چگونگی ساخت بانک اطلاعاتی و جستجو گر در فلش

SKYWORK

Member
سلام
کسی تاپیک یا مطالبی کامل همراه با مثال درباره ساخت بانک اطلاعاتی و ساخت جستجوگر مربوط به آن در فلش و mdm رو اگر داره مطالبش رو بذاره خیلی ممنون می شم

mafton

Member
اقا دستتون درد نکنه منم قبلا این موضوع را مطرح کردم ولی جوابی نگرفتم امیدوارم اساتید محترم تو عید وقت کنن ما را با این موضوع اشنا کنن فقط این موضوع به 2 قسمت تقسیم میشه 1 تحت وب و برای اینترنت 2 هیچ ربطی به اینترنت نداره و همه چیز روی یک کامپیوتر هست می خواستم لطف کنید قسمت 2 را توضیح بدین

mahras

New Member

من که از این محتویات لینک چیزی دستگیرم نشد. فایل فلشی هم که تو اون قسمت پیوست شده, باز نمیشه. من که flash mx 2004 استفاده میکنم و نتونستم بازش کنم! مطلب دیگه اینکه... جناب Kiarash.M یه مقدار سنگین و پیشرفته توضیح دادند و این توضیحات برای منه تازه کار قابل فهم نیست.
ممنون میشم اگه ایشون یا یکی دیگه از دوستان حرفه ای, به زبان ساده تری این موضوع رو توضیح بدن.

UnknownUser

Well-Known Member
جناب Kiarash.M یه مقدار سنگین و پیشرفته توضیح دادند و این توضیحات برای منه تازه کار قابل فهم نیست.
چیزی که ایشون گفتن نه سنگین بوده نه پیشرفته بلکه در سطح مبتدی بوده !!
اما در مورد موضوعی که شما می خواین ببینید ارتباط با DB نیاز به بلد بودن زبان SQL داره که ما نمی تونیم بیایم برای شما یه زبان رو کامل آموزش بدیم

mahras

New Member
چیزی که ایشون گفتن نه سنگین بوده نه پیشرفته بلکه در سطح مبتدی بوده !!
اما در مورد موضوعی که شما می خواین ببینید ارتباط با DB نیاز به بلد بودن زبان SQL داره که ما نمی تونیم بیایم برای شما یه زبان رو کامل آموزش بدیم

UnknownUser جان شما یه مقدار زیادی خوش اخلاق و خوش برخرد هستید. امیدوارم هیچ وقت معلم نشی چون اگه اینطوری به سوالات جواب بدی فقط باعث میشی طرف مقابل, نسبت به مبحث مورد نظر دلسرد بشه!!!

UnknownUser

Well-Known Member
UnknownUser جان شما یه مقدار زیادی خوش اخلاق و خوش برخرد هستید.
شما لطف دارین !
امیدوارم هیچ وقت معلم نشی
نشنیدم ! :-"
فقط باعث میشی طرف مقابل, نسبت به مبحث مورد نظر دلسرد بشه!!!
من واقعا معذرت می خوام که شما رو دلسرد کردم ! دیگه تکرار نمی شه !

ببینید جدا از شوخی فروم بیشتر برای رفع اشکاله نه برای آموزش بعضی از دوستان گاهی اوقات سوالاتی می پرسن که قابل جواب دادن نیست چون سوالات خیلی کلی هست مثلاً یکی اومده بود سوالی پریسیده بود که " چجوری می تونم طراحیه سایت کنم ! " خوب خود شما چی جواب یشون رو می دین ... با این حال دوستان جواب ایشون رو دادن .

سوالی که هم شما دارین و هم این دوستی که این topic رو ایجاد کرده یه سوال کلی هست یعنی نمی شه اون رو داخل یه پست یا حتی یه مبحث هم توضیح داد این باره اول نیست که این سوال پرسیده شده به خاطر همین کیارش لطف کرد یه آموزشی گذاشت
حالا شما نتونستین از این آموزش استفاده کنین دلیلش اینه که شما با یک سری از چیز ها آشنا نیستین پس انتظار نداشته باشید که بتونین اینجا جوابتون رو کامل بگرید .

mahras

New Member
من بالاخره به نتیجه رسیدم.در اولین فرصت , موضوع ارتباط با دیتابیس رو یه جوری توضیح می دم که همه ( حتی مبتدی ها) هم یاد بگیرند.
قابل توجه همه دوستان , تا یک هفته پیش خودم هیچ اطلاعاتی نسبت به این موضوع نداشتم!

SKYWORK

Member
دوستان بجای رودربایستی باهم و احوال پرسی .... بهتر نیست یه آموزش کامل و جامع و مفید رو در این تاپیک بذاریم و بی خودی تعدادصفحات این تاپیک رو زیاد نکنیم

mahras

New Member
نرم افزارهای لازم : فلش و MDM Zinc و MS Access​

توضیح : فایل دیتابیس و فایل فلش باید در یک پوشه (Folder) قرار داشته باشند.​

ابتدا توسط برنامه MS Access دیتا بیس مورد نظرمان را با نام dbtest.mdb میسازیم.دو فیلد naam و shomare را در آن ایجاد می کنیم و آنها را تحت عنوان Table1 ذخیره میکنیم.اگر بخواهیم میتوانیم همینجا اطلاعاتمان را وارد دیتابیس کنیم و بعداَ توسط فایل فلش فقط آنها را نمایش دهیم.در این مثال اطلاعات را بطور مستقیم وارد فایل اکسس می کنیم.​
اما اگر هم بخواهیم میتوانیم اطلاعات را از طریق فایل نهایی وارد دیتابیس کنیم!​

در نرم افزار فلش یک فایل جدید باز می کنیم.در فریم اول توسط ابزار Text Tool یک Dynamic Text یا یک Input Text (بسته یه نیازمان) ایجاد میکنیم. در قسمت Properties در قسمت Var یک کلمه وارد میکنیم. مثلاَ naam .​
یک بار دیگر توسط ابزار Text Tool یک Dynamic Text یا یک Input Text (بسته یه نیازمان) ایجاد میکنیم. در قسمت Properties در قسمت Var یک کلمه وارد میکنیم. مثلاَ shomare.​
روی صفحه سفید یا همان Stage کلیک میکنیم و Action های زیر را برای آن وارد می کنیم:​

[ltr]mdm.Database.MSAccess.connect ("dbtest.mdb");[/ltr]
[ltr]mdm.Database.MSAccess.select("SELECT * FROM Table1");[/ltr]
حالا یک دکمه میسازیم و اکشن های زیر را به آن می دهیم :​

[ltr]on(release){[/ltr]
[ltr]naam = mdm.Database.MSAccess.getField(1, 1);[/ltr]
[ltr]shomare = mdm.Database.MSAccess.getField(1, 2);[/ltr]
[ltr]}[/ltr]

حالا فایل فلش را Export Movie می کنیم.​
فایل swf بدست آمده را توسط نرم افزار MDM Zinc یاز می کنیم و دکمه Build را میزنیم.​
در فولدر برنامه, فایل جدیدی ایجاد میشود که میتوانیم آنرا اجرا کنیم و نتیجه کارمان را مشاهده کنیم!​

این آموزش با ارائه یک مثال ابتدایی و بسیار ساده انجام شده. دوستانی که مایل هستند اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنند فقط با دانستن اندکی زبان انگلیسی میتوانند به راحتی با خواندن Help موجود در برنامه MDM Zinc دستورات مربوطه و روش کار را یاد بگیرند. در این مسیر میتوانید راهنمایی کدهای ارتباط با دیتابیس اکسس را مشاهده کنید:​

MDM Zinc ---> Help (F1) ---> {mdm}Script 2.0 API ---> mdm.Database ---> Objects ---> Database.MSAccess ---> Methods

دوستان دیگه ببخشید که خیلی کامل توضیح ندادم.خیلی سرم شلوغه. سعی میکنم بعدا بیشتر توضیح بدم.فقط اینم بگم اگه کسی بخاد تو دیتابیسش اطلاعات وارد کنه باید از Input Text استفاده کنه.

فایلهای .mdb و .fla و .swf این برنامه را میتوانید از پیوست دانلود کنید.​

پیوست ها

• test.rar
    80.5 کیلوبایت · بازدیدها: 376

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

خيلي آموزشت خوب بود اگه دوستان از سرچ در ديتابيس اطلاعاتي دارن لطف كنن اينجا مطرح كنند

موفق باشيد

SKYWORK

Member
سلام
دوست غزیر آموزش خیلی خوبه بود ولی برای بانک اطلاعاتی در فلش آموزشی دیگری هم داری
ممنون

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

شما به پست هايي كه داديد توجه كنيد .

شما 4 پست پشت سرهم تكراري فرستاديد

لطفا توجه كنيد

موفق باشيد

SKYWORK

Member
پاسخ پست بالا

سلام دوست من

شما به پست هايي كه داديد توجه كنيد .

شما 4 پست پشت سرهم تكراري فرستاديد

لطفا توجه كنيد

موفق باشيد

:razz:دوست من اگه توانایی و علم جواب دادن به سئوالات این مبحث رو ندارید بهتر از این مبحث برید بیرون و تعداد پست های تکراری کاربران رو بشمارید و وقت دیگر کاربران رو نگیرید:razz:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

سلام
دوست غزیر آموزش خیلی خوبه بود ولی برای بانک اطلاعاتی در فلش آموزشی دیگری هم داری
ممنون

شما اين پست رو 4 بار فرستاده بودي

دوست من اگه توانایی و علم جواب دادن به سئوالات این مبحث رو ندارید بهتر از این مبحث برید بیرون و تعداد پست های تکراری کاربران رو بشمارید و وقت دیگر کاربران رو نگیرید

در ضمن از كلمات توهين آميز در پست هات استفاده نكن از ما گفتن

موفق باشيد

SKYWORK

Member
سلام دوست من

شما اين پست رو 4 بار فرستاده بودي

در ضمن از كلمات توهين آميز در پست هات استفاده نكن از ما گفتن

موفق باشيد

شما هم این بحث مسخره شمارش رو تکرار نکنید از ما گفتن

آخرین ویرایش:

mak

Member
سلام ماهرس جان
ميشه لطف كني نرم افزار MDM Zinc رو برا دانلود بذاري.
ممنونت ميشم.

جدیدترین ارسال ها

بالا