چگونگی ایجاد تنظیمات وضوح یا همان روزلیشن برای فلش . . خیلی زروری هستش لطفا کمک کنی

من می خوام یه تنظیماتی برای برنامه قرار دهم که روزلیشن با همون وضوح رو تنظیم کند . لطفا اگر زحمت نیست یک نمونه هم بزارید برای دانلود خیلی لازمش دارم .

پس لطفا اساتید گرامی به دادم برسید

:sad:

Fanous

Well-Known Member
میشه توضیح بیشتری بدین ؟ متوجه نشدم دقیقا میخواین چیکار کنین !!!

منظورم همون تنظیمات پیکسل مانیتور هست برای مثال 768 × 1024 1050 × 1680 و.....

می دونی دوست عزیز یک برنامه ساختم با وضوح 1050 × 1680 بعد فهمیدم که با این وضوح که در کامپیوتر های سطح پایین تر که به طور تمام صفحه اجرا نمیشه و اگه بخوام دوباره برنامه رو طراحی کنم وقت زیادی می خواهد بنا بر این منم خواستم که شما به من یاد بدید چگونه تنظیماتی برای وضوح برنامه قرار بدهم که کاربر به طور دلخواه از بین انها یکی را انتخاب نماید

لطفا زود جواب بدید اگر زحمتی نیست

آخرین ویرایش:

Mehrdad155

کاربر فعال
مانیتورهای قدیمی تر منظورتونه یا کامپیوتر های قدیمی تر ؟ این خیلی فرق داره .
رزلوشنی که شما انتخاب کردید نسبت 16:10 داره که روی مانیتور های قدیمی با نسبت 4:3 کم و بیش باید اجرا بشه . شما با دستور fscommand اونو فول اسکرین کنید خود فلش قاعدتا باید تنظیم کنه یا ساید بوردر بزنه .

این رزلوشن هاییه که شما میتونید کل پروژه را مووی کلیپ کرده و با نسبت 16:10 ریسایز کنید:
1280X800 ---- 1440X900 ------ 640X400

ببین مهرداد با وضوح 1680 در 1050 پابلیش می کنم فول سکرین هست ولی وقتی می رم رو تنظیمات ویندوز و وضوح رو تغییر می دم فول سکرین نمیشه و یا گوشه هاش خالی میشه یا بالاش یا جاهای دیگرش خلاصه به صورت تمام صفحه اجرا نمیشه. در نتتیجه اگر این برنامه رو رو بر روی کامپیوتری که از وضوح 1680 در 1050 استفاده نمی کنه اجرا کنیم فلش فول سکرین نیست و منم می خوام تنظیاتی برای برنامه ایجاد کنم که کاربر بتونه وضوح رو تنظیم کنه مثل بازی های رایانه ای که این تنظیم رو می ذارن

آخرین ویرایش:

mmz2006

Active Member
سلام
این کد زیر در هر رزولیشنی کار شما رو متناسب با صفحه اسکیل می کنه.
PHP:
stage.displayState = StageDisplayState.FULL_SCREEN;
stage.scaleMode = StageScaleMode.NO_SCALE;

mc.scaleX = (stage.stageWidth / 1680) ;
mc.scaleY = (stage.stageHeight/ 1050) ;

اینم فایل ضمیمه. برای بستن swf نمونه ، می تونید از Alt + F4 استفاده کنید.

پیوست ها

• scale.zip
    6.2 کیلوبایت · بازدیدها: 8
دوست عزیز این کد شما روی فقط یک شی عمل می کنه یعنی همون مووی کلیپ mc . ولی من می خوام روی تمام پروژه عمل کنه .

آخرین ویرایش:

mahsky

Member
نمیدونم چرا وقتی پابلیش می کن 2 تا ارور میده . ولی ماله تو هیچ مشکلی نداره با همون کد
خخخخخ
چون mc نام یک موی کلیپ هست که در صفحه قرار دارد.
روش اول:
از پروجت یک خروجی بگیری(swf)
بعد یک پروژه جدید ساخته و آن را (swf)در آن لود کنی سپس اندازه swf لود شده را میتوانی به راحتی تغییر دهی!
روش دوم :
طبق نظر
mmz2006
user-offline.png

user_03.png

از نمونه ی فرستاده شده توسط فرد ذکرشده در بالا
موی کلیپ mc را از کتایخانه کپی کرده سپس آن را به کتابخانه پروژه خود برده و pase میکنی
بعد واردصفحه اش میکنی و اسم mc را براش میزاری
بعدم کد های فرد مذکور را مینویسی

به افتخار فانوس عزیز
اینم یه مثال ساده و جامع .
باید خروجی exe بگیری چون از تابع fscommand استفاده کردم.

آخرین ویرایش:
حمید ازت واقعا ممنونم بالاخره پس سپری 3 روز انتظار پشت کامپیوتر تو با نمونه ای که گذاشتی مشکلم رو حل کردی اگه می تونستم 10 تا تشکر تقدیمت می کردم . بازم ممنونم از کمکت.

ولی این کدی که گذاشتی دکمه Esc رو غیر فعال نمیکنه و کاربر با استفاده از اون می تونه از برنامه خارج بشه

ولی خودم با حذف قسمتی از کدی که گذاشتی اون مشکل رو نیز حل کردم

آخرین ویرایش:
سلام بچه های فلش کار از دوتا از دوستانمون بنام fanouse و mmz 2006 بسیار تشکر کنید چون اگه تمام موضوعات چک کنید سوالاتی که نیاز به دانش بالایی داشته باشن این دو دوستومن پاسخگو بودن
قبلا کاربرانی با سطح دانش بالا مثل hadi metal و behroz و avange و... فعال بودن ولی الان فعال نیستن پس با محبت خود و بسیار مهمتر در کنار هم بودن و دانش خود را به همدیگه انتقال دادن نه دانش یکطرفه دوستانمون در کنار خودمون نگه داریم.

جدیدترین ارسال ها

بالا