چی شد که تری دی کار شدی ؟؟؟

الان چه حسی دارید که 3D کار هستید ؟؟؟

• هیچ حسی ندارم !!!

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    24

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام یه همگی
این مبحث رو ساختم تا هر کسی توضیح بده اصلا چی شد که اومد تو این کار !!!
فکر میکردین یه روزی اینکاره بشین ؟؟؟؟

+ اسم نرم افزار ها و رشته ای که توش کار میکنید و سطح خودتون هم حتما بنویسید .

unknown_i3oy

Well-Known Member
چه سوال جالبی . فکر کنم تاپیک جالبی شه
من از 10 11 سالگی پای کامپیوتر بزرگ شدم
13 14 سالم بود که به صورت اتفاقی با 3Dmax آشنا شدم و رفتم نرم افزارشو خریدم با یه کتاب
شروع کردم به تمرین از روی کتاب
ولی خیلی ضعیف بودم و هیچ پیشرفت خاصی نداشتم
یکی دو سالی گذشت و من مجموعه نرم افزاری کینگ پرند رو گرفته بودم که توش دموی تمام آموزش هاش از جمله 3Dsmax و فتوشاپ و word و ... رو هم گذاشته بود
یعنی مجموعه مقدماتی همشون رو
منم شروع کردم به تمرین با مجموعه مقدماتی 3Dsmax همین آموزش های پرند
بعدش رفتم سی دی های متوسطه و پیشرفته اونم گرفتم
دیگه شب و روزم شده بود مکس
خیلی تمرین میکردم
چند تا انیمیشن ضعیف هم همین طوری برای خودم ساختم
بعد از گذشت چند ماه یه آگهی توی روزنامه در باره استخدام انیماتور دیدم
تماس که گرفتم گفتن اینجا اول آموزش میدیم بعدش اگه تمرین پایان دورتون رو خوب انجام بدین همین جا استخدام میشید
منم موافقت کردم و رفتم
تقریباً آبان پارسال بود
کلاسارو که داشتم میرفتم اواسط دوره بود که استادمون یه استدیو انیمیشن زد
بعد چون کارای من نسبتاً قوی بود طی همین دوره ایشون با من صحبت کردن و منم توی شرکتشون استخدام شدم
توی این مدت اگه بگم با اکثر نرم افزارهای گرافیکی و سه بعدی کار کردم بیراه نگفتم
واقعاً همشون رو کار کردم :دی
از بهمن هم دانشگاه رشته گرافیک قبول شدم و رفتم ...
اواسط ترم هم چون کارام فشرده شد ناچار به انصراف از کارم شدم
الآنم هنوز دارم ادامه میدم 3D رو .
ولی هنوز اوّل راهم
هنوز یک سال نگذشته از شروع به فعالیت جدیم
ولی روز به روز دارم چیزای تازه یاد میگیرم
خیلی هم لذّت میبرم
توی ایم مدت هم 3 تا پروژه معماری توی خونه انجام دادم :دی
با اینکه آموزشی در این رابطه ندیده بودم ولی مشتریام خیلی راضی بودن :wink:
این بود داستان من
از LinkinForEver به خاطر تاپیک خوبش ممنونم :oops:
کلّی خاطره واسم زنده شد

maxscript

Well-Known Member
من به گیم علاقه بسیاری داشتم برای همین رفتم سراغ برنامه نویسی توی همون دوران بود که مبحث انیماتور شدن به فکرم اومد برای همین رفتم سراغ مایا الان حدود 1 ساله حرفه ای دارم روی انیمیشن با مایا و Vfx با هودینی کار میکنم 1 سال پیش یه نمونه کار ریل تایم بهم خورد که باید با انجین کار میکردم و چون بحث داینامیک انجین بسیار ضعیف بود رفتم سراغ هودینی تا ضعف انجین رو برطرف کنم و چون برنامه نویسیم کمی قوی بود تونستم بین هودینی و انجین مربوط ارتباط مستقیم برقرار کنم الانم دارم روی یه پروژه فوقه سنگین کار می کنم که اگر بشه توی یه استدیو مشغول به کار میشم برنامه های تخصصی هم که توی پروژه های خودم ازشن استفاده می کنم >>>> Maya , Houdini , Udk , Nuke
تاپیکتون هم خیلی خوب میتونه یه مروری به گذشته بشه

masoud007

Member
سلام
سال 84 بود که با این نرم افزار آشنا شدم
راستش بیشتر سایه هایی که ایجاد میکرد برام خیلی جالب بود بخاطر واقعی جلوه دادن حجم .. قدرت بازتاب و شکست نور .
اون موقع منابعی آنچنان به صورت فارسی وجود نداشت .. کلی تو این سایت اون سایت با اینترنت دیال آپ ( اون موقع ای دی اس ال نداشتم ) میگشتم آموزش هاشو با زبان اصلی ذخیره میکردم و بعضی وقتها میشستم دونه دونه کلمات ترجمه میکردم که بفهمم دارم چی کار میکنم .. بعدشم شب تا صبح تمرین ...
من کارشناسی معماری دارم
بیشتر الآن هم در عرصه معماری ازش استفاده میکنم
سطح بالایی ندارم مثل دوستان ولی در حدی هستم که بتونم کارهای خودم رو جمع کنم به نظرم همین برای من کافی باشه
ممنون از مبحث خوبی که راه انداختین خیلی جالب بود برام.

max vray

کاربر VIP
سلام چه جالب این بحث.
من داستانم یکم سادست.رشتم معماری و کار دستم همیشه قوی بودش همیشه جزو بهترین های دانشگام بودم و همیشه عاشق اسکیس و راندو و کشیدن تابلو بودم...تا اینکه یک روز یکی از همکلاسی هام که بچه ارومیه بود کارای مکسش رو بهم نشون داد و من مثل اینکه دارم یک موجود فضایی میبینم تعجب کرده بودم و وقتی از خونش اومده بودم بیرون به شدت ناراحت و غمگین بودم و تصمیم گرفتم که مکس رو یاد بگیرم و یک دوره اموزشی مکس و بعد ویری رفتم و بعدش پیش یکی از دوستانم ...و علاقم انقدر به مکس زیاد شده بود که شب و روز رندر میگرفتم تا اینکه بعد اشنایی با این سایت توسط عارف عزیز تسلطم روی این نرم افزار و موتور رندر های دیگه به مراتب بیشتر و بیشتر شد.
موفق و پیروز باشین.

Mehroo

Member
سلام
من به خاطر گیم با مکس آشنا شدم
در واقع من عضو شرکتی هستم که تیم های ایرانی رو به pes اضافه میکنیم و به صورت یه محصول تکثیر و تو سطح کشور توزیع میکنیم
سال 89 استارت فعالیت سه بعدیم رو با blender زدم
به خاطر نیاز اصلی ویرایش pes تقریبا با محیط بلندر آشنا شدم و تقریبا بدون هیچ منیع آموزشی تونستم چندتا مدل از جلمه ماشین ، توپ ، کفش ، میز بیلیارد و چندتا ساختمون و یه سری اشیاء دیگه رو با بلندر مدل کردم ولی به دلیل محدودیت هایی که داشت سراغ مکس رفتم
فروردین سال 90 با مجموعه آموزشی cg achademi تمرینات مکس رو شروع کردم و یک سال به صورت شبانه روزی تمرین کردم بعد از اون با رفرنس های اینترنتی و اموزش های موجود در یو تیوب و سایر سایت های سه بعدی تمریناتم رو ادامه میدم
به تکنیک های مختلف مدلینگ آشنایی و تسلط کامل دارم ولی تو رندرینگ هنوز ضعف دارم و به درجه دلخواهم هنوز نرسیدم ولی دارم روش کار میکنم
رشته تحصلیم " مدیریت بازرگانی " با گرافیک کامپیوتری و دنیای سه بعدی کوچیکترین ارتباطی نداره ولی خیلی دوست داشتم چند سال زودتر با مکس آشنا میشدم چون معتقدم روند تحصیل و زندگیم کاملا متفاوت میبود

مرسی بابت طرح این تاپیک

aroen

Well-Known Member
سلام و تشکر به خاطر این پست خوب :rose:
منم به خاطر اینکه رشته ام معماری بود تو دانشکده با مکس آشنا شدم جالب اینکه اولین بار آقا فرشید(مدیر انجمن)رو با دوستاش دیدم که داشتن تو مکس انیمیشن حرکت توپ رو درست می کردن ترم صفری بودم نمی دونستم که جریان چیه؟! خدایاااا اینا چیکار می کننن؟؟!!؟:lol: از سال دوم رفتم کلاس مکس و بیشتر با اسکن لاین کار کردم و زندگی همین جوری گذشت و ما هم راضی از بندگی خدا. دست قوی بودنم مانعی برا 3دی کار کردنم می شد ولی با این حال علاقه ام به 3دی باعث می شد کارهای پایان ترمم رو با مکس کار کنم.سال آخر کارشناسی هم که درگیر کنکور و اسکیس و پایان نامه شدم و عملا 1 سال و نیم 3دی کار نکردم ولی از ابتدای سال 91 دوباره 3دی رو شروع کردم و این بار دنبال فرای رندر و آریون رفتم دلیل جذب شدنم به طرف فرای متریال هایی بودن که با دیسپلیسمنت ساخته می شدن چون منبع خاصی هم وجود نداشت وقت زیادی صرف یاد گرفتن فرای کردم ولی خداروشکر به جاهایی هم رسیدم
اگه زودتر با مجید آنلاین آشنا می شدم الان خیلی جلوتر بودم، در حال حاضر روی مدلینگ و رندر با وی ری کار می کنم و امیدوارم تا آخر این سال بتونم به چیزی که دلم می خواد برسم

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
همونطور که دوستان گفتن تاپیک جالبیه.
داستان تری دی کار شدن من از اون جالب تره!* راستشو بخواید من اصلا فکرشوهم نمیکردم یه روز بتونم حتی نرم افزار قدرتمند و سنگین 3ds max رو حتی نصب بکنم و ازش میترسیدم و شوخی شوخی جدی شد، 4-3 سال پیش یه کینگ خریدم که توی دی وی دی آخرش آموزش مقدماتی مکس رو هدیه گذاشته بود (مثل دوستمون توی پست دوم)، منم گفتم ضرر نداره که، یه نگاهی بهش میندازم! درس های اولشو که نگاه کردم به نظرم راحت و قابل یاد گرفتن اومد، بعدشم مکس رو توی همون مجموعه نصب کردم و چیزایی که تو آموزش میگفت رو انجام میدادم و ذوق مرگ میشدم، اما از وقتی کارهای حرفه ای که با مکس شده بود رو توی اینترنت دیدم واقعا بهش علاقه مند شدم، البته قبلش هم به گرافیک علاقه داشتم!

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
خب منم داستان خودم رو میگم !!!
من مکس رو از 13 سالگی شروع کردم اونم به خاطر علاقه ی زیادی که انیمیشن FinalFantasy داشتم . ( البت قبلش یکم مایا و Poser کار میکردم اما کاملا سطحی )
من اصولا هیچ کتاب و ... نمی گیرم و اول نرم افزار رو نصب میکنم بعد اینقدر بهش سیخ میزنم تا یادش بگیرم روش کاملا خوبه !!!
یه سال بعد کتاب مرجع کامل مکس رو خریدم . تا اینجا تا یه حدی بلد بودم اما به صورت حرفه کار نکرده بودم تا اینکه یه پولی دستم رسید حدود 300 هزار تومان
که باهاش تمام دیویدی های آموزشی CG Academy و Lynda و Digital tutors رو گیر آواردم اما جالب بدونید حتی یکیش رو هم کامل نگاه نکردم .
آخر هرکدوم رو میدیدم بدع خودم حدس میزدم چجوری ساخته شده و بدون دیدن دیویدی اونو میساختم تا کاملا کار رو حفظ بشم . ( بدترین عادت من اینه که هیچوقت حوصله ی دیدن یه آموزش رو ندارم )
کم کم و رفته رفته کارهام بهتر شد تا اینکه افتادم تو کار پست پروداکشن و یکم بعد تو مجید آنلاین عضو شدم ( تا اون موقع با 8 نرم افزار تریدی و گرافیکی به خوبی کار میکردم اما رندر هام خوب نبود)
تا ...
تا اینکه کار بفرمایید شکلات آقا فرشید رو دیدم و فکم افتاد و تصمیم گرفتم این فرای رندر و آریون رو یاد بگیرم ، جالبه بدونید به شدت از ویری و مایا متنفر بودم همیشه حرف اولم منتال ری بود .
بعد از کارکردن با آریون و فرای رندر به ویری هم علاقه مند شدم و بعد به مایا ، زی براش و دیگه برو تا ته
از همه یکمش رو یاد گرفت ، اما در آخر یه چی بگم !!!
از مدلینگ متنفرم چون واقعا اعصابم رو خورد میکنه .
میدونین چرا هیچ کار مخوف و ... درست نمیکنم ؟؟؟ خب میگم : من هیچوقت روی یک کار بیش از 3 ساعت کار نمیکنم و ازش خسته میشم نمیدونم ایراد از کجاست ؟؟؟ که تا به یه مشکل بر میخورم کار رو ول میکنم !!!!
دیگه کار کامپوزتم همیشه تو فتوشاپه !!!
در حال حاضرم افترافکتز رو فول شدم و افتادم تو کار فیلم سازی ...
خلاصه زیادی حرف زدم ، دیگه این هم قصه ی خودم بود .
از همه ممنون :green:

Mehran coyote

Well-Known Member
همه داستاناشون جالب بود:rose:
من از بچگی حدود 10 سالگی علاقه ی شدید به یاد گرفتم 3دی داشتم ولی چون انگیلیسی بلد نبودم یا اینکه اون زمان آموزش این نرم افزار ها خیلی خیلی کم بود نتونستم چیزی رو یاد بگیرم
به دبیرستان که رسیدم سال 84 دنبال رشته 3دی بودم که متاسفانه همچین رشته ای تو ایران وجود نداشت مجبور شدم رشته کامپیوتر رو جلو برم که به علاقه ی من کمکی نکرد
دور از جون تو دانشگاهای ما یه مشت بی سواد میان حتی هنوز بلد نیسن یه ip ست کنن در این حد یا یه وین نصب کنن

خلاصه دیگه داشت برام عقده میشد که تو دوره کاردانی ترم 3 سال 89 با یکی آشنا شدم که 3دی بلد بود ازش کمک گرفتم اونم خیلی با مرام بود هر چی داشت بهم داد ولی من هیچ کدوم از فیلمای اکادمی اینا را ندیدم فقط تو نت گشت می زدم واسه گرفتن آموزشای مبتدی
منم کم کم با کمکای اون و بچه های همین سایت و سایت های تاتور و گذشتن از خواب و استراحتم تونستم خودما به اینجا برسونم

حالا هم ترم 3 کارشناسی نرم افزار هستم که تو 3000 تا دانشجو اونجا این معماریان اگه یه چیزی از 3دی بدونن اونم خیلی کم
بچه ها زیادی علاقه به 3دی دارن و واقعا یادگرفتنش تلاش شبانه روزی میخواد واسه همین خیلیا میان تا دمه کار بعدم ولش میکنن :دی

همه موفق باشید

:rose:

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
بسم الله الرحمان الرحیم

40% :green:
اول بگم هر کی حوصله نداره نخونه ها چون طولانیه همون طور که میبینید

متولد 64 برای این که وقتی میگم که چه وقت فلان کار رو کردم شما متوجه بشین چه سال بوده.
تو دوره اول راهنمایی من از بخش پرسپکیو درس هنر متنفر بودم چون نمیتونستم درکش کنم. گذشت تا بعد ها تو همون سالها حس طراحیم تو ماشین گل کرد و بهش علاقه مند شدم تقریبا سال 77 ، 78 میشد، و نبود کامپیوتر که اون موقع مثل رویای دست نیافتنی بود برام.

تو اون زمان من طرحایی برای ابزار های ماشین ها داشتم که چندیدن سال بعد دیدم هر دو طرحم رو BMW رو ماشیناش اجرا کرده :green: .
خوب کامپیوتر نبود ولی کاغذ و مداد که بود، من بدونه هیچ اطلاعاتی میشستم و blue print ماشین میزدم بدون این که بدون اصول طراحی ماشین به این صورته، اسم ماشینم هم برمودا بود، به دلیل این که هرکی میره توش از بس خوبه نمیخواد در بیاد :lol: عاشق رویاهای بچگیمم.

خلاصه گذشت تا پدرم تو اوووون زمان یه کامپیوتر برامون خرید، اون موقع دو تا از پسر عمه هام کامپیوتر داشتن و ما هم تو کف، ببین کی بوده که RAM بر اساس MB اونم هم در حد یک عدد یک رقمی شناخته میشد. پدرم بدونِ این که بهمون بگه که کامپیوتر خریده نصفه شب امد اون رو گذاشت بالای سرمون، واسه نماز بلند شدیم و ... :shock: و بعد :oops: و بعد به سمت پدر و در آغوش و ... :cry: . این قسمت کمیک استریپ بود.... دیــگـــــه نخوابیدم.

اون زمان دادشم دبیرستان فنی حرفه ای معماری میخوند و Auto CAD رو باید یاد میگرفت، من هم اوایل بدون هیچ آموزشی شروع کردم به نقاشی با این نرم افزار تا ببینم چیه، باهاش کوه و خونه میکشیدم :paint: هی نخند ... :green:

بعد ها سعی کردم طرح ماشین هام رو تو CAD پیاده کنم ، پدرم تو کارخونه تراشکار بود و خوب بعضی از درس خونده های کارخونه هم حتما Auto CAD رو بلد بودن، یکی از همکاراش که درس خونده بود رو اورد تا سیستممون رو سرحال کنه و وقتی کارای CAD من رو دید کفید و پدر ها هم عاشق این هستن که بچه هاشون یه کاری کرده.

خلاصــــــه تا این که رفتم هنرستان و طراحیم خوب شد و به شدت عاشق پرسپکتیو شدم. درسم افتضاح بود، دروس عمومی تو کلم نمیرفت، سال اول دبیرستان رو با 9 تا تجدیدی افتادم ، گفتم پدرم منو ببینه کلم رو میکّنه، وقتی با هم روبه رو شدیم خیلی عادی بود، هیچی نگفت، هیچی؛ بعد ها بهم گفت: حسین میدونی چرا چیزی بهت نگتم؟ چون تو هم مثل خودمی درس تو کلت نمیره ولی تو کار خودت کلت مثل چی کار میکنه.
پدرم چون دیده بود چه سر و کله ای با این حرفه اون هم بدون هییییییچ منبعی میزنم خوشش امده بود.

به دلیل نمرات درخشانم فقط میتونستم برم هنرستان و رشته ی گرافیک رو انتخاب کنم، اونجا فقط نقاشی یاد میدادن، یکی از دوستام چون علاقه ی من رو تو 3D دیده بود 3Ds max رو بهم معرفی کرد و CD ـش رو بهم داد، 6 ماه طول کشید تا نصبش کنم.
بعد 6 ماه وقتی اولین box رو توی مکس ساختم جیغ کشیدم، و این بود شروع جیغ های من توی خونمون، هر روز چندیدن جیغ از اتاق من به گوش میرسید، واقعا هر یه نکته ای که پیدا میکردم داد میزدم. مثل این مخترع ـها.
و باز خلاصــــه نوبت مایا شد اون هم تو همین رنج زمانی طول کشید تا با اون وضع افتضاح کرک، کرکش کنم. حتما مایا کار ها یادشونه چه افتضاحی بود. قبل از نصب و کرک خواب مایا رو میدیدم، جوری که یه بار از خواب بلند شدم به خودم فحش دادم، خره چرا بیدار شدی داشتی مایا کار میکردی.

خواستم تو رشته ی انیمشن ادامه تحصیل بدم، رفتم پیش مشاور مدرسمون: (( اینجا باید موج flash back بیاد )) سلام آقای ... ، سلام جانم بفرمایید؟!! ... آقا من میخوای تو رشته ی انیمیشن تحصیل کنم چه رشته ای رو باید برم یا بهتره برم؟ ... جانم؟!!! چی چی؟ ... انیمیشن، متحرک سازی ... چی؟ ... کارتون برنامه کودک ... چی؟!!! هیچی آقا خداحافظ . و این گونه شد که دیپلم گرفت و روپای خودم وایسادم، یه تغییر رشته هم دادم به گرافیک فنی حرفه ای ولی آدم درس خون از من در نمیاد، با Help خود نرم افزارهای کار میکردم و کارهایی هم زدم تا این که رفتم خدمت و برگشتم.
به لطف بسیار بسیار بسیار زیاد خدا با همون حد اطلاعاتم که نصبتا خوب بود بعد از دو روز فارق شدن از خدمت و استراحت رفتم تو یه گروه و شروع به کار کردم و طبق معمول کارگردان گقت تا 2، 3 ماه اول از پول خبری نیست، من تا بحال انیمیت به اون صورت نکرده بودم ولی در حدی پیشرفت کردم که تو ماه دوم حقوق گرفتم و تو ماه های بعدی حقوقم از افرادی که چندیدن سال بود تو این رشته بودن و آشنای کارگردان بودن بیشتر شد.

کارگردان همه رو آروم آروم رد میکرد به دلیل نوع کارشون ولی من هنوز موندگار بودم، روز قبل از ورودم به اون گروه با داداشم که پیش کارگردان رفته بودیم (( داداشم معرف بود)) به کارگردان گفت: آقا فلانی من فقط یه چیز در مورد حسین بهتون بگم، حسین تو کار خودش دزد خوبیه. منظورش این بود که نکته رو رو هوا میزنه. و این شد که من تو کارم پیشرفت میکردم، وقتی انیمیت میکردیم و حرکات خاصی میزدم نفرات دیگه که یکیشون هم حق استادی گردن من داشت بهم میگفتن: بابا در حد پولت کار کن زیاد وقت نذار، ولی من برای کسب تجربه و یاد گیریم این کارها رو میکردم، خودشون هم میدیدن دارم چه پیشرفتی میکنم، با این که کارهایی که میکردم اضافه تر از کارای دیگران بود ولی دیرتر از اونها کار رو تحویل نمیدادم.
این شد که همه میرفتن ولی من موندم تا الان که خدا رو شکر بین افرادی که من رو میشناسن به نوعی سر من دعوا ست، اول من سهم برادرم هستم اگه اون کار نداشت همون کارگردان قبلیمون باهام کار داره اون هم خودش میاد نه من، دیگر دوستان هم باید قبلش از اون اجازه بگیرن.
باز خدا رو شکر و صد هزار مرتیه شکر. بابت همه چیز.

تا الان هم تو چند تا فیلم تلویزیون اسمم مثلا به عنوان جلوه های ویژه رفته که خودم الان بهشون میخندم که همون موقع هم میدونستم چه مبتدییی هستم، و دو سال هم که کار توی جشنواره داشتیم نامزد شدیم ، اولیش به دلیل نامه بازی، به فیلم 7 دقیقه به پاییز رسید با یه شات 4 ، 5 ثانیه ای چپ کردن یه پراید و کار ما با چند ده پلان و چندیدن دقیقه جلوه اون هم با اون همه ترک، شبیه سازی پارچه و آتیش که نمونش رو تو گالری گذاشتم به نام جلوه های فیلم شب واقعه هیچی مقامی نگرفت. این از این دوره

دوره بدع هم که سال پیش بود هم نامزد شدیدم، تو دو روز آخر جشنواره به تهیه کننده موارد کاندیدایی فیلم رو گفتن ولی تهیه کننده با تعجب بهشون گفت: چــــــییی؟ چرا جلوه ویژه کاندید نشدیم؟ اون داوری که تماس گرفته بود گفت: مگه جلوه هم داشتید؟!!! در صورتی که ما تو دوتا شات full 3D جلوه کار کردیم به غیر از شات های دیگه. همون روز برادرم کل جلوه های رو زد رو DVD و برد تا به هیئت داوران نشون بدن، اون ها هم برای این که از قبل نفر اول رو مشخص کرده بودن به ما دیپلم و یه جایزه دادن، بذار بدشون رو میگم خوبیشون هم بگم، یه پراید بهمون دادن. خدا رو شکر دستشون هم درد نکنه. هر دو کار هم دو نفره زدیم در صورتی که همه فکر میکردن ما ساپورت مالی و نفری و ابزاری خفن میشیم. این رو بر اساس نامه ای که تو جشنواره اول زده بودن میگم.
طرف نوشته بود چرا اونها یعنی ما با اون همه ساپورت باید سیمرغ بگیرن؟ ما مظلوم واقع شدیم، در صورتی که ما طی 3 ماه دو نفره اون حجم کاری رو زدیم. بیخیل ، خدا رو شکر

و حالا دارم ادامه میدم تو هر بخشی سر کله زدم، فکر کنم دوستانی که من رو میشنان دیده باشن تو هر بخشی تا حدی جوابگو سوالات دوستان هم هستم و یه چیزایی به عقل ناقصم میرسه. در مورد پروژه هم چیزای خوبی در راه ، انشا الله و به امید خدا.

تقریبا بعد از مدت ها که دنبال یه منبع آموزش انیمیت فارسی تو سایت ها و فروم ها بودم و دیدم خبری نیست، اینجا رو پیدا کردم و دیدم خوب شلوغه و گفتم بهترین جا همینجاست که شروع کنم وقتی امدم ثبت نام کنم دیدم سال پیش برای مطلبی که میخواستم، امدم ثبت نام کردم، حدود 5 ماه هم هست که اینجا در خدمت دوستانم تا هم اول چیز یاد بگیرم که دارم میگریم و هم چیزایی که تا حدی بلدم به دیگران یاد بدم چون هم رضای خداوند توشه هم مولام اینجوری فرموده.

ولی یه بدی دارم، تنبل هستم، و اگه به خودم سختی بدم ــ که یه 3 سالی هست تنبل شدم ــ خیلی بیشتر پیشرفت میکنم.

و در آخر چند نصیحت از برادر کوچیکتون: بگم تو این رشته هر کی بره جهنم به دلیل دروغ زیاده، کاری که میگیرد سخت بشینید پاش و انجامش بدین و دوم هر کاری رو واسه دلتون میخوای بزنید وسط راه ولش نکنید که به شدت بده و بهتون ضرر میزنه و سوم این که تو هر مسئله ای که گیر کردین تا فیها خالدونش رو در نیوردید از کسی سوال نکنید و همه چیز رو تست کنید ،نگاه نکنید که اون مطالب به اون خواسته ی شما ربط داره یا نه.

و تشکر فراون از linkinfor همیشه :green:

و حق پشت پناه همتون :rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
خواستم تو رشته ی انیمشن ادامه تحصیل بدم، رفتم پیش مشاور مدرسمون: (( اینجا باید موج flash back بیاد )) سلام آقای ... ، سلام جانم بفرمایید؟!! ... آقا من میخوای تو رشته ی انیمیشن تحصیل کنم چه رشته ای رو باید برم یا بهتره برم؟ ... جانم؟!!! چی چی؟ ... انیمیشن، متحرک سازی ... چی؟ ... کارتون برنامه کودک ... چی؟!!! هیچی آقا خداحافظ . و این گونه شد که دیپلم گرفت و روپای خودم وایسادم
مثل من :sad:
این تاپیکا باید طلا گرفت
ادم یه حس عجیبی بش دست میده میره تو دوران گذشته وای چه خوش بودیم اون روزا........:sad:
دوستان یکم کوتاه تر و کلی تر بنویسین لطفا :rose:

آخرین ویرایش:

mojtaba 3d

Member
اول از bubo3d تشکر کنم.1 ساعت فقط به حرفای bubo خندیدم دمت گرم داداش:lol::rose:.البته من هنوز چیزی نشدم که داستانمو بگم ولی میگم چی شد اومدم سراغش.

راستش من از 5 ابتدایی خونه دومم شده بود گیم نت تو دو ماه500 هزار تومن بابت گیمنت خرج کرده بودم که بابام حسابی با کتک از خجالتم در اومد.خلاصه عاشق گیم و انیمیشن بودم .تو گیم نت هم یا کانتر یا جی تی آی:green:.هر روز پیش خودم میگفتم خدایا اینارو چه جوری میسازن.بعد کلی حصرت میخوردم که خدایا چرا من بلد نیسم .شانس منم تو پایین شهر قم میشینیم.اصلا نمیدونن کامپیوتر چیه چه برسه به 3d .پدر مادرمون هم که مثل بقیه:there::snap:.خلاصه هر روز این منو عذاب میداد که منم یاد بگیرم چطور بسازم .تا این که اومدم رسیدم به دوم دبیرستان واسه انتخاب رشته رفتم پیش مشاور .گفتم برا رشته انیمیشن باید کجا ثبت نام کنم چیکار کنم؟اونم فقط نگاه میکرد و میخندید.:mad:.:sad:.آخرش با هزار بد بختی گفتم جهنم برم رشته کامپیوتر.یعنی مضخرف ترین رشته جهان.یعنی واقعا مزخرف بودا.هر روز ویندوز نصب میکردیم.تا این که بالاخره سال 3 درهای رحمت الهی به سویم باز شد.از یکی از دبیرهامون که خداییش تو همه نرم افزارها سر رشته داشت پرسیدم و گفت با مایا و 3dmax و ......انیمیشن میسازن.منم انگار بهشتو زدن به اسم.بال درآوردم فرداش پریدم برنامه رو خریدم بعد گفتم آخ جون اه ه ه ه اینو ببین چه باحاله اولین روز با همون آموزشی که اول برنامه میده یه کله آدم ساختم.بعدش هر روز یا بهتره بگم هر شب تو نت دنبال ه آموزشی میگشتم چون شبا مفته:wink:.خلاصه هر چی میزدم میبردم مدرسه بچه ها فکشون می افتاد .اه ه ه اینو تو درست کردی منم سرم با افتخار میگرفتم بالا:cool:.خلاصه مدل سازی رو تا یه حدی رسونم که همون دبیرمون گفت اگه به بچه ها یاد بدی همه نمراتتو 20 رد میکنم.آخ جون از فرصت استفاده کردم و خواستم به بچه ه ا یاد بدم که کلن 3d چیه.نزدیک 20 بار فقط آوردن باکس رو بهشون گفتم.خلاصه با همه اینا که تموم شد حالا فعلا هستم و تا ابد اگه خدا بخواد خواهم بودو با جون و دل 3d کار میکنم.حاالا دیگه همه چی عالیه من چقد خوشبختم.یادم رفت از پدر و مادر عزیزم به خاطر زحمت هایی که تو این زمینه برام کشیدن تشکر کنم.خدا نگهشون داره:oops:

*farshid*

کاربر VIP
داستان کار من یه مقداری فرق میکنه ... من بچه که بودم داداشم نمیذاشت با آتاریش بازی کنم ... بعدش هم که کامپیوتر خرید نذاشت من با کامپیوتر کار کنم ... من همیشه محکوم به نگاه کردن بودم!
حدود 12 سال پیش داداشم یه نسخه مکس رو کامپیوترش نصب کرد ... هلپ مکس رو باز میکرد و از روش یه چیزایی میساخت و من همچنان نگاه میکردم! از همین نگاه کردن ها یه چیزای ابتدایی دستم اومد. بعدشم که خودم یه مقداری کار کردم . ولی در کل من اعتراف میکنم که چیز خاصی از مکس بلد نیستم و فقط در حدی که کارم راه بیوفته ازش استفاده میکنم

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
سلام داد ماس هستم. :lol: اول از لینکین پارک جون تشکر کنم.
بعد هم از کسانی که سایت رو اداره می کنن و سرپا نگه داشتن تشکر کنم که بجه ها رو دور هم اینجا جمع کرده

راستش بعد برداشت نکنید از حرفم بگید داره از خودش تعریف میکنه ولی تو بازی و این چیزها مثل من تو ایران کم پیدا می کنید. چون من از اتاری میکرو یا همون nintendo & nintendo 64 & nintendo ds & gameboy & sega & comodor & nego & PC gaming & .... یادم نیست بازی کردم و بازی می کنم. کلا عشقم بازی هستش البته چند سال بازی ها ابکی شده. مثلا میکرو سگا رو بازی رو که میخریدم میرفتم بازی کمتر از 1 هفته عوضش می کردم .

من از بچگی پای کامپیوتر بودم البته اون موقع ها که همه به کامپیوتر میگفتن اق عمو و خودم هم میگفتم. اون زمان کامپیوتر پنیتوم 233 بود که داییم تو شرکتش داشت و یکی هم پسر داییم خونه اونها wolf بازی میکریدم یا super mario .

من از بچگی عشقم انیمیشن سازی و بازی سازی بود که تو ایران جفتش ضعیف بود. یادم نیست دقیقا 15 سالم بود یا کمتر یادم نیست که 3 دی مکس 4.5 اومده بود و یکمی بعدش هم 3 دی مکس 5 اومد. من که عشق بازی سازی داشتم گرفتم و هی بهش ور میرفتم . اون موقع مثل الان این همه آموزش تو اینترنت نبود و کتاب ها هم بد نبود . که من یکی خریده بودم آموزش جامع بود. خوب اون موقع ها با گیم نت هم اشنا شدم به صورت اتفاقی که کلا من رو از 3 دی دور کرد و چون تشویقی چیزی هم نبود من کلا زندگیم شد گیم نت

تو گیم نت خوب بودم . بازی کانتر و وارکرافت رو بازی میکردم. تو کانتر میشه گفت تو همه تیم های خوب قم بازی کردم و غیر از یکیش که هر سال میگفت ولی به خاطر اخلاقشون نرفتم. پول هم زیاد حروم کردیم تو گیم نت. مثلا موس میخریدیم 50 تومان و یک پد موس هم همین قیمت. البته من کمتر از بقیه خرج میکردم. خودمم تیم داشتم که با 1 2 هفته تمرین قبل از مسابقات رو به روی تیم های شاخ قم مقابله میکرد و تو مسابقات هم سرمون کلاه گزاشتن به اینکه شاید دوم هم میشدیم یا سوم. مسابقات قم از اراک و همدان و فکر کنم کاشان هم بودن که تیم هاشون جلوی ما حرفی نداشت. با یکی از تیم های قدیمی و اول تهران هم بازی کردیم. که یکی از بهترین بازی کن هاشون سالار شینوبی بود. اونهایی که کانتر و گیمر قدیم باشن میشناسنش. که تو یک بازی مساوی و بازی بعدی باختیم.

باورتون نمیشه یک رفیق دارم مثل خودم که به خاطر بازی سازی می خواد بره ژاپن و حتی اونجا ازدواج و زندگی کنه. چون تو ایران حالا حالا ها تو گیم به جایی نمیرسه چون سرمایه گزاری نمیشه.

بعد من رتشم مدیریت بازرگانی هستش و تو دانشگاه با یکی از بچه ها اشنا شدم که 3 دی کار میکرد و تو کار تبلیغات بود . به من گفت 3.5 در امد داره( البته احتمالا دروغ میگفت ) منم دوباره به این بهونه به 3 دی برگشتم. البته اون موقع به خاطر پول برگشتم ولی الان برای خودم کار می کنم. یعنی دوباره مثل قدیم عاشق 3 دی هستم.

الان 1 سال و نیم میشه که مکس رو شروع کردم. البته من 3 روز دانشگاهم و 4 روز بقیه هم درگیر دانشگاهم.چون دانشگاه اراک هستم و خیلی خیلی سخت میگیرن و نمرت رو یک موقع 3 4 نمره پایین تر میدن. پس خیلی وقت نمی کنم پای مکس بشنیم. ولی این تابستون ماشالا یکمی تمرین کردم. اسمش 1 سال و نیم هستش ولی من تو تابستون فقط واقعا وقت می کنم کار کنم اونم امسال این کار رو کردم.

اول کارهام رو تو سایت p30world میزاشتم که واقعا اگر تشویق بچه های اونجا نبود شاید دوباره 3 دی رو ول کرده بودم . چون بعضی ها وقتی یک کاری رو شروع می کنن یکمی حل دادن نیاز دارن. به همین خاطر همیشه وقتی یک تازه کار کارش رو میزاره سعی می کنم تشویقش کنم . بعد اونجا خلوت شد متصفانه. اینجا اومدم و به کمک اقا مهدی وری رو یاد گرفتم. از آموزش های توی نت هم استفاده می کنم. هنوز راه درازی رو دارم که تو 3 دی جیزی بشم و مشکل اصلیم تو تکسچر ساختن هستش که با فتوشاپه.

در اخر هم از تمام دوستان درخواست می کنم اگر چیزی بلد هستید سعی کنید با ساخت آموزش به دیگران یاد بدید و اینجوری باعث پیشرفت 3 دی تو کشور بشید.

امیدوارم همه همیشه سلامت باشید و فقط یک نکته که بچه ها بهش توجه نمی کنیم نشستن زیاد پای کامپیوتر هستش و مخصوصا 3 دی که واقعا انگشت ها رو داغون می کنه. 2 تا از بچه های سایت همین مشکل رو دارن.

خواهش می کنم هر 1 ساعت که پای کامپیوتر میشینید 10 دقیقه حداقل از پای کامپیوتر دور شید.
موفق باشید و سلامت.

با سلام
واقعا تاپيك خيلي عالي و دوست داشتني شده .:rose:
اول از همه ، از تمام دوستان 3D كار تمنا ميكنم در هر 30 دقيقه كار 10 دقيه بلند بشن و راه برن . (در انتها ميگم چرا ؟!؟!؟!)
خوب داستان من از خيلي وقت پيش شروع ميشه از زماني كه عاشق بازي بودم . و بعد عاشق فيلم و انيميشن هم شدم . حدود 13 سال پيش ...
انيميشن رو توي يك دوره شروع كردم كه استادمون خانومي بود كه از تركيه آمده بود ايران و بعد از همون دوره هم از ايران رفت حدود سال 78 تابستون .
بعد از دوره به دليل علاقه شديد خودم شبانه روزي پاي سيستم بودم ، تا حدي كه رندر ها رو فريم به فريم مينشستم و نگاه ميكردم .
و اين عشق و علاقه تمام اين 13 سال هر روز بيشتر هم شده .:paint:
چند سالي هم هست كه يه كارايي انجام ميديم ، جشنواره اي ، سفارشي ، سازماني و ... :cool:
البته چند وقتي هست كه توي مجيدآنلاين دوستان خيلي قوي ميبينم كه واقعا استاد من هستن مثل :Bubo3d و دوستان ديگه كه كمتر توي سايت هستن .
اما نكته اي كه اول گفتم : حتما در بين كار بلند بشين و حركت كنيد . (چون خودم به دليل نشستن بسيار زياد پشت كامپيوتر و كم تحركي ، دچار مشكل در خونرساني لگن پا شدم و اين بيماري ديگه هيچ وقت هم خوب نميشه . و بايد استخان سر لگن رو برام مصنوعي بزارن . پس خواهش ميكنم راه بريد و ورزش كنيد . اين بيماري خيلي جدي هست و اكثر افراد مثل ما دچار اين بيماري ميشن .):cry:
هيچ وقت فكر نكنيد اين بيماري براي ديگران ، بيشترين احتمالات به ما انيماتور هاي افراتي وارده ، كه ساعت ها بدون حركات فيزيكي پشت كامپيوتر هستيم . پس مراقب خودتون باشيد . انشاا... هميشه سلامت و تندرست باشيد . :oops:

ssdsajad

Active Member
من 2004 مایا خریدم
اون ورژنی که خریده بودم واسه شرکت
alias
بود
یه مدت کار کردم یه چیزایی یاد گرفتم و گذاشتم کنار
بعد چسبیدم به هنر اصلیم یعنی
طراحی صدا
آهنگسازی و میکس و تنظیم و....
بعد ار چند سال دوباره برگشتم به مایا تا واسه ویدئو های آهنگهام از علم قدیمم تو سه بعدی سازی استفاده کنم
و الان هم به این نتیجه رسیدم
و همیشه به خودم میگم
عجب غلطی کردم مایارو ادامه ندادم

rezaoptic

Well-Known Member
خواستم تو رشته ی انیمشن ادامه تحصیل بدم، رفتم پیش مشاور مدرسمون: (( اینجا باید موج flash back بیاد )) سلام آقای ... ، سلام جانم بفرمایید؟!! ... آقا من میخوای تو رشته ی انیمیشن تحصیل کنم چه رشته ای رو باید برم یا بهتره برم؟ ... جانم؟!!! چی چی؟ ... انیمیشن، متحرک سازی ... چی؟ ... کارتون برنامه کودک ... چی؟!!! هیچی آقا خداحافظ

اسه انتخاب رشته رفتم پیش مشاور .گفتم برا رشته انیمیشن باید کجا ثبت نام کنم چیکار کنم؟اونم فقط نگاه میکرد و میخندید.

باز خوبه شما ها مشاور داشتین من که اصلا یه بار مشاور مدرسه رو ندیدم :cry:

جدیدترین ارسال ها

بالا