Fa چگونگی ساخت صفحه ی خوش آمد گویی (Splash Screen)

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
دوستان بدادم برسید
همون جور که تو پست 13 گفتم،من تو قسمت project setting،برای شکل دادن به صفحه از outline shaper،استفاده کردم،حالا که از B/W mask،استفاده میکنم،تمام صفحاتم به شکل نوشتم برش میخورن و به هم میریزن!باید چیکار کنم؟

خوب برای اینکه این اتفاق نیافته قبلا هم گفتم شما باید این قسمت از پروژتون رو مجزا از قسمت اصلی برنامه متون بسازید و به برنامه اصلی لینک بدید

در ضمن،آنتی ویروس با پلاگین sys،مشکل داره.حتی از پروژه دوست عزیزمون،آقا محمود هم export object گرفتم و وارد پروژه خودم کردم،اما باز آنتی گیر میده!

من امتحان کردم روی نود و Avast اصلا مشکلی نبود

یه راهنمائی هم میخاستم،من تو پروژم بکگراند دارم،اما میخام زمانی که نوشته ظاهر میشه،بکگراند نباشه و وقتی نوشته به تدریج از بین رفت و تبدیل به صفحه جدید شد،بکگراند هم نمایون بشه.

با تشکر

بهتره این قسمت رو هم مجزا درست کنید و به صفحه اصلیتون لینک بدید و در کل بهتره یه نگاهی هم به پلاگین SmallPlugin که پیمان عزیز معرفی کردن بکنید اون هم خیل به کارتون کمک میکنه

خوب برای اینکه این اتفاق نیافته قبلا هم گفتم شما باید این قسمت از پروژتون رو مجزا از قسمت اصلی برنامه متون بسازید و به برنامه اصلی لینک بدید

سلام.یعنی چی مجزا از قسمت اصلی؟ متوجه نمیشم و کاملا هم طبیعیه،چون تازه کارم.لطفا با مثال توضیح بدید.

بهتره این قسمت رو هم مجزا درست کنید و به صفحه اصلیتون لینک بدید و در کل بهتره یه نگاهی هم به پلاگین smallplugin که پیمان عزیز معرفی کردن بکنید اون هم خیل به کارتون کمک میکنه

این قسمت رو هم با مثال توضیح بدید(مجزا درست کردن-لینک به صفحه)
کار با این پلاگین رو سر در نمیارم.لطفا توضیح بدید.
در ضمن،رسیدن به پاسخ این مشکلات،خیلی برام مهمه،چون تو یه پروژه دیگه هم این مشکلات رو پیش رو دارم.
لطفا برای من تازه کار،واضح توضیح بفرمائید،قول میدم دیگه مزاحمتان نشوم و بعد از اتمام پروژه هام،از خجالتتون در بیام.

هر کس به تو چیزی آموخت،تو را بنده خویش کرده است.

ندانستن عیب نیست،نپرسیدن عیب است.

با تشکر

MahmoodM30

سلام.یعنی چی مجزا از قسمت اصلی؟ متوجه نمیشم و کاملا هم طبیعیه،چون تازه کارم.لطفا با مثال توضیح بدید.

شما یه برنامه دارید که میخوایید براش یه صفحه خوش آمد گویی طراحی کنید حالا باید برنامه اصلیتون رو طراحی کنید و کامپایل کنید که تا ایینجا فکر کنم مشکلی نباشه حالا بعد از این شما میایید و صفحه خوش امد گویی رو جداگانه درست میکنید و به برنامه اصلی لینک میدد که بعد از مثلا 5 ثانیه برنامه اصلی رو اجرا کنه منظورم از لینک دادن و اجرا کردن با استفاده از کد های زیر هست :

PHP:
Run("<SrcDir>\Project.exe","")

RunMBD("<SrcDir>\Project.dll","NEW_WINDOW")

باز اگه مشکلی بود من یه نمونه در این مورد آماده میکنم

MahmoodM30

norton گیر میده و جالب اینکه به پروژه شما گیر نمیده و به مال من که دانلود کردم گیر میده.لطفا پلاگین sys خودتون رو برای دانلود بزارید.

خوب من براتون پلاگین SysMetrics رو پیوست کردم دانلود کنید و تست ببنید باز هم مشکلی هست

پیوست ها

• SysMetrics.zip
    3.3 کیلوبایت · بازدیدها: 31
  • SysMetrics111.zip
    4.6 کیلوبایت · بازدیدها: 27

MahmoodM30

این قسمت رو هم با مثال توضیح بدید(مجزا درست کردن-لینک به صفحه)
کار با این پلاگین رو سر در نمیارم.لطفا توضیح بدید.
در ضمن،رسیدن به پاسخ این مشکلات،خیلی برام مهمه،چون تو یه پروژه دیگه هم این مشکلات رو پیش رو دارم.
لطفا برای من تازه کار،واضح توضیح بفرمائید،قول میدم دیگه مزاحمتان نشوم و بعد از اتمام پروژه هام،از خجالتتون در بیام.

هر کس به تو چیزی آموخت،تو را بنده خویش کرده است.

ندانستن عیب نیست،نپرسیدن عیب است.

با تشکر

من یه نمونه براتون اماده کردم شما فایل Media1.mbd رو کامپایل کنید و کنار فایل Project.dll قرار بدید و اجرا کنید.

نمونه دوم رو هم با استفاده از پلاگین TinyWindow براتون ساختم این رو هم ببینید.

پیوست ها

• Project.zip
    23.4 کیلوبایت · بازدیدها: 41
  • Media2.zip
    22.5 کیلوبایت · بازدیدها: 38
آخرین ویرایش:
شما یه برنامه دارید که میخوایید براش یه صفحه خوش آمد گویی طراحی کنید حالا باید برنامه اصلیتون رو طراحی کنید و کامپایل کنید که تا ایینجا فکر کنم مشکلی نباشه حالا بعد از این شما میایید و صفحه خوش امد گویی رو جداگانه درست میکنید و به برنامه اصلی لینک میدد که بعد از مثلا 5 ثانیه برنامه اصلی رو اجرا کنه منظورم از لینک دادن و اجرا کردن با استفاده از کد های زیر هست :

PHP:
Run("<SrcDir>\Project.exe","")

سلام دوست عزیز
من کاری رو که گفته بودید انجام دادم یعنی صفحه خوش آمد به درستی میاد،اما پروژه اصلی اجرا نمیشه و همش ارور زیر رو میده.در مورد مثالهای شما هم همینطور.حتی من فایل project.dll رو تو دایرکتوری برنامه قرار دادم جواب نداد،کنار کامپایل پروژه اصلی قرار دادم جواب نداد،کنار پروژه خوش آمدگوئی گزاشتم جواب نداد و همش ارور زیر رو داد.
de6a598010e6.jpg

در ضمن باید به جای کلمه project.exe تو خط اول دستور،نام پروژه خودم رو بدم؟
و به جای new windows باید چیزی جایگزین کنم؟
و در مورد دکمه خروج چیکار باید بکنم؟یعنی پروژه خروج رو باز جداگانه درست کنم و از پروژه اصلی لینک بدم که اون اجرا بشه؟
ممنون میشم اگه کامل شرح بدهید که دیگه مزاحمتون نشم.
با تشکر

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
شما باید از پروژه خروحی بگیرید و تست کنید ظاهراً
تست کنید ببینید بعد از خروجی گرفتن (ساخت فایل exe) باز هم مشکل پابرحاست ؟

MahmoodM30

همونطور که محمد عزیز فرمودند شما اگه خروجی بگیرید دیگه این مشکل پیش نمیاد من کاملا تست شده نمونه رو قرار دادم و مشکلی نداره

شما باید از پروژه خروحی بگیرید و تست کنید ظاهراً
تست کنید ببینید بعد از خروجی گرفتن (ساخت فایل exe) باز هم مشکل پابرحاست ؟

اگه منظورتون خروجی از پروژه اصلیه،که من فایل project.dll رو کنار اون گزاشتم و جاهایه دیگه هم امتحان کردم(اشاره به پست 28) اما این ارور رو میداد.
من فکر کنم مشکل از صحیح لینک ندادن من باشه.ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.

دوستان عزیز

ببینید من میخام پروژم با یه متن خوش آمدگوئی بدون بکگراند آغاز بشه و لینک بشه به پروژه اصلی و تو پروژه اصلی وقتی دکمه خروج زده میشه،لینک بشه به یه متن وبعد هم متن ناپدید بشه.
تا اینجا ظاهرا من 3 تا پروژه مجزا باید بسازم،اما چگونه اینها رو با هم هماهنگ بکنم و دست آخر از چی خروجی بگیرم و چگونه پروژه هام،ترتیب داشته باشن و چگونه روی هارد قرار بگیرن و آماده برای رایت روی cd باشن رو نمیدونم.

یه خواهش از شما دارم،با توجه به اینکه من ناواردم اما جویای دانش و از طرفی هم مشکل کمبود زمان دارم،ممنون میشم به صورت مرحله به مرحله و واضح بنده رو راهنمائی بفرمائید.

با تشکر

MahmoodM30

دوستان عزیز

ببینید من میخام پروژم با یه متن خوش آمدگوئی بدون بکگراند آغاز بشه و لینک بشه به پروژه اصلی و تو پروژه اصلی وقتی دکمه خروج زده میشه،لینک بشه به یه متن وبعد هم متن ناپدید بشه.
تا اینجا ظاهرا من 3 تا پروژه مجزا باید بسازم،اما چگونه اینها رو با هم هماهنگ بکنم و دست آخر از چی خروجی بگیرم و چگونه پروژه هام،ترتیب داشته باشن و چگونه روی هارد قرار بگیرن و آماده برای رایت روی cd باشن رو نمیدونم.

یه خواهش از شما دارم،با توجه به اینکه من ناواردم اما جویای دانش و از طرفی هم مشکل کمبود زمان دارم،ممنون میشم به صورت مرحله به مرحله و واضح بنده رو راهنمائی بفرمائید.

با تشکر

ببینید اصلا کار سختی نیست من دوباره برات همون نمونه ها رو تغییر دادم و گذاشتم

شما فایل Welcome.mbd رو کامپایل کن و بزار کنار فایل های Project.dll و Bye.dll و اجرا کن نتیجه رو ببین میبینی که بعد از نشون داده شدن صفحه خوش آمد گویی برنامه اصلیت اجرا میشه یعنی فایل Project.dll و اگه دکمه exit رو بزنی صفحه خدافظی یعنی فایل Bye.dll اجرا میشه و کار تمام

از کد زیر برای اجرای فایل Project.dll و Bye.dll از کد های زیر استفاده کردم

PHP:

RunMBD("<SrcDir>\Bye.dll","NEW_WINDOW")

این کارها رو که انجام بدی همه چی حله و برنامت به درستی کار میکنه باز اگه مشکل یا توضیحی خواستین در خدمتم

پیوست ها

• Proj MBD File.zip
    40.4 کیلوبایت · بازدیدها: 41
  • Proj.zip
    19.7 کیلوبایت · بازدیدها: 30
سلام به همه دوستان
مخصوصا،آقا محمود

آقا مشکلم حل شد،البته با یکسری تغییراتی که خودم دادم.
اما یه مسئله و اونم اینکه در هر دو پروژه welcome & bye،فقط نوشته مشکی رنگ ظاهر میشه و اگر طرف بکگراندش مشکی رنگ باشه،طبیعتا چیزی رو نمیبینه.میخاستم بدونم آیا میشه کاری کرد که نوشته ها دو رنگ باشن،مثلا نوشته مشکی که دورش سفید باشه؟

با تشکر

MahmoodM30

سلام به همه دوستان
مخصوصا،آقا محمود

آقا مشکلم حل شد،البته با یکسری تغییراتی که خودم دادم.
اما یه مسئله و اونم اینکه در هر دو پروژه welcome & bye،فقط نوشته مشکی رنگ ظاهر میشه و اگر طرف بکگراندش مشکی رنگ باشه،طبیعتا چیزی رو نمیبینه.میخاستم بدونم آیا میشه کاری کرد که نوشته ها دو رنگ باشن،مثلا نوشته مشکی که دورش سفید باشه؟

