چگونگه یک map را از مدل تری دی با استفاده از Unwrap استخراج کنم؟

tabloabi

New Member
اساتید سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید میخوام یه مپ رو از یه ابجکت سه بعدی استخراج کنم . مثل نقشه مریخ یا ماه یا صورت انسان که در خود متریالهای مکس موجوده به نحوی که کاملا گسترده بشه . در حقیقت مپ گسترده شده اون آبجکت سه بعدی رو میخوام . آیا با unwrap امکانپذیره؟ یا راه دیگه ای برای گسترده کردن اون مپ هست؟

mobin70

New Member
میتونید اول مدل رو Unwrap کنید و بعد تکسچر اون رو Bake کنید !

میشه بیشتر راجب این متریال توضیح بدید ؟ منظورتون چیه که گسترده کنید ؟ :rose:

tabloabi

New Member
سلام دوست عزیز مثلا نقشه کره زمین رو دیدید وقتی گسترده میشه کش میاد یه جاهایی. مثل پوست پرتقال که باز میشه طرح روی اونم گسترده میشه. میخوام مپی که به آبجکتم اختصاص دادم بتونم بصورت گسترده و کش اومده استخراج کنم بعد پرینت کنم ماکتش رو بسازم

mohammad@er

Well-Known Member
سلام .

منم منظورتونو متوجه نشدم . میخای یه مپ رو از تو یه فایل سه بعدی بیرون بکشید ؟

امکان آپلود سورس رو دارید ؟

tabloabi

New Member
فایل سنگینه سرعت نت منم زغالیه:sad:امکان آپلود ندارم . ببینید قبلا تو توتوریال مکث یه اموزش بود که کره مریخ یا ماه رو میساخت. یه مپ سطح مریخ یود که به یه کره اختصاص میداد بامپ و دیسپلیس هم میداد میشد مریخ! روش ایجاد اون مپ رو میخوام . شما تو unwrap یه مپ رو به یه مدل پیچیده اختصاص میدید . من اینکار رو انجام دادم حالا میخام این مپ رو بصورت یه فایل قابل ادیت و پرینت از مدلم استخراج کنم

mohammad@er

Well-Known Member
فایل سنگینه سرعت نت منم زغالیه:sad:امکان آپلود ندارم . ببینید قبلا تو توتوریال مکث یه اموزش بود که کره مریخ یا ماه رو میساخت. یه مپ سطح مریخ یود که به یه کره اختصاص میداد بامپ و دیسپلیس هم میداد میشد مریخ! روش ایجاد اون مپ رو میخوام . شما تو unwrap یه مپ رو به یه مدل پیچیده اختصاص میدید . من اینکار رو انجام دادم حالا میخام این مپ رو بصورت یه فایل قابل ادیت و پرینت از مدلم استخراج کنم

متسفانه من یخورده بد مطلبو گرفتم .

ولی تا جایی که فهمیدم شما میخاید اگر این مدل رو پرینت بگیری با مپش باشه و جوری باشه که بتونی دقیقا با همین مپ اونو تو کامپیوتر های دیگه اجرا کنی !

اگر اینجوره . فقط کافیه شما سیو بگیری .. چون uv به صورت یه مودیفای تو مودیفایر لیسته و متریال هم تو فایل تریدی مکسته .

ببخشید اگر جواب این نیست .

چون متسفانه خوب مطلبو نفهمیدم .

mobin70

New Member
اگه منظورتون اینه که این شکلتون رو جوری آنرپ و رندر کنید که بعد رندر بتونید اون رو چاپ و با چسبوندن کناره های شکل چاپ شده همون شکل رو بسازید باید از یه برنامه دیگه استفاده کنید ! اما من الان اسم برنامه یادم نیست ! خودش مخصوص ساخت ماکته
یعنی مدل سه بعدی رو توی اون برنامه unfold میکنی بعد اگه اون رو چاپ کنی راحت میتونی ماکت درست کنی

tabloabi

New Member
دقیقا مثل این لینکی که گذاشتید فقط مدل من بجای اینکه تکست باشه یه حجم کرو هست که یه تصویر هم در قالب بیت مپ بعنوان متریال بهش داده شده. میخوام حجم کرو رو با نقشی که روشه گسترش بده و پرینت بگیره. تو آموزش این لینک اون تکسته متریال نداره .امیدوارم تونسته باشم منظورمو بیان کنم بازم ممنون از راهنماییتون

mobin70

New Member
خیلی کار راحتیه !

اول این برنامه رو دانلود کن :

peppakura

بعد توی مکس مدلت رو درست کن ! مثلا Sphere

بعد یه تکسچر بهش بده و بعد یه uvw map به مدل اضافه کن

حالا مدل رو با فرمت obj اکسپورت کن و در پپاکورا باز کن

بعد توی پپاکورا باید جاهایی که باید از هم جدا باشن رو معلوم میکنی و دکمه unfold رو میزنی و نرمافزار طرح ماکت رو با تکسچر بهت میده

من خودم تست کردم اینم عکسش :

pepakuss.JPG

جدیدترین ارسال ها

بالا