خلاصه که این نظر من هستش و خودم بارها و بارها دیدم این مسائل رو و استقبال هر کردم .
اما در نهایت سلیقه ها متفاوت هستش و نمیشه منکر این قضیه شد اما دیکته کردن یک چیز واقعا غلط هست و به نظر من سم برای کسایی که میان اینجا که یاد بگیرن اما درگیر و گرفتار کلیشه میشن .
دیگه خیلی حرف زدم ! :wink:
موفق باشید

ببخشيد من وارد اين قسمت فقط ميشم
30min عزيز اطلاعات كه ميديد همه ميخونن چرا ميگيد من در آوردي؟

كتاب روانشناسي رنگها رو اگر مطالعه كنيد
به اين قسمت بر ميخوريد توي بخش رنگ آبي
جدا از تاييد پزشكان در اين مورد كه ديگه ثابت شده!

▪ روان‌شناسی رنگ آبی
ـ آبی، رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم و محبوبترین رنگ در بین مردان است.
ـ رنگ آبی، احساس آرامش را به ذهن می‌آورد و معمولاً نشانگر صلح، امنیت و نظم است.
ـ رنگ آبی، می‌تواند احساس غم، درون‌گرایی یا گوشه‌گیری را در بعضی افراد به وجود آورد.
ـ رنگ آبی معمولاً برای دکور دفاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا تحقیقات نشان داده است که افراد در اتاق‌های آبی کارآیی بیشتری دارند.
ـ رنگ آبی با وجودی که از محبوبترین رنگ‌هاست امّا یکی از رنگ‌هایی است که کمترین اشتها را بر می‌انگیزد. در برخی از برنامه‌های کاهش وزن توصیه می‌شود که غذای خود را در بشقاب‌های آبی بکشید. رنگ آبی به ندرت به صورت طبیعی درخوراکی‌ها وجود دارد. همچنین رنگ آبی غذا معمولاً به عنوان نشانه فاسد بودن و یا سمّی بودن آن در نظر گرفته می‌شود.
ـ رنگ آبی می‌تواند باعث کاهش ضربان قلب و حرارت بدن گردد.

به اين دليل هست كه نبايد به اسم جسارت خيلي از اصول رو زير پا گذاشت!!

وقتي يه چيزي ثابت شده دليلي نيست تلاش كنيم از مس طلا درست كنيم!:rose:

SajadCG

کاربر فعال
چقدر طولانی شد بحث...:green:

همین دیگه مسله همینجاست...
این مثال RGB رو واسه این زدم چون یکی از اصول طراحی برای چاپ هست که باید رعایت بشه.(که اگه شما رعایت نمیکنید به خودتون مربوطه).
و در کنار رعایت این اصول که فقط رنگ نیست باید یک ایده جدید زد.
و اتفاقا نوع رنگ فوق العاده مهم هست .به طوری که اگه یه طرحی ایده
خوبی داشته باشه ولی رنگ بندی ضعیفی داشته باشه 2 ریال نمی ارزه.(البته از دید بیننده)

چیزی های که شما دارید میگید کاملا برخلاف روانشانسی زیبای و مخصوصا رنگ هست.

شرکت های یزرگی از جمله میکروسافت متخصص رنگ دارند که در مورد رنگ بندی نرم افزار هاشون نظر میدند
و این نشان دهنده اهمیت رنگ بندی است.
اگه شما کتاب روانشاسی رنگ ایتن که حدود 400 ص هست(یا هر کتاب روانشاسی رنگ دیگه ای) رو بخونید کاملا متوجه میشد و دیگه نمگید چرا نباید در رستوران از رنگ آبی استفاده کرد.؟؟؟!!!
و این مسله روانشاسی رنگ یک چیزی هست که اثبات شده .و برخلافش امکان پذیر نیست.

چقدر حرف زدما.:cool:
مرسی.

ghafeleh

Member
بنظر بنده کار جالبی شده و همین که مخاطب رو بفکر برای خوندونش وا بداره خیلی خوبه
حداقل تنوعی نسبت به بقیه کارتها ایجاد میشه

main

Well-Known Member
کار جالبی شدهــ ولی خوب من کار ساده رو بیشتر می پسندم.
موفق باشی.

30min

Banned
خب سجاد عزیز شما که مجدد روی حرفت پافشاری کردی و ..... بگذریم . خسته نباشید .
گیلاس عزیز ... بحث رو به بیراهه کشوندی . من که نمیگم آبی اشتها میاره . به نظر شما چرا منوی یک رستوران در فرانسه که مهد غذا هستش آبی ؟ میخواید براتون عکس پیوست کنم ؟ یعنی شما میگی اونها در مورد رنگ آبی این اطلاعات رو ندارن ؟
ببین گیلاس عزیز مطالبی که شما نقل کردی در مورد رنگ آبی کاملا درست اما در عین حال کاملا نسبی هستش و در همه به یک صورت تاثیر نمیذاره .
اما نکته ای که هست بحث همیشه به یک سمت میره و بیش از حد بهش پرداخته میشه و موضوع اصلی فراموش میشه .
در مورد رنگ باز هم تکرار میکنم منوهای مختلف رو میتونید ببینید و خودتون فکر کنید که چرا از رنگ های سرد هم استفاده میشه .
دیگه همین .

yousef_bs

Member
سجاد من با این بخش از نظراتت موافق نیستم .
به نظر من این کارت باعث میشه بیننده بیش از حدی که به دیگر کارت ها نگاه میکنه دقت کنه چرا ؟
به دلیل غیر متعارف بودن و البته رنگ بندی و همونطور که گفتم اگر رنگ بندی اصلاح بشه میتونه کار خیلی خوبی باشه .
در ضمن طرح خوب طرحی هستش که بیننده رو به فکر فرو ببره و دنبال این باشه که بفهمه قضیه چیه ؟
در سطح شهر زیاد هستن تبلیغات بدون نقطه و یا حتی چپه یا با غلط املایی که به صورت عمدی کار شده و صددرصد در عین نوآوری و جذابیت , بیننده رو به فکر فرو میبره .
خوب در مورد رنگ ها :
الان ببین زرشکی - آبی - زرد و بعد بنفش و سبز رنگهایی نیستن که با این چیدمان کنار هم قرار بگیرن .
به نظر من اگر قرار بر رنگی بودن هستش سه حرف اصلی باید رنگی بشن حالا یا یک رنگ به صورت خیلی کم رنگ یا حتی از خانواده خاکستری و یا اینکه از خانواده گرم یا سرد در کنار هم استفاده بشه .
در ضمن ام بی ان عزیز برای حرف b به نظرم به جای اونی که شما رنگ کردی که بیشتر به q اشاره داره میتونی از شکل پایینش استفاده کنی که خود b هست و البته به نظرم نقطه های رنگی وسط سایر b ها هم میتونه که نباشه .
ببخشبد که خیلی طولانیش کردم دیگه قول میدم هیچ چی نگم ! :wink:

منم با نظر شما موافقم
:cool:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
گیلاس عزیز ... بحث رو به بیراهه کشوندی . من که نمیگم آبی اشتها میاره . به نظر شما چرا منوی یک رستوران در فرانسه که مهد غذا هستش آبی ؟ میخواید براتون عکس پیوست کنم ؟ یعنی شما میگی اونها در مورد رنگ آبی این اطلاعات رو ندارن ؟

30min عزيز من اصلا وارد بحث نشدم كه بخوام به بيراهه ببرمش
حتي گفتم فقط براي اون بخش صحبتتون عرض ميكنم چون اينجا يه مكان عمومي هست و
دقيقا گفتيد من در آوردي هست توضيح دادم كه خدايي نكرده اطلاعات نادرست به دوستان ديگه منتقل نشه!
در مورد صحبتتون براي منوي رستوران توي فرانسه!
حالا چون توي رستوران تو فرانسه اين رنگ استفاده شده ( كه ميتونه هزار دليل داشته باشه ؛ سليقه صاحب رستوران و ..) اين دليل ميشه ؟!
منم يه جا سراغ دارم صورتي استفاده كرده !
اين دليل نميشه كه دوست گلم
ببنيد ما ميگيم مشت نشونه ي خرواره
وقتي محققان تحقيق كردند (حالا توي چند تا روش ؛ به صورت رندوم يا تعدادي يا ....) اين نتيجه گيريه كلي هست
حالا يه عده ميان نقص ميكنن اين بخش رو يا از لحاظ رواني استثنا هستند و تاثير رنگ معكوس هست، دليل نميشه بگيم چون مثلا فرانسه هست كارش درسته
شما اكثر تمپليت هاي وب سايت ؛ كاتالوگ ها كارت ويزيت ها و ... كه چه داخلي و چه خارجي هست و براي فست فود يا ماركت هاي غذا طراحي شده رو ببينيد ، اكثرا رنگ گرم هست!
خوب دليلي نداره 30min جان پافشاري كنيد روي حرفتون !
محقق و هنرمندي هم كه اين راهو رفته و نتيجه گيره كرده اشتباه ميگه كتابا هم اشتباه ميگن
اون طراحي كه تو فرانسه يه طرح با اون تركيب رنگ طراحي كرده ( كه ما هم دليلش رو نميدونيم) اصول طراحيش صحيح بوده!

اين هم براي دوستان علاقه مند ميگذارم:

تاثیرات رنگ‌ها از نظر روان‌شناسی
با وجودی که اثر رنگ‌ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف فرق می‌کند امّا برخی از تاثیرات رنگ‌ها دارای معنی یگانه‌ای در سراسر جهان هستند. رنگ‌هایی که در طیف رنگ‌ها در ناحیه قرمز قرار دارند به عنوان رنگ‌های گرم شناخته می‌شوند که این دامنه‌اش از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر است. رنگ‌هایی که در ناحیه آبی طیف قرار دارند، رنگ‌های سرد نامیده می‌شوند و شامل آبی، ارغوانی و سبز هستند. این رنگ‌ها معمولاً آرامش بخشند امّا گاهی نیز ممکن است احساس غمگینی و بی‌تفاوتی را به ذهن آورند.
روان‌شناسی رنگ‌ها به عنوان روش درمان در برخی از فرهنگ‌های قدیمی، از جمله مصری‌ها و چینی‌ها، از رنگ‌ها برای درمان استفاده می‌شده است. این کار که گاهی به آن نور درمانی یا رنگ شناسی نیز گفته می‌شود هنوز هم به عنوان روش درمان جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش:
▪ از رنگ قرمز برای تحریک بدن و ذهن و افزایش تمرکز استفاده می‌شود.
▪ از رنگ زرد برای تحریک اعصاب استفاده می‌شود.
▪ از رنگ نارنجی برای بالا بردن سطح انرژی استفاده می‌شود.
▪ از رنگ آبی برای کاهش درد و تسکین بیمار استفاده می‌شود.
▪ از رنگ نیلی برای تسکین ناراحتی‌های پوستی استفاده می‌شود.

حتي يك مبحث هم در اين بخش روانشناسي رنگها هست به نام رنگ درماني!!
كه ديگه اون بخش توضيحات مفصلي داره!

جدیدترین ارسال ها

بالا