Fa چگونگی ساخت یک پلاگین برای جستجو در یک متن

چگونگی گذاشتن جستجو برای متن های بلند در mmb

• mmb

رای: 0 0.0%
  • جستجو

• جستجو در mmb

• جستجو در متن های بلند

• پلاگین جستجو

• جستجو های mmb

• جستجو در مولتی مدیا بیلدر

• جستجو در multimedia builder

• مجموع رای دهندگان
    2
  • نظرسنجی بسته .

mersadsoft

Member
سلام دوستان

من حدودا 3 ماهی هست دارم خودم رو به در دیوار می زنم که یک راهی برای گذاشتن جستجو روی یک متن در mmb پیدا کنم بعد فهمیدم که با پلاگین می شه راحت این کار رو انجام لطفا کمکم کنید کارم خیلی لنگه.

:tavajoh:لطفا هم دستور if و.... ندید چون متن خیلی زیاده.

لطفا هر چه سریعتر کمکم کنید.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
لطفا هم دستور if و.... ندید چون متن خیلی زیاده.
دوست عزيز
ممكنه منظورتون رو واضحتر بگيد؟ دستور if و ... نديد يعني چي؟ مگه بدون دستورات مربوطه هم ميشه جستجويي انجام داد؟

mersadsoft

Member
silver cover فرقي نمي كنه هر كدوم باشه ول بيشتر به html علاقه دارم.
-----
سلام

evil gates چون من قبلا يك جستجو ديدم كه با ifو... بود ولي چون متن زياده نمي توانم براي همه اون كلمه به كلمه اين كار را بكنم اگر راهي هست و يا پلاگيني و يا حتي مي شه با دادن كد html آن را قابل جستجو كرد بديد.
------
لطفا اگر راهي است كه در متني زياد جستجو كرده و آنها را ليست كند هم راهي براي من بگذاريد و جستجو در ليست هم اگر راهي است براي من بگذاريد.

ممنوتم مي شم

كارم خيلي لنگه زودتر خواهش مي كنم براي من جواب يا نمونه بفرستيد

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
دوست عزیز، اگر قصد دارید مطلبی رو پست قبلیتون اضافه کنید، بهتر هست همون پست رو ویرایش بفرمایید تا اینکه چندین پست پشت سر هم بدید.

mersadsoft

Member
سلام آقاي m javad مي توانيد نحوه استفاده از آون را برام بگيد من كار كردم نفهميدم كه كار با آن چگونه است؟

m javad

کاربر متخصص
راهنمایی

وقتی شما با این قسمت از پلاگین یه کلمه رو تو کل متن جستجو می کنید، آنچه پلاگین به شما بر میگردونه از این قرار هست:
اگر کلمه مورد نظر در متن موجود نباشه مقدار 0 رو به شما میده
و اگر کلمه مورد نظر موجود باشه اول تعداد خطهایی که اون کلمه در آن وجود داره و بعد شماره خطهایی که توی اون خطها کلمه وجود داره
برای مثال

کد:
1-2,

این جواب یعنی: 1 خط در متن، شامل کلمه مورد نظر هست و اونم در خط شماره 2. و این یعنی

کد:
5-1,3,4,6,9,

تعداد 5 خط شامل کلمه مورد نظر در متن هست و اونم در خطهای شماره 1 و 3 و 4و 6 و 9
لازم به ذکر هست که اگر در خط 9 کلمه مورد نظر دوبار به کار رفته باشه پلاگین اون رو 1 بار در نظر میگیره . چون تعداد خطها رو به ما میده نه تعداد کلمات
پس اگر این مورد براتون مهم هست باید با دستور getline در همین قسمت تنها خطهایی که شامل کلمه بودند رو بدست بیارید و توی اونهارو جداگانه بررسی کنید
و البته این جستجو به بزرگ و کوچک بودن حروف حساس هست
موفق باشید

آخرین ویرایش:

m javad

کاربر متخصص
سلام
من تو پک پلاگین یه فایل help کامل گذاشتم!!!!
با دستور loadfile در قسمت memo

جدیدترین ارسال ها

بالا