چگونه پروژه آموزش رو مدیریت کنم ؟ کمک

ensaneazad

New Member
سلام
[FONT=&quot]طراحی مجموعه آموزشی تولید و مونتاژ قطعات الکترونیکی [/FONT]
[FONT=&quot]ویژگیها :[/FONT]
·[FONT=&quot]ابتدا در قسمت اصلی منوی نمودار روند تولید محصول نمایش داده می شود ( مانند فلوچارت) هر بخش ممکن است خود شامل چند زیر بخش باشد . و یا یک مرحله باشد [/FONT]
·[FONT=&quot]به ازای هر مرحله نمادی از شکل زیر نمایان می شود در این بخش کاربر با حرکت موس بر روی عکس کوچک کنار هر مرحله تصویر بزرگ را در صفحه نمایش ملاحظه می کند . هر مرحله جمله ای می باشد که با کلیک بر روی آن کاربر فیلم یا انمیشن اینتراکتیو مربوط به آن را در صفحه نمایش می بینند ( نظر بر اینکه تصویر دو بعدی جهت آموزش گویا نمی باشد و کارآموز نمی تواند به خوبی ریز قطعات را ببیند ترجیحشان بر تصویر سه بعدی (پانوراما) و یا تصویر که با دوران بطور کامل قطعه را پوشش دهد) [/FONT]
·[FONT=&quot]در تمامی صفحات منوی جستجو وجود داشته باشد و کاربر بتواند با نوشتن مطلب مورد نظر موارد شامل مطلب را در لیست دیده و انتخاب نماید ( سرچ مانند سرچ نرم افزارها ترجیحا با ورود کاراکتر به کاراکتر حساس باشد) در کنار دکمه سرچ یک [/FONT]textbox[FONT=&quot] بوده و کاربر وقتی متن را وارد کرد دکمه سرچ را زد لیست ظاهر شود (در همان صفحه) و اگه نخواست روی دکمه سرچ کلیک کند تا لیست بسته شود )[/FONT]
·[FONT=&quot]در صورتی که در جملات هر مرحله جمله ای نا آشنا باشد کاربر بتواند بر روی آن کلیک کند و توضیحاتی را ببیند ( در واقع این مجموعه برای کاربران سطوح مختلف می باشد )[/FONT]

:shock: [FONT=&quot]آنچه تاکنون انجام دادم :[/FONT]
[FONT=&quot]ابتدا تصور می کردم بتوانم دیاگرام محصول را در فریم اول قرار دهم و به ازای تک تک صفحات مانند قالب هر 10 فریم یک نمونه داشته باشم که با ورود فریم به صفحه عکسها لود شود و متن ها با کلیک حساس بوده و در صفحه نمایش ( به عنوان [/FONT]container[FONT=&quot] ) نمایش داده شود .[/FONT]
[FONT=&quot]موانع : [/FONT]
[FONT=&quot]با 3 کلاس که قبلا دوره اکشن اسکریپت مقدماتی را گذرانده بودم و فتوگالری را یاد گرفته بودم شروع به کار نمودم چون تازه کارم فکر می کردم می تونم فریم فریم متغیرهامو تعریف کنم و با [/FONT]onexitframe[FONT=&quot] برخی رو انلود و ریموچاید کنم که نشد . [/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]راه دیگر [/FONT]
[FONT=&quot]گفتم تک تک صفحات را با روش فریم فریم تولید نموده و [/FONT]swf[FONT=&quot] ها را بعدا صدا می زنم با یک نمونه سایت اینترنتی شروع نمودم و امروز با حالت آرایه تونشتم یک کار کوچک در آورم گفتم این را با [/FONT]xml[FONT=&quot] گسترش دهم بدین ترتیب که کاربر روی هر قسمت دیاگرام کلیک نمود کنترل بر روی فریم نمایش صفحه برود ( فایل اصلی را 1024*768) تعریف می کنم و فایلهای تک تک را با سایز کمتر مثلا 800*600[/FONT] [FONT=&quot] و در جایگاه صفحه در در فایل اصلی یک موی کلیپ کانتینر می ذارم و فایل مذکور آنجا لود شود در این صفحه دکمه [/FONT]home[FONT=&quot] و [/FONT]search [FONT=&quot] وجود دارد . [/FONT]
[FONT=&quot]این یک پروژه نیست شل جدیدی که انتخاب نمودم و در طی دوره آزمایشی باید تلاشمو بکنم . اولش کارهای تک تک خواستن مثل سرچ ... که تک تک درست نمودم اما حالا در مرحله پیوند با جدیدیت بیشتری تلاش می کنم ( نمی خوام بگم گیر افتادم چون نمی خوام نا امید بشم می دونم نابرده رنج گنج میسر نمی شود ) [/FONT]

آخرین ویرایش:

clove-pink

کاربر فعال
سلام
راهی که به ذهن من می رسه این هست که شما از xml استفاده کنید.
به این شکل که واسه اون عنوان های اصلی node ایجاد کنید و بعد برای زیر عنوان ها و تصاویر مربوطش ،داخل او node اصلی child اضافه کنید.
بعد می تونید تشخیص بدین اگه رو هر عنوانی زد بره کدوم node از فایل xml رو بخونه.
حالا می تونید لیست تصاویر و یا آدرس لینک مربوطه رو در بیارین.

ensaneazad

New Member
سلام
مشکل من خیلی پیچیده تر است مثلا امدم عکسها ی هر صفحه را از بیرون بگیرم اما هر 10 فریم 10فریم صفحات تکرار می شه و متغیرها و لودرها را تکرار می کنم کلی متغیر قاط می زنن

Member
اگر حاضرید کمی هزینه کنید من میتونم راه ساده برای تمام کارتون طراحی کنم

++Hadi++

Active Member
اگه می شه یه کم توضیح بدین و یه عکس بهم ارسال کنین تا به مشکلتون برسم .

++Hadi++

Active Member
یه سمپل قبلا ساخته بودم . سعی می کنم انشاءال... فردا پیدا کنم و بهتون بفرستم ....

++Hadi++

Active Member
فک کنم مشکلتون با این حل شه ...

پیوست ها

• XML Category.rar
    447.5 کیلوبایت · بازدیدها: 38

kodex2

کاربر فعال
راستش توضیحتون خیلی پیچیدست. من چیز زیادی متوجه نشدم. اما یه مشکل اساسی داره که خوب کاملا واضحه. شما بدون آنیلز دارید کار رو شروع می کنید. جزئیات توی پروژه مشخص نیست و الگروتیم خاصی نداره. پیشنهاد می کنم مپ کارتون رو توی برنامه هایی مثل Mindjet Mind Manager یا چیزای دیگه بکشید و بگزارید تا یه راه حل بشه براش پیاده کرد. موفق باشید.

ensaneazad

New Member
salam
(keyboard farsi nadareh))
analyiz akhe to page gabli yeky az bacheha dar rabeteh ba analiz sohbat kardeh bod man ham ono neveshtam
ye khabare jadid inkeh vaghean dar yek maz hastam va ba tavajoh be inkeh flsh momkeneh natoneh javabe kar ro bedeh bekhatere search .... shayad majbor sham beram sorage .net

++Hadi++

Active Member
فک نکنم چون فلش هم امکان سرچ داره . بهتره سویچ کنین سمت flash bilder

جدیدترین ارسال ها

بالا