[phpNuke] چگونگی نصب دراگون فلای در لوکال

assimi

Member
دوستان این دراگون فلای یه غوله خودش واقعا قویه از گرافیک CPanle گرفته تا قبول نکردن پسوردی که امنیت پایینی داشته باشه فوق العادس روی ایکسمپ ( که از وامپ فوق العاده ضعیف تره ) نرم نرم بالا مییاد محشره آقا صادق تستش کن

alireza82

Well-Known Member
assimi گفت:
دوستان این دراگون فلای یه غوله خودش واقعا قویه از گرافیک CPanle گرفته تا قبول نکردن پسوردی که امنیت پایینی داشته باشه فوق العادس روی ایکسمپ ( که از وامپ فوق العاده ضعیف تره ) نرم نرم بالا مییاد محشره آقا صادق تستش کن
سلام
assimi جان آقا تو رو خدا من و ضایع نکن دیگه به خدا تنها برنامه ای که دارم همین xampp هست با هزار بدبختی فایل های esyphp و wammp رو روی یکی ار کلاینت ها گرفتم بعد که رفتم رو سرور رایت کنم نورتون لطف کرد و دید ویروسی شدن پاک شون کرد
شوخی کردم
pm هاتون رو توی میمه دات نت چک کنید لطفا

S4DEGH

Well-Known Member
من نگرفتم چي شد ! كدوم برنامه !؟ بعد يه لينكي از ش بده !

S4DEGH

Well-Known Member
منظورم اين نسخه نبود اونيكه گفتي بهتر از wamp هست رو ميگم !

alireza82

Well-Known Member
sadeghkhafan گفت:
منظورم اين نسخه نبود اونيكه گفتي بهتر از wamp هست رو ميگم !
سلام
حالا من نفهمیدم چی شد و راجب کدوم پست داره صحبت میشه
اما در مورد برنامه هایی مثل wamp & xampp & easyphp به نظر من از همه بهتر راه اندازی لوکال روی لینوکس هست.
البته این نظر منه و شاید اساتید چیزی بخوان اضافه کنن که خوشحال میشم نظر اونها رو هم بدونم
تنها مشکل اینه که منابع لینوکسی کم و کاربری اون به نظر من سخت تره و کمتر فراگیره حالا دیگه نمیدونم نظر شما چیه

alireza82

Well-Known Member
نصب برنامه مدیریت محتوای دراگونفلای با استفاده از برنامه Xampp
برای نصب هر سیستم مدیریت محتوا شما ابتدا احتیاج به ایجاد دیتابیس دارید. برای ایجاد دیتابیس بعد از نصب برنامه به آدرس localhost یا 127.0.0.1 با صفحه زیر مواجه خواهید شد.خوب برای ایجاد دیتابیس در این برنامه ما دو روش را داریم. روش اول این است که روی لینک phpmyadmin که با کادر قرمز مشخص شده کلیک کنید و کار های مربوط به ایجاد دیتابیس رو انجام دهید این کار بسیار ساده بوده و از تصاویر هم مشخص میباشد. پس به تصاویر دقت کنید.
تصویر 1
www.meymeh.net/uploads...titled.JPG
تصویر 2
www.meymeh.net/uploads...itled1.JPG
اما روش دوم. شما میتوانید به فولدر برنامه رفته و آدرس زیر را دنیال کنید.
..\xampp\mysql\data
تصویر 3
www.meymeh.net/uploads...itled2.JPG
حال در این مکان فولدر جدیدی ایجاد کرده و آن را به نامی که برای دیتابیس خود در نظر دارید.تغییر نام دهید. اما برای ما این روش مهم تر است چون به دلیل نوع نصب دراگون روی لوکال هاست ما دیگر دسترسی به phpmyadmin نخواهیم داشت.
اما نصب
به فولدر برنامه خود رفته و فولدر htdocs را باز کنید. به دلیل اینکه برنامه دراگون را باید در همین شاخه نصب کنید و نمی توان آن را در فولدر دیگری نصب کرد بر خلاف بسیاری دیگر از برنامه های مدیریت محتوا تمامی فایل های موجود در فولدر htdocs را پاک کنید.
سپس فایل های موجود در فایل فشرده دراگون را در این محل بصورت غیر فشرده درآورید. توجه کنید که فایل ها و فولدر ها را در خود htdocs کپی نموده و در فولدر دیگری کپی ننمایید.
خوب حال نوبت پیکربندی فایل config.php میباشد. این فایل را با استفاده از یک ادیتور مناسب باز کرده و دنبال قطعه کدهای زیر گشته و مقادیر مناسب را وارد کنید.
کد اول مربوط به نام پایگاه داده شما میباشد که به صورت پیش فرض dragonfly میباشد که میتوانید آن را به هر نامی که برای دیتابیس خود انتخاب کرده اید تغییر دهید. البته این کار را باید حتما انجام دهید.
$dbname = 'dragonfly';
قطعه کد بعدی برای تعریف کاربر دیتابیس شما میباشد که بطور پیش فرض root میباشد. و این قسمت را به همین صورت رها کنید.
$dbuname = 'root';
قطعه کد بعدی برای تعریف پسورد کاربر دیتابیس میباشد که به صورت پیشفرض null میباشد و این قسمت را نیز به همین صورت در نصب لوکال رها کنید.
$dbpass = '';
خوب حال با رفتن به آدرس localhost با صفحه زیر مواجه خواهید شد.
که صفحه اینستالر میباشد.بقیه کار بسیار راحت بوده و مکان حایی که باید کلیک کنید با کادر قرمز دور آنها مشخص شده اند.
تصویر 4
www.meymeh.net/uploads...itled3.JPG
تصویر 5
www.meymeh.net/uploads...itled4.JPG
تصویر 6
www.meymeh.net/uploads...itled5.JPG
با رسیدن به این صفحه در نصب لوکال ممکن است با ارور زیر مواجه شوید که با دوباره دادن ایمیل کاربر سوپرمدیر باز هم خطایی به صورت invalid cooki setting مواجه خواهید شد.
تصویر 7
www.meymeh.net/uploads...itled6.JPG
که در این جا به آدرس زیر رفته و کاربر سوپر مدیر خود را تعریف کنید.
localhost/admin.php
تصویر 8
www.meymeh.net/uploads...itled7.JPG
صفحه بالا با چیزی که شما روی سیستم خود برای اولین بار مشاهده میکنید از نظر ظاهر مقداری متفاوت است آن هم به دلیل این است که من قبلا این سیستم را روی سیستم نصب کرده ام. اما مقادیری که در این قسمت وارد میکنیم را به عنوان مثال برای شما آوردهایم. توجه نمایید که در تعریف پسورد از حروف کوچک بزرگ و اعداد استفاده کرده ایم. برای تعریف پسورد سوپر مدیر باید از هر سه نوع فیلد کاراکتر ها استفاده کنید.
Nickname : admin
Email: admin @ localhost.com
Password: ABCdef123
خوب حالا شما میتوانید وارد سیستم شوید و از آن لذت ببرید.
تصویر 9
www.meymeh.net/uploads...itled8.JPG
تصویر 10
www.meymeh.net/uploads...itled9.JPG
در مورد پیام قرمز رنگ
System message
Your are running under maintance mod
این را میتوانیم بگوییم. که این پیام هنگامی بوجود می آید که شما سایت را بصورت موقت بسته اید و این خواسیت هم به این دلیل است که هنگام نصب و به روز رسانی شما با فعال کردن این خاصیت بتوانید با خیال آسوده و امن به کارهای خود بپردازید بدون اینکه مزاحمتی از طرف کاربران و بازدیدکنندگان سایت داشته باشید و همه به غیر از شما صفحه سایت به صورت موقت بسته شده است را میبینند. در صورتی که تحت این حالت از سیستم خارج شدید از لینک زیر مجددا وارد سایت شوید.
localhost/admin.php
برای از بین بردن این حالت به منوی مدیریت رفته و به منوی تنضیمات اصلی بروید و با انتخاب گزیننه بستن موقت سایت مقدار فیلد
فعال را به "نه" تغییر دهید.
موفق باشید.

alireza82

Well-Known Member
نصب برنامه مدیریت محتوای دراگونفلای با استفاده از برنامه Xampp
برای نصب هر سیستم مدیریت محتوا شما ابتدا احتیاج به ایجاد دیتابیس دارید. برای ایجاد دیتابیس بعد از نصب برنامه به آدرس localhost یا 127.0.0.1 با صفحه زیر مواجه خواهید شد.خوب برای ایجاد دیتابیس در این برنامه ما دو روش را داریم. روش اول این است که روی لینک phpmyadmin که با کادر قرمز مشخص شده کلیک کنید و کار های مربوط به ایجاد دیتابیس رو انجام دهید این کار بسیار ساده بوده و از تصاویر هم مشخص میباشد. پس به تصاویر دقت کنید.
تصویر 1
www.meymeh.net/uploads...titled.JPG
تصویر 2
www.meymeh.net/uploads...itled1.JPG
اما روش دوم. شما میتوانید به فولدر برنامه رفته و آدرس زیر را دنیال کنید.
..\xampp\mysql\data
تصویر 3
www.meymeh.net/uploads...itled2.JPG
حال در این مکان فولدر جدیدی ایجاد کرده و آن را به نامی که برای دیتابیس خود در نظر دارید.تغییر نام دهید. اما برای ما این روش مهم تر است چون به دلیل نوع نصب دراگون روی لوکال هاست ما دیگر دسترسی به phpmyadmin نخواهیم داشت.
اما نصب
به فولدر برنامه خود رفته و فولدر htdocs را باز کنید. به دلیل اینکه برنامه دراگون را باید در همین شاخه نصب کنید و نمی توان آن را در فولدر دیگری نصب کرد بر خلاف بسیاری دیگر از برنامه های مدیریت محتوا تمامی فایل های موجود در فولدر htdocs را پاک کنید.
سپس فایل های موجود در فایل فشرده دراگون را در این محل بصورت غیر فشرده درآورید. توجه کنید که فایل ها و فولدر ها را در خود htdocs کپی نموده و در فولدر دیگری کپی ننمایید.
خوب حال نوبت پیکربندی فایل config.php میباشد. این فایل را با استفاده از یک ادیتور مناسب باز کرده و دنبال قطعه کدهای زیر گشته و مقادیر مناسب را وارد کنید.
کد اول مربوط به نام پایگاه داده شما میباشد که به صورت پیش فرض dragonfly میباشد که میتوانید آن را به هر نامی که برای دیتابیس خود انتخاب کرده اید تغییر دهید. البته این کار را باید حتما انجام دهید.
$dbname = 'dragonfly';
قطعه کد بعدی برای تعریف کاربر دیتابیس شما میباشد که بطور پیش فرض root میباشد. و این قسمت را به همین صورت رها کنید.
$dbuname = 'root';
قطعه کد بعدی برای تعریف پسورد کاربر دیتابیس میباشد که به صورت پیشفرض null میباشد و این قسمت را نیز به همین صورت در نصب لوکال رها کنید.
$dbpass = '';
خوب حال با رفتن به آدرس localhost با صفحه زیر مواجه خواهید شد.
که صفحه اینستالر میباشد.بقیه کار بسیار راحت بوده و مکان حایی که باید کلیک کنید با کادر قرمز دور آنها مشخص شده اند.
تصویر 4
www.meymeh.net/uploads...itled3.JPG
تصویر 5
www.meymeh.net/uploads...itled4.JPG
تصویر 6
www.meymeh.net/uploads...itled5.JPG
با رسیدن به این صفحه در نصب لوکال ممکن است با ارور زیر مواجه شوید که با دوباره دادن ایمیل کاربر سوپرمدیر باز هم خطایی به صورت invalid cooki setting مواجه خواهید شد.
تصویر 7
www.meymeh.net/uploads...itled6.JPG
که در این جا به آدرس زیر رفته و کاربر سوپر مدیر خود را تعریف کنید.
localhost/admin.php
تصویر 8
www.meymeh.net/uploads...itled7.JPG
صفحه بالا با چیزی که شما روی سیستم خود برای اولین بار مشاهده میکنید از نظر ظاهر مقداری متفاوت است آن هم به دلیل این است که من قبلا این سیستم را روی سیستم نصب کرده ام. اما مقادیری که در این قسمت وارد میکنیم را به عنوان مثال برای شما آوردهایم. توجه نمایید که در تعریف پسورد از حروف کوچک بزرگ و اعداد استفاده کرده ایم. برای تعریف پسورد سوپر مدیر باید از هر سه نوع فیلد کاراکتر ها استفاده کنید.
Nickname : admin
Email: admin @ localhost.com
Password: ABCdef123
خوب حالا شما میتوانید وارد سیستم شوید و از آن لذت ببرید.
تصویر 9
www.meymeh.net/uploads...itled8.JPG
تصویر 10
www.meymeh.net/uploads...itled9.JPG
در مورد پیام قرمز رنگ
System message
Your are running under maintance mod
این را میتوانیم بگوییم. که این پیام هنگامی بوجود می آید که شما سایت را بصورت موقت بسته اید و این خواسیت هم به این دلیل است که هنگام نصب و به روز رسانی شما با فعال کردن این خاصیت بتوانید با خیال آسوده و امن به کارهای خود بپردازید بدون اینکه مزاحمتی از طرف کاربران و بازدیدکنندگان سایت داشته باشید و همه به غیر از شما صفحه سایت به صورت موقت بسته شده است را میبینند. در صورتی که تحت این حالت از سیستم خارج شدید از لینک زیر مجددا وارد سایت شوید.
localhost/admin.php
برای از بین بردن این حالت به منوی مدیریت رفته و به منوی تنضیمات اصلی بروید و با انتخاب گزیننه بستن موقت سایت مقدار فیلد
فعال را به "نه" تغییر دهید.
موفق باشید.

assimi

Member
خیلی هم کم ح
جمه صادق جان فکر کنم منظورش ایکسمپ بدرد ناک نمیخوره ولی برا دراگون توووووووووووووووپه

جدیدترین ارسال ها

بالا