با تشکر

سلام خوب شما برای اینکه نوشته های Welcome و Bye مشکی نباشه میتونید به جاش از هر رنگی استفاده کنید و مشکلی پیش نمیاد به نمونه ای که پیوست کردم دقت کنید

پیوست ها

• vms06lu21syzm8g1jc.zip
    93.8 کیلوبایت · بازدیدها: 45
سلام به همه دوستان
مخصوصا،آقا محمود گل

درست شد،همونجور که میخاستم،البته با یکسری تغییراتی که خودم دادم.
اما یه مسئله و اونم اینکه در هر دو پروژه welcome & bye،نوشته ها به تدریج ظاهر وبه تدریج ناپدید میشن و مابینشون مکث ندارن.من میخام زمانی که نوشته به طور کامل نمایان میشه،یه چند ثانیه(مثلا 5 ثانیه) ثابت بمونه و بعد به تدریج ناپدید بشه.

با تشکر

MahmoodM30

سلام به همه دوستان
مخصوصا،آقا محمود گل

درست شد،همونجور که میخاستم،البته با یکسری تغییراتی که خودم دادم.
اما یه مسئله و اونم اینکه در هر دو پروژه welcome & bye،نوشته ها به تدریج ظاهر وبه تدریج ناپدید میشن و مابینشون مکث ندارن.من میخام زمانی که نوشته به طور کامل نمایان میشه،یه چند ثانیه(مثلا 5 ثانیه) ثابت بمونه و بعد به تدریج ناپدید بشه.

با تشکر

سلام دوست عزیز فکر میکنم شما اصلا به کدها دقت نمیکنید به خاطر خودتون میگم یکم دقت کنید میفهمید. باید بین دو تا حلقه از دستور Pause استفاده کنید به همین راحتی

PHP:
For i=1 To 200
  M30Val=i
  PluginSet("SysMetrics","M30Val")
  PluginRun("SysMetrics","Transparency")
  Pause("1")
Next i
Pause("5000")
For i=200 To 0
  M30Val=i
  Pause("1")
Next i

zare_a87

Member
سلام دوست عزیز
بهتره مثالهای پلاگین small plugin یه سری بزی بهتره جواب می گیری!!!!

MahmoodM30

سلام دوست عزیز
بهتره مثالهای پلاگین small plugin یه سری بزی بهتره جواب می گیری!!!!

دوست عزیز فکر کنم ایشون به جواب رسیدن و قبلا هم دوستای دیگه و هم خودم گفتم که از پلاگین small plugin استفاده کنن البته اگه شما صفحات قبلی رو دیده باشین

پس بهتره بیخودی تاپیک رو بالا نیارید. ممنون

سلام دوست عزیز فکر میکنم شما اصلا به کدها دقت نمیکنید به خاطر خودتون میگم یکم دقت کنید میفهمید. باید بین دو تا حلقه از دستور Pause استفاده کنید به همین راحتی

PHP:
For i=1 To 200
  M30Val=i
  Pause("1")
Next i
Pause("5000")
For i=200 To 0
  M30Val=i
  Pause("1")
Next i

سلام
قابل توجه مدیران فروم و اعضاء "قدر امثال آقا محمود گل گلاب رو بدونید که اینگونه خالصانه،از وقت و انرژی و هزینشون میزارن تا بقیه استفاده کنن."

اما،من چون کد نویسی و به طور کلی برنامه نویسی نمیدونم،خودم سعی میکردم با استفاده از نمونه های بیست شما یه چیزی ازش در بیارم و مثلا هم از Pause و هم از Page timer استفاده کردم،اما نمیدونستم تو کدوم خط باید قرارش بدم برای همین مزاحم شما شدم و با توجه به جواب شما مشکل مرتفع شد.

با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا