چگونه یک انجمن رایگان مانند مجید آنلاین بسازیم

sizdahbedar

Member
سلام
همون طور که می دونید الان بزرگترین انجمن های ایرانی و حتی بزرگترین انجمن های جهان از سیستم vBulletin استفاده می کنند که به خاطر آن باید پول زیادی پرداحت کنند یا این که از نسخه های null شده که هم دارای نقص و عیب هستند و هم در سایت بسته میشه و هم کار غیر اخلاقی هست باید استفاده کنند .
ولی راه سومی هم هست که هم به صورت کاملا رایگان و هم آسان و کم دردسر و هم فوق العاده زیبا میشه انجمن هایی مانند p30 world و p30 download و majidonlone درست کرد . میگید چجوری ؟ اینجوری :
برای این کار ما ابتدا از سیستم mybb استفاده می کنیم که امکاناتش تغریبا در سطح vBulletin هست و رایگانه .
الان جدید ترن نسخه mybb نسخه 12 هست که میشه فایل فارسی سازش هم دانلود کرد و روش نصب کرد .
ولی فارسی سازیش خوب انجام نشده ولی من my bb 12 فارسی نسخه وبشهر که خوب فارسی شده رو براتون می ذارم که برای اولین باره که عرضه شده .

همچنین من خودم تونستتم یه سایت عین مجید آنلاین بسازم که میتونید اونو از اینجا ببینید
http://sizdahbedar.gigfa.com/

آخرین ویرایش:

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
دوست من اولا لطف كنيد از نام وبشهر استفاده نكنيد چون شهرت خودشون رو دارند .
اما در مورد سيستم كه زحمت كشيديد بهتره براي يه تشكر بي ارزش اعتبار خودتون رو پايين نياريد .
من تشكر كردم . اما خوشحام ميشم كه اصلا سيستم رو نزاريد چون با اين حرفي كه زديد من شرمنده شدم . چي برسه به ديگران
موفق باشيد

fazli

Active Member
با سلام.
کی گفته mybb امکاناتش در سطح vb هست؟؟؟؟
بهتره یه سر به انجمن های mybb بزنید و ببینید کدومشون بیشتر از 10000 پست دارن؟؟؟؟؟؟؟؟نمونش vooria که اقا مجتبی خودش هم میگه!
یا حق

sizdahbedar

Member
سلام ...
اما در مورد سيستم كه زحمت كشيديد بهتره براي يه تشكر بي ارزش اعتبار خودتون رو پايين نياريد .
من تشكر كردم . اما خوشحام ميشم كه اصلا سيستم رو نزاريد چون با اين حرفي كه زديد من شرمنده شدم . چي برسه به ديگران
موفق باشيد
من که منظورتون رو نفهمیدم ولی فایلی که من می ذارم جدید ترین نسخه ی mybb است که با فارسی ساز وبشهر که برای نسخه ها ی قدیمی بوده انطباق داده شده .
بعدش هم درباره تشکر شما درست میگید ولی خب من هم برایب اینکه تو انجمن بتونم اعتبار کسب کنم نیاز دارم تشکر هام بیشتر بشه

sizdahbedar

Member
با سلام.
کی گفته mybb امکاناتش در سطح vb هست؟؟؟؟
بهتره یه سر به انجمن های mybb بزنید و ببینید کدومشون بیشتر از 10000 پست دارن؟؟؟؟؟؟؟؟نمونش vooria که اقا مجتبی خودش هم میگه!
یا حق

بله شما درست میگید my bb امکانات vBulletin رو نداره به چند دلیل
1- خوب ازش بهره برداری نشده
2- رایگانه
قطعا یه چیز رایگان به اندازه یه چیزی که پولی هست ارزش نداره و هدف من از این کار اینه که ملت برای ساختن یه انجمن خوب سراغ نسخه های null شده نرن

sizdahbedar

Member
سلام ...
موفق باشيد

سلام
snmsoftpc جان
ممنون که به مطلب من توجه کردی فقط یه سوال داشتم . مگه من چه حرفی زدم که شما شرمنده شدید من 2 بار هم پست خودم و هم پست شما را خوندم و حرف شرمنده آمیزی پیدا نکردم اگه شما پیدا کردید لطفا بگید که اصلاخش کنم که بتونم از قبل بهتر بشم .
متشکرم

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
دوست عزیزی پس یکبار دیگر بخونید این حرف شماس

بقیه ی آموزش و دانلود mybb 12 نسخه وبشهر و دانلود قالب و آموزش نصب و ... بستگی به تعداد تشکر ها داره که اگه بالا بره براتون می ذارم

پس اگه خوشتون اومد دکمه
post_thanks.gif
[بزنید

این حرف باعث شد من شرمنده بشم . نه شرمنده خودم بلکه شرمنده کاری که کردید .
کاری که کردید ارزش بیشتر از تشکر داشت و اگر میگذتشتید تشکرهای بیشتری میدیدید
اما با گفتن این حرف ها ارزش کاری که کردید رو از نظر من یک قطره کردید از یک دریا
موفق باشید

sizdahbedar

Member
بله
درسته
حرف شما کاملا درسته و به خاطر همین از تمام بچه ها معذرت می خوام :D و از snmsoftpc جان هم بسیار بسیار بسیار تشکر می کنم که این نکتته رو به من گفتم در ضمن باید بگم اون پست اول رو ویرایش کردم و امیدوارم بتونم بقیه ی آموزش رو بذارم باز هم ممنون

sizdahbedar

Member
ساخت انجمن رایگان (قسمت 2)

خوب اگه همه موافق باشن به ادامه ی آموزش بریم
راستش تو این 1 هفته من تصمیم گرفتم علاوه بر این که روش ساختن انجمن مانند مجید آنلاین به صورت رایگان با mybb رو آموزش بدم ، ساخت همین انجمن رو با smf هم آموزش بدم به خاطر این که کار با smf خیلی آسونه و نسبتا امکانات و پشتیبانی و امنیت خوبی هم داره و همچنین می تونیم روش قالب vBulletin بریزیم
برای مشاهده نمونه به
http://sizdahforum.gigfa.com
برید .
همچنین قالب های زیبای دیگر و همچنین امکانات بسیار زیادی داره برای مشاهده نمونه به
http://www.iranwz.com
برید .
خوب حالا می رسیم به قسمت آموزش smf
اول شما باید smf رو دریافت کنید که می تونید آخرین نسخه smf از
http://www.simplemachines.org/download/index.php?thanks;filename=smf_1-1-4_install.zip
دانلود کنید

حالا می رسیم به مرحله نصب زبان فارسی
در باره ی فارسی سازی smf باید بگم که بهتریناش یکی مال تیم mambo هست که می تونید از
http://www.smflearn.com/Farsi_maker_of_SMF_1_1_4/
بگیرید
و دیگری مال یاران توس هست که میتونید از
http://www.yarantoos.com/index.php?action=tpmod;dl=item71
دانلود کنید

خوب حالا باید فایل های زبان رو در قسمت های خودشون در فایل اصلی smf قرار بدین
از اینجا به بعد رو متن نوشته خود سایت smflearn رو می ذارم که طبق اون smf رو نصب کنید

کد:
[B]آپلود SMF بر روی سرور[/B]
در این مرحله باید به ترتیب فایل های دریافت شده و extract شده را به سرور خودتان منتقل کنید. بعد از اتصال به سرور FTP سایتتان، یک پوشه برای اجرای برنامه ایجاد کنید؛ شما در انتخاب عنوان این پوشه آزاد هستید. برای مثال می توانید نام پوشه اجرای SMF را forums انتخاب کنید. در این صورت آدرس انجمن های شما بصورت [URL="http://www.your-site.com/forums"]www.your-site.com/forums[/URL]. بعد از این کار نوبت به انتقال فایل ها به سرور فرا می رسد. در ابتدا فایل های بسته smf_1-0-5_install را به پوشه اجرای برنامه منتقل کنید. در انتقال فایل ها از کامپیوتر شخصیتان به سرور دقت کنید تا تمامی فایل های extract شده از آرشیو smf_1-0-5_install بطور کامل در سرور قرار گیرند. مدت زمان این انتقال بستگی به سرعت اینترنت شما دارد.

بعد از این بسته شما باید فایل های فشرده فارسی ساز را به سرور منتقل کنید. در داخل فایل فشرده فارسی ساز یک پوشه با نام Themes وجود دارد که حاوی فایل های زبان فارسی برنامه است. این پوشه باید عینا بر روی پوشه Themes موجود در سرور Replace شود.

در پایان کار باید دسترسی برخی از شاخه ها و فایل ها را بصورت قابل خواندن و نوشتن (CHMOD'ed to 777) تغییر دهید. لیست فایل هایی که باید تغییر دهید به شرح زیر است:

[LEFT] * attachments
* Packages
* Packages/installed.list
* Packages/server.list
* Smileys
* Themes
* agreement.txt
* Settings.php
* Settings_bak.php
* install.php
* Themes/default/languages/Install.english.php
[/LEFT]

[B]نصب SMF[/B]
بعد از آپلود فایل ها در سرور و تنظیم دسترسی قسمت های گفته شده، نوبت به نصب برنامه رسیده است. قبل از نصب باید بانک اطالاعاتی برنامه را جهت دخیره داده ها ایجاد نمایید و دسترسی لازم برای مدیریت این پایگاه داده را داشته باشید. بعد از این مراحل در مرورگر خود صفحه [URL]http://www.yourdomain.tld/smf/install.php[/URL] را درخواست نمایید. صفحه باز شده برنامه نصب کننده SMF است که در قسمت بالا می توانید زبان فارسی (Persian) را انتخاب کنید. در این بخش سوالاتی از شما پرسیده می شود که در زیر به توضیح آن ها می پردازیم:

نام سایت (Forum Name) : این قسمت برای انتخاب عنوان انجمنهای شماست. این عنوان در تمامی صفحات انجمن، در نوار قانون کپی که در انتهای صفحات وجود دارد و ... نمایش داده خواهد شد.

نام دومین (Forum URL) : در این قسمت باید آدرس کامل دسترسی به انجمن ها را وارد کنید. توجه داشته باشید که حتما در ابتدای آدرس پروتکل http را وارد کنید.

میزبان سرور MySQL : اینجا محلی است که باید آدرس مزبان بانک اطلاعاتی سایتتان را وارد کنید. 99% ممکن است localhost میزبان سرور بانک اطلاعاتی شما باشد.

نام کاربری MySQL : در این قسمت نام کاربری اتصال به بانک اطلاعاتی را وارد کنید. در صورتی که نام کاربری را نمی دانید، نام کاربری FTP سایت را امتحان کنید.

رمزعبور MySQL: در این قسمت رمزعبور اتصال به بانک اطلاعاتی را وارد کنید. در صورتی که رمزعبور را نمی دانید، رمزعبور FTP سایت را امتحان کنید.

نام بانک اطلاعاتی: در این قسمت نام بانک اطلاعاتی را که در مراحل قبلی ایجاد کردید را وارد کنید.

پیشوند جداول بانک اطلاعاتی: در این فلید می بایست پیشوند دلخواه برای جدول ها در بانک اطلاعاتی را وارد کنید.

بعد از تکمیل مشخصات گفته شده چنانچه همه مراحل فوق به درستی انجام شده باشد، در ادامه نصب مشخصات مدیرانجمن انتخاب و مشخص می شود و بعد از آن برنامه نصب شده و قابل استفاده خواهد بود. توجه داشته باشید که بعد از نصب، فایل install.php را از سرور خود حذف نمایید.
خوب حالا بعد از این می رسیم به قسمت نصب قالب vBulletin روی smf

خود سایت smflearn قالب vb رو برای دانلود گذلشته که اصلش مال سایت iransmile هست شما میتونید قالب رو از
http://downloads.sourceforge.net/persiansmf/Vbulletin.zip
دانلود کنید

vbulletin.png

این هم عکسش

بعد توی قسمت مدیریت و در قسمت قالب ها و در قسمت نصب قالب ها فایل zip رو آپلود کنید و قالب رو نصب کنید
و انجمن خودتونو تحویل بگیرید
البته قالب های دیگه هم برای smf هست که باز هم یکی از قشنگتریناش رو از اینجا http://www.iranwz.com/index.php/topic,1784.0.html
میتونید بگیرید

6p4zixi.jpg

و همچنین همین سایت می خاد قالب مجید آنلاین رو که به smf ترجمه کرده به زودی برای دانلود قرار بده

8fbs5y9.jpg

امیدوارم خوشتون اومده باشه منتظر آموزش mybb هم باشید

آخرین ویرایش:

voiceman

New Member
سلام . من میخام مای بی بی رو برای ساخت انجمن استفاده کنم.
اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم.
یه هاست 50 مگی دارم که با سی پنل 11 کار میکنه و تحت ویندوز اما نمیدونم باید چیکار کنم . اگه مرحله به مرحله بهم بگید خیلی ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

sizdahbedar

Member
چطوری با هاست ویندوز cpanel دارین ؟
دوم اینکه mybb و کلا سیستم های php یا روی هاست ویندوز نصب نمیشن و یا سخت نصب میشن شما می تویند از انجمن ساز takgam که تحت asp هست استفاده کنید

mahdisalari

Member
با سلام
دوست عزیز کار خوبی کردید که سعی کردید افراد رو با سیستم ها انجمن دیگه آشنا کنید ولی به نظر بنده هم Mybb هیچوقت نمی تونه جای vBulletin رو بگیره .
در ضمن دوست عزیز Mybb رو سرور ویندوز نصب نمی شه ، شما باید از هاست هایی استفاده کنید که PHP ساپورت کنن ، من چند تا از اون ها رو برای شما اینجا درج می کنم :

www.gigfa.com
www.zymic.com
www.ismywebsite.com

آخرین ویرایش:

delbaz

New Member
دوست عزیز به توضیحاتتون ادامه بدید

من چون تا به حال فروم رو به صورت شخصی نساختم خیلی به این موضوع علاقه دارم و دوست دارم این موضوع رو دنبال کنم
تا جایی هم که من میدونم SMF یک برنامه رایگان و از طرفی OpenSource است
خوبه اگه تجربیاتی از این موضوع و نحوه کار با اون و ترفندها و هک های اون اطلاع دارید همینجا بیان کنید

اینکه vb بهتره خب باید باشه . چیزی که بالاش دارید پول میدید باید بهتر باشه ولی برای یه کاربر معمولی که شاید نیاز به ساختن فروم کوچکی برای منظوز خاصی داره استفاده از اون صحیح نیست

من مطالب شما رو دنبال خواهم کرد . پس اگه هنوز به اینجا سر میزنید لطفا ادامه بدید

mahdisalari

Member
با سلام
دوستان عزیزی که علاقه داشتن فروم شخصی و بدون دردسر دارن می تونن به سرویسی هایی که فروم می دن مراجعه کنید . طرز کار اینه که شما با ثبت نام در این سیستم ها یک انجمن در اختیار شما قرار می گیره بقیش هم خیلی سادس من یک سرویس ایرانیش رو به شما معرفی کی کنم :
parsboard

خوب فکر کنم از این راحتر نمی شه بدون آپلود هیچ فایلی و ساختن هیچ دیتابیسی و نصب سیستمی شما به راحتی صاحب یک سیستم فروم نه چندان قوی می شوید .

delbaz

New Member
ممنون از شما جناب مهدی سالاری
خب من فضای خودم رو دارم و دوست دارم محتوای تالار مورد نظرم در فضای قبلی خودم قرار بگیره
و هی شاخه به شاخه نشم
ضمن اینکه واقعا امکانات SMF در حد قابل قبولی است
ممنون از شما به خاطر معرفی اون سایت

سایت SMF که توسط Mombo برای زبان فارسی پشتیبانی میشه خودش دارای تالار گفتگو و آموزش کامل هست . اما چون به هر حال در فارسی سازی قالب ها و ترفندها همواره نکته هایی وجود داره اینه که هر جا بحث این موضوع پیش میاد من خودم علاقه به پی گیری دارم

خودم هم به صورت شخصی سایت طراحی میکنم ( در حد رفع نیاز البته . کار من بیشتر گرافیکه ) و تا حدی با زبان های وب آشنایی دارم .

سلام
ببينم من بدون اينكه يه هاست داشته باشم ميتونم يه تالار داشته باشم يا نه البته تو پارس برد هم تالاري دارم اما قاطي داره كاربر ها رو ميندازه بيرون و كلي مشكلات ديگه يه جاي بهتري سراغ نداريد راستي من يه تالاري ديدم ميخهواستم بدون آيا پول داده براي اين يا نه رايگان درست كرده اينم آدرس :

http://30vil.com/forum/

لطفا اگه ميشه زودتر جواب من رو بديد چون من يه سايت دارم يا بهتر بگم يه وبلاگ دارم تو سرور ميهن بلاگ كه مثل يه سايت درستش كردم و يه تالار براش ميخوام البته حالا دارم از پارس برد استفاده ميكنم اما خوب نيست و مشكل داره
اينم آدرس سايت من www.persiancad.tk
منتظر جوابتون هستم
مرسي ممنون از شما دوستان عزيز من

Andylove

New Member
ببخشید این آموزش مای بی بی چی شد البته آموزشش مهم نیست چون بلدم ولی اگه میتونید این قالب مجید آنلاین رو واسه مای بی بی بزارید که دارم میمیرم ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا