چگونگی فروش انیمیشن . . . (سوال)

Mohammadkhavari

New Member
دوستان عزیز سلام سوالی برای من پیش اومده جدیدا قاطع به یقیین جوابش رو می دونم اما از کسی چیزی شنیدم که شک کردم . . .
انیمیشنی که ساخته میشه فایل رندرش ثانیه ای محسوب میشه درسته؟!
هرگز به خریدار فایل سورس که داده نمی شه؟
من تا به الان به کسی فایل سورس ندادم . . .
:shock:
می خواستم دوستان کمکی کنن و قیمت نرخ امسال رو هم بنویسن تا همه استفاده کنن:
نرخ ساخت انیمیشن سه بعدی و دو بعدی و تلفیق رئال و انیمیشن (موشن گرافیک)

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام اخوی
والا سورس را معمولا واسه کارایی تحویل میدن که شما فقط انیماتور باشید یا همه مسائل با کارفرما باشه
مثلا یکی تهیه کننده باشه و به شما کار را سفارش بده،حق گرفتن سورس را هم داره مگر اینکه عدم تحویلشو توی قرارداد ذکر کرده باشید
سوال دومتون هم خیلی فاکتور هست واسه تعیین قیمت و به نظر من قیمت ثابت و نرخ معینی واسه انیمیشن یا موشن گرافیک وجود نداره
به نظر شما یه کار 10 ثانیه ای که من انجام میدم با یه کار 10 ثانیه ای که یه موشن گرافیست حرفه ای انجام میده(اسم شخص خاصی را نمیارم)قیمتش یکیه؟یا میشه واسشون نرخ واحدی تعیین کرد؟

Mohammadkhavari

New Member
ممنون بابت جوابتون . . .
منظورم از مشتری کسی که باهاش قرارداد می بندی . . .
مثلا من کار رو ثانیه ای براش ثانیه ای 300 تومان انجام می دم 30 ثانیه می شه 9 میلیون تومان حق طرف بابت سورس کار پول نداده که . . . بابت انیمیت و رندر و کار حاصله پول داده درسته؟؟
و اینکه اگه عرض کردم نرخ!!!! واسه اینه که تا پارسال کار کردن رو انیمیشن یه نرخ مصوب داشت اما امسال مجمع گرافیک ایران حتی نرخی هم نداده و صدالبته کار من با بزرگانی چون شما و خیلی های دیگه قابل قیاس نیست اما نرخ روتینی داره مثال:
انیمیشن سازی 3 بعدی: از ثانیه ای 1 تومان به بالا . . .
دو بعدی از 650 به بالا . . .
باز هم ممنونم از جوابتون . . .

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
نه بابا بعضی وقت ها باید قیمت پایین بدی مثلاً 3 بعدی تانیه ای 100 تومن ( فحش ندید خودم میدونم )
:green:

اما برای سورس معمولاً کارفرما سورس به دردش نمیخوره ولی هزینه سورس همیشه جدا

maya_22

Well-Known Member
طبق تجربیات من تیزر سه بعدی انیمیشنش از ثانیه 500 هزار تا دومیلیون میزنم انیمیشن سریالی سه بعدی برای صبا کاراری معمولی روی قیمیت دقیقه 1 میلیون هست البته روی حدود 100 دقیقه اگه سطح کار بالاتر بخان قیمت بالاتر میره سورسم فروشش به نظرم قیمتش حداقل سه برابر قیمت سفارشی که گرفتی هست کلا نفروشی بهتره کی دیدی مثلا پیکسار سورساش را بده بیرون البته اینجا ایرانه و همه چی قابل خرید و فروش

Mohammadkhavari

New Member
maya_22 دمت گرم، کارت فوق العاده بود . . . لذت بردم . . . دمت گرم مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرد . . . عالی تر از عالی . . . خودت کار کردی یا با گروه؟ واقعا هم حوصله هم کار زیاد می خواد . . . هرجا هستی موفق باشی راستی بابت نظرات همتون ممنونم واقعا . . .
آقای Shirani عزیزم از شما هم ممنونم . . . هرگز ارزش کارت رو پائین نگیر 0یه نصیحت کاملا دوستانه و الا کسی نیستم که بگم این رو)

amir989

Member
دوستان ی انیمیشن کامل 1ساعته خوب چقدر ارزش داره؟ میدونم سوالم کلیه ولی منظورم ی انیمیشن با کیفیتی بهتر از انیمیشن های صداوسیماست.
اصلا کسی از نرخ انیمیشن هایی که صداوسیما میخره چیزی میدونه:-?؟ این شرکت های خصوصی انیمیشن چطورین؟ خودمون ی انیمیشن کامل تو 2سال بزنیم بهتره:shock: یا به عنوان انیماتور یا ریگر یا...... تو ی شرکت کار کنیم بهتره؟ همون طور که از سوالام معلومه کلا تو باغ بازار انیمیشن و مرام کاریش نیستم :)پس لطفا راهنماییم کنید. ممنون

Mohammadkhavari

New Member
دوست عزیز amir989 سلام:
مسئله ای نیست اگه به قول خودت تو باغ انیمیشن نیستی :green: شاید خیلی ها ندونن ولی از قدیم میگن ندونستن عیب نیست ... نپرسیدن عیبه . .. :cool: این سوالات بالاخره باید حل شه . . .
باید در جواب سوالت بگم این که چطور انیمیشنت قیمت گذاری میشه بیشتر تو ایران بستگی به هنر خودت داره . . . (به هنر کل زدن و سر و کله زدن با یه عده آدمی که شاید درکی از مفهوم انیمیشن نداشته باشن کارو خیلی سخت کرده این هنر کامله تو در قانع کردن طرف با بهترین سوده )
نرخ انیمیشن در سینمای ایران: ببین کارت هرچی بهتر باشه و اون هنره که گفتم بهت . . . باز اینجا هم خودش رو نشون می ده اصولا انیمیشن دو بعدی خوب از ثانیه ای 600.000 تومان شروع میشه به بالا . . . و سه بعدی با کیفیت بالا از 1.500.000 تومان به بالا (قیمتی که به من واسه انجام ساخت انیمیشن سه یعدی دادن) . . . مثلا انیمیشن سیا ساکتی رو یادم هست سال 88 ثانیه ای 300.000 تومان کار کردن . . .
هر شرکتی هم وسه خودش نرخی داره . . . یه لیست از کاراش . . .
از اینکه گروهی کار کنی یا خودت!! گفتی! . . . بزار بگم این رو که هیچ وقت سعی نکن انفرادی کار کنی . . . فکر 2 نفر همیشه بهتر از یه نفر کار می کنه و در ساخت انیمیشن باید فان بود تا ایده به سمت ذهنت بیاد مثلا می خوای روی انیمیشن در ژانر Comic ایجاد فضا کنی باید تو جمع دوستانت ایده ریخته بشه و بعد شکل هر کارکتر به صورت مسخره بار در آورده بشه و اجرا بشه تا جایی که شخصیت کارکترها و فضا تو ذهنت آشکار شه . . . یه ریگر یه نویسنده به مراتب دغدشون واسه جمع بندی کلی پائین تره و ثمرشون بیشتر چون میشه WorkFlow زد. برنامه ریزی برای هر کارگروه حتی اگه 2 نفره باشه . . .
اما حواست باشه فرهنگ کار گروهی در ایران بالا نیست، نهایت دقت رو بخرج بده با تدبیر و انفرادی هم کار نکن چون شرایط واسه خودت سخت میشه . . .
یا علی . . .

amir989

Member
آقا محمد دستت درد نکنه:rose:. راستی در مورد نرخ مجموعه ها، سریال یا مستند(همگی به صورت انیمیشن) نرخی دارید؟:-?
در مورد کار گروهی که حق کاملا با شماست. اصلا شرکت های خارجی مصاحبه می کنن که بفهمن طرف می تونه گروهی کار کنه یا نه.
در مورد دستمزد انیماتر و ریگر هم(واسه کار گروهی) اگه اطلاعی دارید ی دنیا ممنون میشم. می دونید که این اطلاعات چشم وگوش آد رو باز میکنه و باعث میشه ی هماهنگی هم بین هممون ایجاد بشه تا باب نشه که کمتر از حقمون بگیریم و بازار انیمیشن رو خراب کنیم. :cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا