قالب کابین سمند

homayoon_fattah

Well-Known Member
سلام
نرم افزارهای استفاده شده : 3d max , v ray
میدونم خیلی ایراد داره . میتونم رفعش کنم اگر راهنماییم بفرمایید .

آپدیت : به پیشنهاد دوستان روی متریال چرم و . .. کار کردم چطور شده ؟

پیوست ها

• rfp post.jpg
    rfp post.jpg
    781.6 کیلوبایت · بازدیدها: 60
آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
مدل سازی قشنگه ولی متریال دهید و نورپردازیت خیلی جالب نشده. روی اینها کار کن. برای نور پردازی از یک وری سان استفاده کن. چون این پلانی که گزاشتی جلوی ماشین رو اوراید کرده. ( چی چی کرده :lol:)
می تونی از یک وری دومه با hdri هم استفاده کنی. فکر کنم نتیجه کار بهتر بشه.
از این سایت هم متریال آماده استفاده کن فعلا نتیجه کار خوشگل بشه تا متریال سازی رو هم کنارش یاد بگیری
vray-material.de

Meiti

Member
سلام
شیشه پشت کیلومتر یکم رفلکت بده
متریال چوبی تکراری زیاد داره
دوربین فریمش زیادی کمه فکر کنم

mzmz1

Member
اصولا همیشه برام سوال بوده چرا رندر ماشین میگیرن ؟ واقعا چرااا ؟!! مگه شرکت یا شخص خاصی سفارش میده این کارا رو ؟؟!! عشق دلیه ؟؟

برای گفتن ایرادات اساتید خیلی خوبی اینجا هستن فقط دو تا پیشنهاد میدم .
-به نظرم کیفیت رندر رو بالا تر ببر (کیفیت رندر بالا واقعا روی نظر مخاطب تاثیر گذاره )
-و اون رندر که بیرون ماشین فقط اسمون دیده میشه در نظر اول ادم فک میکنه ماشین داره پروار میکنه اگه از یک hdri فضای خیابان داخل شهر استفاده کنی بهتر نیست ؟

homayoon_fattah

Well-Known Member
مدل سازی قشنگه ولی متریال دهید و نورپردازیت خیلی جالب نشده. روی اینها کار کن. برای نور پردازی از یک وری سان استفاده کن. چون این پلانی که گزاشتی جلوی ماشین رو اوراید کرده. ( چی چی کرده :lol:)
می تونی از یک وری دومه با hdri هم استفاده کنی. فکر کنم نتیجه کار بهتر بشه.
از این سایت هم متریال آماده استفاده کن فعلا نتیجه کار خوشگل بشه تا متریال سازی رو هم کنارش یاد بگیری
vray-material.de
خیلی ممنون بایت راهنمایی
البته این سایت خیلی در مورد چرم متریال متنوعی نداره . تصویر هم پلان نیست البته ، تصویر ساده هست رو environment هست .

سلام
شیشه پشت کیلومتر یکم رفلکت بده
متریال چوبی تکراری زیاد داره
دوربین فریمش زیادی کمه فکر کنم

خیلی ممنون بایت راهنمایی
اینو نمیدونم یعنی چی ؟ "دوربین فریمش زیادی کمه"
اصولا همیشه برام سوال بوده چرا رندر ماشین میگیرن ؟ واقعا چرااا ؟!! مگه شرکت یا شخص خاصی سفارش میده این کارا رو ؟؟!! عشق دلیه ؟؟

برای گفتن ایرادات اساتید خیلی خوبی اینجا هستن فقط دو تا پیشنهاد میدم .
-به نظرم کیفیت رندر رو بالا تر ببر (کیفیت رندر بالا واقعا روی نظر مخاطب تاثیر گذاره )
-و اون رندر که بیرون ماشین فقط اسمون دیده میشه در نظر اول ادم فک میکنه ماشین داره پروار میکنه اگه از یک hdri فضای خیابان داخل شهر استفاده کنی بهتر نیست ؟

خیلی ممنون بایت راهنمایی
نمیدونم کیفیت رندرو چطور بالا ببرم . فقط subdvis نورها رو روی 25 هست . نمیدونم این پارامتر روی کار تا ثیر داره یا نه ؟ !
داغ دلمو تازه کردی داداش . hdri ام کجا بود داداش ؟! منبع داری بگو ما هم دانلود کنیم !!! شما که بهتر میدونی همشون پولیه که ما امکان پرداخت نداریم . یه تعدادی از http://www.hdrlabs.com گرفتم که مناسب این کار نبود .

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.همایون گل کاشتی .به نظرم مدلینگ داخل ماشین اصلا کار راحتی نیست.این رو میشه حتی توی محصولات تاپ گالری اورموشن هم دید که داخل ماشین ها کم ساخته شده.
نظر حرفه ای خاصی ندارم.ولی شیدرسازی ها خوب نیست.باید بهتر بتونی حس چرم یا روکش رو القا کنی و این بر میگرده به بحث نور.بهترین شیدر سازی هم باشه اما نور و رفکلت مناسب نداشته باشی نمی تونی زحمتت رو به نمایش بزاری.
روی رندر کار کن.بیشتر کار کن. مبارز با شمشیر تیز نیاز به زیبا کردن و تمیز کردن سلاحش هم داره. جمله ای از حکیم عارف:green:

homayoon_fattah

Well-Known Member
سلام.همایون گل کاشتی .به نظرم مدلینگ داخل ماشین اصلا کار راحتی نیست.این رو میشه حتی توی محصولات تاپ گالری اورموشن هم دید که داخل ماشین ها کم ساخته شده.
نظر حرفه ای خاصی ندارم.ولی شیدرسازی ها خوب نیست.باید بهتر بتونی حس چرم یا روکش رو القا کنی و این بر میگرده به بحث نور.بهترین شیدر سازی هم باشه اما نور و رفکلت مناسب نداشته باشی نمی تونی زحمتت رو به نمایش بزاری.
روی رندر کار کن.بیشتر کار کن. مبارز با شمشیر تیز نیاز به زیبا کردن و تمیز کردن سلاحش هم داره. جمله ای از حکیم عارف:green:

ما مخلصیم استاد . حتما روش بیشتر کار میکنم .

homayoon_fattah

Well-Known Member
آخرین ویرایش:

mavara2

New Member
به نظرم یه مشکل اساسی داره که مربوط میشه به بیرون ماشین شما چون بیرون مایشین رو طراحی نکردی یه خورده غیر طبیعی به نظر میرسه وقتی از این زاویه نگاه میکنی باید کاپوت ماشین رو بتونی ببینی
ولی در کل عالی بود

homayoon_fattah

Well-Known Member
به نظرم یه مشکل اساسی داره که مربوط میشه به بیرون ماشین شما چون بیرون مایشین رو طراحی نکردی یه خورده غیر طبیعی به نظر میرسه وقتی از این زاویه نگاه میکنی باید کاپوت ماشین رو بتونی ببینی
ولی در کل عالی بود

ممنون بابت نظرتون دوست عزیز .
راستش بیرونشو مدل کردم ولی توی این کار حذف کردمش . توی رندرای بعدی کاپوت رو اضافه میکنم :green:

SinaTR

Well-Known Member
مدل کردن داخل ماشين سخته، در کل خيلی خوب شده ولی به نظرم يه سری ايراد داره:
يه نکته ای که تو همه ماشينا هست اينه که فردی که روبه روی ماشين وايساده بايد بتونه بالای فرمون رو از بيرون ببينه، به خاطر اينکه بقيه بتونن عکس العمل راننده رو تشخيص بدن ولی اينجا فرمون خيلی پايينه.
چوبی که رو رودری هست کاملا احساس جدا بودن از رو دری رو داره ولی وقتی به داشبورد می رسه هم مچ نمی شه هم اينکه اون حس جدا بودنو نمی ده.
نبودن سياهی دور شيشه، آينه وسط، و ديده نشدن برف پاک کن حس ناقص بودن رو القا می کنه، البته دريچه های هوا روی داشبورد برای شيشه جلو نيز مدل نشده.
من پيشنهاد می کنم کفی ماشين هم تا حدی بساز يا حداقل رنگ تيره بده، قسمتايی که از داخل ماشين می شه بيرونو ديد يه پلن کاملا سياه بذار (مثل بين در عقب و ستون وسط) بعد دوباره رندر بگير.
اين سبک رندا که خودم از داخل پرايد گرفتم خوب جواب می ده: لينک
تنظيماتی هم که استفاده می کنم تو يه تاپيک نوشتم يه تست بزن: لينک

موفق باشی:rose:

homayoon_fattah

Well-Known Member
مدل کردن داخل ماشين سخته، در کل خيلی خوب شده ولی به نظرم يه سری ايراد داره:
يه نکته ای که تو همه ماشينا هست اينه که . . . ..

موفق باشی:rose:

خیلی مخلصیم
ممنون بابت نظرات سازندت دوست عزیز
والا ایرادات تناسب و اندازه که تا دلت بخواد داره !! :lol:
نبودن سياهی دور شيشه، آينه وسط، و ديده نشدن برف پاک کن و هم حتما روشون کار میکنم .

mavara2

New Member
آقا خداوکیل بگو اینو چطوری ساختی من هر آموزشی میبینم تا تهش میرم گند میزنم بگو چطوری ساختی :wink:

Yar.kh

Member
این یکی خیلی بهتر شده.
فقط یه ایرادی که قبلی هم داشت و اینم داره اینه که پلاستیک های مشکی (دریچه های هوا، دستگیره های در و بدنه ی کیلومتر) قیلی سیاه و بدون رفلکت هستن. برا همین اصلا جزئیاتشون دیده نمیشه و احساس میشه یک تکه هستن.
مثلا دریچه هوا پره هاش دیده نمیشه و انگار یک سوراخ هست.

mavara2

New Member
خوب شد ولی متریال بعضی جاهاش نسبت به قبلی ی خورده غیر طبیعی شده مثلا فرمونش یه خورده برق میزنه و طبیعیش اینطور نیست
درکل خوب شده ادامه بده

amir-designer

New Member
سلام
خیلی هم عالی
خسته نباشید
فقط اگه یه خورده شیشه ماشینت مات تر یا بهتر بگم کثیف تر بود طبیعی تر می شد
اما بازم خیلی توپ بود

جدیدترین ارسال ها

بالا