چگونه يك قالب را براي تمام صفحات سايت استفاده كنيم؟

ttvd

New Member
چه جوري مي‌شه يك بار يك قالب براي سايت طراحي كنيم و بشه همونو براي همه‌ي صفحه‌هاي سايت استفاده كنيم؟
البته منظورم بدون استفاده از فريم‌هاست. چون نمي‌شه كه از يك قالب براي همه‌ي صفحات كپي پيست كرد. بعدشم مثلا اگه من تو قالب اصلي تغييرات ايجاد كردم مي‌خوام خود به خود تو همه صفحات اعمال بشه. نمي‌شه كه تغييراتمو برم تو همه صفحات دونه دونه كپي كنم!

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
شما سایت ایستا طراحی می کنید یا پویا؟

ttvd

New Member
ايستا
من حتي تمپلت هم ساختم كه ازون براي همه صفحات استفاده كنم. ولي وقتي يك صفحه جديد با استفاده از قسمت تمپلت‌ها باز مي‌كنم، هيچكدوم از تصاويري كه در css مشخص كردم كار نمي‌كنه. اسمش توي قسمت تنظيمات مربوط به css مياد اما هيچكدوم به تصوير لينك داده نشده. انگار همه چيز پاك شده. فقط اون تصاويري ميان كه به عنوان background مشخص نشدن. يعني تصاويري كه از قسمت:
Insert> Image​
آورده شدن. اين همه سايت، وبلاگ چي كار مي‌كنن؟خدايا منكه نمي‌فهمم. همين وبلاگا! يك بار قالب انتخاب مي‌كني خود به خود توي همه صفحات وبلاگت اعمال ميشه. تازه هروقت لينك اضافه كني، تو همه صفحات اضافه مي‌شه... چرا من هيچوقت نمي‌تونم؟

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
سلام
اگر عکس های مندرج شما در CSS در صفحه index به درستی نمایش می دهد، دیگر فایل های HTML خودتون رو در کنار فایل index قرار دهید
موفق باشید

ttvd

New Member
من اين كارو هم كردم. اما نشد. آخه وقتي ميرم به قسمت تنظيمات css ميبينم كه آدس عكس كلا پاك شده!

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
لطفا قسمت کوچیکی از سایت و قولدر های آن را اینجا قرار بدید تا بهتر شما رو راهنمایی کنیم

ttvd

New Member
اون مشكل قبلي تا حدي حل شد. حالا يك مشكل بدتر پيدا كردم!
وقتي يك متن رو ميارم توي يك جدول (از word) خود به خود اندازه‌ي جدول تغيير مي‌كنه (از نظر پهنا) و كل چهره‌ي سايتم به هم ميريزه. در حالي كه قبلا پهناي جداول رو به صورت پيكسل تعيين كردم. حتي متن رو داخل div قرار دادم بازم همون اتفاق افتاد (متن فارسي).
البته توي مرورگر درست نشون مي‌ده. يعني بدون تغيير پهناي جدول ولي در قسمت Design نرم‌افزار نه!
ممكنه مشكل از ورژن نرم‌افزارم باشه؟ آخه فارسي رو پشتيباني نمي‌كنه و كلمات رو در جمله جا به جا مي‌كنه. من از ورژن زير استفاده مي‌كنم:
Dreamweaver CS4
Version 10.0 Built 4117​

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
خسته نباشید!
کد های word کاملا با وب فرق می کنه، اصطلا حا میگن کد های کثیف!ً شما باید زحمت بکشید جداول خودتون رو در وب مجدد بسازید

ttvd

New Member
نه نه منظورم اون نيست. من از جداول براي طراحي وبسايتم استفاده كردم. منظورم اين نيست كه جدول رو از وورد به دريم ويور ميارم. من فقط متن رو ميارم اما جدولي كه توي دريم ويور طراحي كردم (كه ازش به عنوان محل قرارگيري متن اصلي صفحه‌ي سايتم استفاده مي‌كنم) خراب ميشه. من حتي متن رو كپي كردم تو Note pad و بعد آوردمش توي دريم ويور تا كلا همون كدهاي وورد كثيف از بين برن. ويژگي‌هاي متن مثل Bold و غيره از بين رفت. اما وقتي آوردمش توي دريم ويور باز هم همون اتفاق افتاد!
متن من نسبتا زياده. وقتي همون متن رو ذره ذره كپي مي‌كنم تو دريم ويور، سايتم به هم نمي‌ريزه!!!!!!!!
چيكار كنم من؟

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
لطفا فایل صفحه خود را ضمیمه کنید یا کد های آن را در اینجا قرار دهید

farik

Well-Known Member
باسلام..
خوب ببخشید اگه یکم دیر جواب میدم..واسه مشکل اول که فکر میکنم خودتون فهمیده باشید که نباید آدرس عکس ها رو نسبی بدین و باید عکس ها رو کامل بدین..ولی واسه مورد دوم که میگین در قسمت دیزاین به هم میریزه...دوست عزیز قسمت دیزاین نرم افزار دریم ویور خیلی وقت ها این اتفاق براش میفته و شما میتونین با مرتب کردن قیمت کد و حذف تگهای اضافه این مشکل رو حل کنین..بازهم همونطور که حسین جان گفتن یک مثال بزارین از کدهاتون تا بهتر کمکتون کنیم..
موفق باشید..

جدیدترین ارسال ها

بالا