چگونگي ساخت پروژه يادآور زمان

باسلام

دوستان عزيز ، من ميخواهم يك پروژه يادآور زمان بسازم . پروژه شامل عناصر زير باشد :

1- تقويم شمسي براي انتخاب تاريخ موردنظر .
2- كادر پيغام جهت نمايش پيام مورد نظر در تاريخ مورد انتخاب .
3- كادر وارد كردن ساعت و دقيقه جهت اطلاع رساني در زمان مشخص .
4- كادري جهت انتخاب زنگ يا آلارم مورد نظر .

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
خب این یک پروژه ی کامل هست که شامل جزئیات زیادی میشه، مشخصاًٌ بفرمایید در چه بخشیش مشکل دارید، چون الان برای پاسخ به سوالتون با یه نفر پروژه رو کامل براتون بنویسه.
برای تقویم پلاگینی هست که تقویمی شبیه تقویم ویندوز روی فرم برنامه بسازه، اما تاریخ شمسی رو پشتیبانی نمیکنه.
در عوض پلاگین و اسکریپت برای بدست آوردن تاریخ شمسی بر اساس تاریخ میلادی وجود داره، حالا میتونید تاریخ ها رو توی یه جدول یا حتی تو شی ComboBox نمایش بدید.

برای زمان هم سامان یک مثال تو انجمن گذاشتن، که از ListBox استفاده میکنه اگر اشتباه نکنم

silvercover

کاربر متخصص
من یه توصیه دارم برای دوستانی که میخان یادآور بسازن و اون اینکه یه سری به قابلیت های زمانبند ویندوز (Scheduled Task) بزنن. میشه با استفاده از خط فرمان (Command Line ) و از طرق CMD
به این زمانبند کارهایی رو اضاف کرد تا در زمان مقرر اجرا بشن. برای شروع در خط فرمان دستور زیر رو وارد کنید تا با این دستور بیشتر آشنا بشید.

کد:
schtasks/?

توضیحات بیشتر:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc772785(v=ws.10)

شما می تونین دستور بدید که یک فایل EXE در زمانی مقرر اجرا بشه و همین فایل EXE با بدنه برنامه اصلی ارتباط داشته باشه و ده ها ابتکار دیگه.

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
باسلام

دوستان عزيز ، من ميخواهم يك پروژه يادآور زمان بسازم . پروژه شامل عناصر زير باشد :

1- تقويم شمسي براي انتخاب تاريخ موردنظر .
2- كادر پيغام جهت نمايش پيام مورد نظر در تاريخ مورد انتخاب .
3- كادر وارد كردن ساعت و دقيقه جهت اطلاع رساني در زمان مشخص .
4- كادري جهت انتخاب زنگ يا آلارم مورد نظر .

دوستان راهنمايي هاي لازم رو كردن من فقط يه پيشنهاد اضافه دارم.

شما براي اينكه بتونيد يادآوري در تاريخ و زمان مشخص داشته باشيد بايد اطلاعاتي كه قصد داريد به شما يادآوري بشه رو به شكلي ذخيره كنيد. پيشنهاد من داشتن يه ديتابيس با فيلدهاي تاريخ، ساعت و موضوع

3 تا ليست باكس ايجاد كنيد براي روزها، ماه‌ها و سالها و 4 تا كادر دريافت متن براي دريافت ساعت، دقيقه و ثانيه و موضوع ... با انتخاب روز و ماه و سال و همينطور درج ساعت و موضوع موردنظر اين اطلاعات رو ديتابيستون ذخيره كنيد.

با استفاده از پلاگين تاريخ شمسي كه تو تالار هم وجود داره ميتونيد تاريخ جاري سيستم رو به شمسي تبديل كنيد و با استفاده از دستورات جستجو در ديتابيستون بگرديد و ركوردي رو كه فيلد تاريخ اون برابر با تاريخ جاري باشه بدست بياريد.

بعد ميتونيد اين نتيجه رو در قالب پيغامي نمايش بديد... اگه قصد داريد در زمان مشخص پيام رو نمايش بديد. كافيه يك اسكريپت داشته باشيد كه مقدار درج شده در روز موردنظر رو بگيره و اختلافش رو با ساعت جاري سيستم محاسبه كنه و با تايمري در زمان حاصل نتيجه رو نمايش بده

نمونه پیوست شد...

دوست عزيز
تو نمونه اي كه شما گذاشتيد اول زمان جاري گرفته ميشه و تو كادر ورود زمان درج ميشه ... بعد با كليد start now مجددا زمان جاري گرفته ميشه و با زماني كه تو كادر هستد بررسي ميشه و در صورت برابر بودن شرط اجرا ميشه و در غيراينصورت يك تايمر مدام اين شرط رو چك ميكنه
خب طبيعيه كه زمان جاري هيچوقت با زمان درج شده اوليه تو كادر برابر نخواهد بود و اين تايمر بيخودي در حال چرخش هست.

خوب من يك تقويم كلي در پنجره يادآور ، نياز دارم كه كاربر ابتدا بر روي تاريخ بخصوصي كليك كنه و سپس زمان و پيغام مربوطه را كليك و سپس با تائيد كادر بسته شده و در زمان و تاريخ مقرر ، پيغام مربوطه نمايش داده شود .

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
خوب من يك تقويم كلي در پنجره يادآور ، نياز دارم كه كاربر ابتدا بر روي تاريخ بخصوصي كليك كنه و سپس زمان و پيغام مربوطه را كليك و سپس با تائيد كادر بسته شده و در زمان و تاريخ مقرر ، پيغام مربوطه نمايش داده شود .
دوست عزيز
من كه راهنمايي كردن چطور ميتونيد چنين برنامه‌اي بسازيد ... اگه مشكلي تو كدنويسي برنامه بر اساس روشي كه گفتم داريد لطفا سوالتون رو در مورد كدتون به طور واضح مطرح كنيد وگرنه من منظور شما از اين سوال با توجه به راهنمايي قبلي كه انجام شده دقيقا متوجه نميشم

**// Text file Path
TextPath$ = '<Embedded>\Database.txt'
**// Number of Lines in the Text File
NumOfLines = NOL(TextPath$)
For Line=1 To NumOfLines
**// Line Format: 1#1#4:37#6:00#13:11#20:15#20:45#23:15
**// Here we retrieve each line, one by one, and add a '#' to the end
Line$ = StrFromFile(TextPath$,Line,1) + '#'
Day$[Line] = GetArrayItem(Line$,#,1)
Month$[Line] = GetArrayItem(Line$,#,2)
Azan_Sobh$[Line] = GetArrayItem(Line$,#,3)
Sunrise$[Line] = GetArrayItem(Line$,#,4)
Azan_Zohr$[Line] = GetArrayItem(Line$,#,5)
Sunset$[Line] = GetArrayItem(Line$,#,6)
Azan_Maghreb$[Line] = GetArrayItem(Line$,#,7)
Nimeshab$[Line] = GetArrayItem(Line$,#,8)
Next Line

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
این کد چه ارتباطی با یادآور زمان داره ؟ این کد برای استخراج اوقات شرعی از فایل متنی هست.
پیشنهاد میکنم برای ثبت یک رویداد از توضیحات Silvercover در پست شماره ی هفت استفاده کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا