چگونگی یافتن بازیگر برای ساخت فیلم کوتاه/

سلام به همه دوستان...
میخواستم ببینم برای ساختن فیلم کوتاه چه طور میشه بازیگر مورد نظر رو پیدا کرد؟
آیا باید به موسسات آموزش بازیگری مراجعه بشه؟
به بازیگر هایی که معروف نیستن هم باید دستمزد داد؟ اگه آره حدودا چه قدر؟
متاسفانه از بین دوستان و آشنایان خودم نمیتونم کسی رو بگذارم دوست دارم کسانی باشن که با بازیگری آشنا باشن...البته نه حرفه ای به اون معنا.

مچکرم:rose:

dislovery

Member
به نظر من دو تا راه خوب میاد!
1- مراجعه به سازمان های مربوطه!
2- درج آگهی و دعوت از افرادی که با بازیگری آشنا هستن

google_mz

Well-Known Member
سلام
همون طور که دوست خوبمون گفت مراجعه به سازمان های مربوطه، من جمله انجمن نمایش شهرتون، انجمن سینمای جوانان و ... یه سری هم به سازمان ملی جوانان بزن و در مورد گروه هایی که فعالیت های سینمایی دارن سوال کن. آگهی رو هم میتونی توی تابلوی اعلانات همین مراکز نصب کنی. البته با هماهنگی.
موسسات آموزشی آزاد هم تا اونجایی که من خبر دارم در ازای معرفی بازیگر یه مبلغی میگیرن.
هرچند به نظر من یه نفر رو که قبلا فیلم ساخته و میتونی بهش اعتماد کنی پیدا کن تا بهت کمک کنه.
به بازیگر آماتور هم نیازی نیست پول بدی. یه هدیه همراه یه کپی از فیلم کفایت میکنه.:)

خب اگه میشه چند تا سازمان و موسسه در تهران معرفی کنید که من بتونم برم و اونجا آگهی بدم و یا ازشون بخوام که بهم معرفی کنن...
ممنونم

دوستان لطفا راهنمایی کنید...
مثلا انجمن سینمای جوان ممکنه بازیگر داشته باشه؟

کانونی هست که 50 تمن حق عضویتشه البته برای 3 ماه ، و 50 تمن برای هر فیلم کوتاه میگیره و بهت بازیگرو فیلمبردار میده ، تهیه کننده فیلمت میشه آموزشگاه اونا که باید بزرگ تو فیلمت بنویسی و البته به جشنواره ها هم میفرستن فیلمتو ، البته منم از دوستم شنیدمو باید برم پیشو بگیرم آخه منم چنتا فیلم کوتاه برا اجرا دارم ... حالا فیلمت چی هس شاید اگه بهم بگی سرو تهشو هم بیاریم ..

makanmehr

New Member
سلام

چند راهی که خودم رفتم رو اینجا می‌نویسم، شاید به درد شما و دیگران بخوره:
1- تماس با آژانس‌ها و آموزشگاه‌های بازیگری
2- رفتن به اماکن فرهنگی و دید زدن مردم به منظور پیدا کردن شخص مورد نظر!
3- ایضا" متروسواری. این مورد خیلی خوب جواب داده!
4- آگهی در فروم‌ها و سایت‌های اینترنتی با درج کامل مشخصاتی که لازم دارید.
برای نمونه: http://makan-mehr.blogspot.com/2010/02/blog-post_06.html
5- پرس و جو در میان اطرافیان و دوستان.
دستمزد بازیگرها هم کاملا متفاوته. بسته به تجربه‌شون داره و زمانی که برای فیلم مجبورن صرف کنن.
خیلی‌ها دوست دارن که توی فیلم باشن و می‌تونید در ازای چند وعده غذای گرم و کرایه تاکسی ازشون کار بکشید که این کار البته غیرانسانیه! دو تا مورد وجود داره در این باب: آدمی که این کار رو بکنه اگر بد بازی کنه یا اذیت کنه یا دیر بیاد یا نیاد، نمی تونید چندان ازش گله مند باشید. مورد دوم و شکل مثبت قضیه اینه که این آدم دوست داره بازی کنه و به این ترتیب می‌تونه به فیلمتون کمک کنه. به هرحال باید قبل از شروع کار تمام جوانب رو بسنجید و بعد عمل کنید.
اما در مورد دستمزد، معمولا از روز 30000 تومان هست تا 100000 تومان. بستگی به کیفیت بازیگر داره و همونطور که گفتم تجربه‌اش.
به هرحال اگر سوال دیگه‌ای بود در خدمتم.

جدیدترین ارسال ها

بالا