چگونگی ساخت دکمه

Dark Prince

Member
سلام ، خسته نباشید.
می خواستم بدونم چطوری میتونم یک دکمه ای بسازم که با رفتن نشانه گر موس بر روی آن به یک شکل و با دور کردن نشانه گر موس از روی دکمه به شکل اولیه تغییر پیدا کند.
با تشکر، Dark Prince

Avang2005

مدیر انجمن
نمونه

سلام دوست من

اين يه نمونه ساده

موفق باشيد

پیوست ها

• Button_Avang2005.zip
    4.7 کیلوبایت · بازدیدها: 37

Dark Prince

Member
سلام دوست من

اين يه نمونه ساده

موفق باشيد

دوست من منظور من رو متوجه نشدی. منظور من این بودش دکمه ای که با آوردن نشانه گر موس بر روی آن از طریق Motion Clip تغییر شکل میده با کشیدن نشانه گر به بیرون دکمه از دوباره توسط Motion Clip به شکل اولیه تغییر کنه.
اگه بازم متوجه منظورم نشدی این وب رو نگاه کن.
کد:
Praiser.Persiangig.com
با تشکر، Dark Prince

arashtavoosi

Active Member
از چندتا راه امکان پذیره که من دوتا از اونا را تو فایلی که attach کردم گذاشتم. روش دوم مرسوم و بیشتر ملت از اون استفاده می کنن. روش اول رو ندیدم زیاد جایی استفاده بشه، این روشی که من خودم زیاد استفاده می کنم.
در روش اول از as برای جلو رفتن در انیمیشن در زمان rollOver و برگشت از نقطه ای که انیمیشن تا اونجا پیش رفته به نقطه اول استفاده می شه.
در روش دوم دو تا انیمیش وجود داره یکی انمیشن رفت و دومی انیمیشن برگشت که همون انیمیشن معکوس انیمیشن رفت باشه، وقتی رو دکمه می ری انیمیشن اولی و وقتی از رو دکمه کنار می ری انیمیشن دوم اجرا می شه.

پیوست ها

• buttonAnimationExample.zip
    11.2 کیلوبایت · بازدیدها: 15

Dark Prince

Member
از چندتا راه امکان پذیره که من دوتا از اونا را تو فایلی که attach کردم گذاشتم. روش دوم مرسوم و بیشتر ملت از اون استفاده می کنن. روش اول رو ندیدم زیاد جایی استفاده بشه، این روشی که من خودم زیاد استفاده می کنم.
در روش اول از as برای جلو رفتن در انیمیشن در زمان rollOver و برگشت از نقطه ای که انیمیشن تا اونجا پیش رفته به نقطه اول استفاده می شه.
در روش دوم دو تا انیمیش وجود داره یکی انمیشن رفت و دومی انیمیشن برگشت که همون انیمیشن معکوس انیمیشن رفت باشه، وقتی رو دکمه می ری انیمیشن اولی و وقتی از رو دکمه کنار می ری انیمیشن دوم اجرا می شه.

سلام، از کمک ممنون ولی فایلی که دادی با فلش 8 قابل اجرا نیست.(ارور Unxpected file format میده) باید با نسخه ی دیگه ای بازش کنم یا اشکال از فایله ؟
با تشکر، Dark Prince

Avang2005

مدیر انجمن
نمونه

سلام دوست من

آره با نسخه 9 به بعد بايد باز كني

من يه نمونه برات ساختم ولي خيلي ابتدايي تغريبا همون كار رو انجام ميده

موفق باشيد

پیوست ها

• ava.zip
    6.3 کیلوبایت · بازدیدها: 13

arashtavoosi

Active Member
خوب مشکل از اونجا ناشی می شه که من خیلی بی جنبم و وقتی یه ورژن جدید می آد دیگه با ورژن قدیمی کار نمی کنم چون flash cs4 فقط به خودش و flash cs3 سیو می ده.
خوب یه بار دیگه باید با flash cs3 باز شه و یه سیو به flash 8 ازش بگیرم که تنبلیم اومده بود:wink:
فایلی که attach کردم نسخه 8 و نباید مشکلی باشه در ضمن فایلی که avang خان هم ارسال کردند(مرسی) مشابه روش دوم هست.

Dark Prince

Member
از هر دوتون ممنون. اینم نتیجه ی کارم.:paint: حتما ببینید:)
با تشکر، Dark Prince

پیوست ها

• Button.rar
    1.9 کیلوبایت · بازدیدها: 12

جدیدترین ارسال ها

بالا