چگونگی ایجاد خدمات هاستینگ روی سرور

dexted

Active Member
سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
:)
من توی انجمن گشتم ولی نتونستم جواب درستی برای سوالاتم پیدا کنم.
ممنون میشم اگر جواب بدین
برای مثال ما الان یک سرور داریم (فرقی نمیکنه مجازی یا اختصاصی) و میخایم روش خدمات هاستینگ ایجاد کنیم. (یعنی فقط یه سایت نمیخایم روش باشه یه جوری باشه که بشه مثلا چندین تا سایت روی این سرور باشه)

حالا باید چه تنظیماتی انجام بدیم؟؟ چه نرم افزارهایی لازمه ؟؟ اگر ما مثلا بخواهیم کنترل پنل کاربر cpanel باشه چه چیزی نصب کنیم؟؟ directadmin و whm و ... چه کاربردی در کار ما دارن؟؟؟؟

خیلی خیلی ممنونم
:rose:

Hosein.NET

Member
سلام
بستگی داره ویندوز باشه یا لینوکس با توجه به اون کنترل پنل هایی که اسم بردی احتمالا منظورت لینوکس باید باشه
شما باید وب سرور میل سرور ftp سرور دی ان اس سرور دیتابیس سرور نصب کنید و اکانتها رو ایجاد کنی
اگر از کنترل پنلی مثل سی پنل استفاده کنید خودش بیشتر این کارها رو اتوماتیک واست انجام میده

nimafire

find / -name Support > u
خوب. دوست عزیز در ابتدا خدمت شما عرض کنم که شما میخواهید تجربی بحث مدیریت سسرور را فرا گیرید. این کار اشتباه است اما به خود شما ارتباط دارد
ببینید برای کنترل پنل هم دایرکت ادمین و هم cpanel عالی هستند اما cpanel ظاهر کاربر پسند تری دارد. مشکل تحریم دارد و گران است. اما دایرکت ادمین ارزان است مشکل تحریم ندارد منابع کمتری از سرور را اشغال میکند.
شما به یک منیجر سرور نیاز دارید تا مسایل ریز و فنی سیستم عامل را برای شما برطرف کند.

با تشکر

habiballahafg

New Member
با سلام شما ابتدا نیاز داری که بر روی سرور کنترل پنل را نصب کنید
وب سرور را اماده و کانفیگ کنید تا توانایی پشتیبانی سایت های پربازدید را داشته باشد
سپس باید از نظر امنیتی کانفیگ کنید تا به همه سیستم های مدیریت محتوا گیر نده
نیاز دارید که سایت ها را انتقال دهید.
ما میتونیم برای شما انجام بدیم اگر خواستید در خدمتم

pdf-book

New Member
ببین دوست عزیز شما بر اساس نیاز کاربر مجبوری سرویس رو سرور نصب کنید رو سرور share معمولا سرویس ها کامل هستن اگه بخوای هاست بفروشی به دیگران بهتره از cpanel استفاده کنی چون کاربر بیشتر به سمت سرور هایی میره که از cpanel داره استفاده میکنه تا بتونه راحت تو هاست خودش کار کنه و سایت خودش رو مدیریت کنه شما باید وارد کار بشی تا مشکلات برای شما پیش بیاد بعد رفع مشکل کنی تا به مرور زمان تجربه کسب بکنی

اگه سرور گرفتی خواستی امنیتشو بالا ببری میتونم به یه هزینه نا چیز برای شما این کار رو انجام بدم

farik

Well-Known Member
باسلام..
nimafire عزیز...میخواستم ببینم راه اصولیش چیه؟...چون مایلم یاد بگیرم ولی میخوام اصولی باشه..
با تشکر..

nimafire

find / -name Support > u
باسلام..
nimafire عزیز...میخواستم ببینم راه اصولیش چیه؟...چون مایلم یاد بگیرم ولی میخوام اصولی باشه..
با تشکر..

ببینید حرفه ای وارد هاستینگ شدن نیاز به دانش فنی در زمینه سرویس های لینوکس یا ویندوز
تسلط به وب سرویس ها و ...
اشنایی به مباحث network+ و ... دارد
میشه گفت برای فردی که میخواهد بسیار حرفه ای شروع کند. 1 -2 سال پیشنیاز جهت مطالعه دارد.

تاما شما میتوانید با کنترل پنل directadmin یا cpanel کار کنید و مسلط به این سرویس شوید. کفایت میکند.

moosh2011

Member
سلام دوست گرامی.توی 1 ماه 2 ماه نمیتونی بفهمی چی چیه!!!باید کار بکنی تا یاد بگیری. از لحاظ نرم افزار و ... دوستان راهنمایی کردن.من پیشنهاد میکنم قبل از شروع کار هاستینگ چندین بازاریاب بگیرین و حد اقل یک نفر پشتیبانی تا هم اون بهتون آموزش بده و هم در مدتی که دارین آموزش میبینین اون بهتون کمک میکنه.امید وارم تونسته باشم کمکی کنم.موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا