چگونه ميتوان صفحاتي مانند اين ساختnew.php/?id=1...

Renus

New Member
در asp يك كدي دارم به نام < % request.querystring% > كارشم اينه كه مثلا اگر درقسمت title برووزرتون مثلا بنويسيد:
www.yoursitename.com/yourfilename.asp?Id=16
اين كد پشت چيزهايي رو كه ما بعد از asp نوشتيم (Id=16؟) رو ميگيره و در صفحه مورد نظر ما همين ها رو type ميكنه يعني:

?id=16
----------------
1: خوب حالا من ميخوام بدونم كه معادل او تو PHP چه چيزي است.؟

*** 2: يا اصلا چطوري تو php صفحه هاي اين چنيني بسازيم كه ادرسشون باشه
www.yoursitename.com/yourfilename.php?Id=16

سوال 2 خيلي مهمتره . منتظر جوابهاي شما عزيزان هستم. با تشكر...

Babak Sateli

Active Member
دوست عزيز

لطفاْ عنوان مختصر براي ارسال خودتان انتخاب كنيد.
راهنمايي در اين زمينه :‌براي انتخاب موضوع ميتوانيد از كلمات كليدي سوال خود استفاده كنيد.

با تشكر

Renus

New Member
اقا حال كه حوصله توشيح دادن نداريد فقط بگسد معادل كد < % request.querystring% > در PHP چه هستش؟؟

Renus

New Member
من چيكار كنم اق نميخواين جواب بدين يگيد نميدم ديگه بها...........................................................................

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
اون نامي كه شما در آدرس به كار ميبريد مثلا id در برنامه به عنوان يك متغير شناخته ميشه يعني اون id همون $id هستش البته به شرطي كه Global Register كه در فايل php.ini قرار داره در حالت on باشه...

مجيد

Renus

New Member
مجيد جانم ممنون كمي متوجه شدم اما ميشه بيشتر توضيح بدي و يك مثال هم بزني تا بيشتر متوجه بشم و اينكه من چطوري ميتونم Global Register كه در فايل php.ini قرار داره در حالت on قرار بدم . باتشكر و اينكه لطفآ بيشتر در اين باره توضيح بده چون واقعآ بهش نياز دارم...

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
معمولا Register Global در php.ini كه روي سرور هستش فعال هست اما اگر نباشه بايد به طريق زير كار كني:

مثلا فرض كن توي آدرس صفحه ميزني : index.php?id=1 و حالا ميخواي مقدار id رو در برنامه به كار ببري اگر Register Global غير فعال باشه از اين روش استفاده كن:

کد:
><?php
echo $HTTP_GET_VARS['id'] ;
?>

اما اگر Regsiter Global فعال باشه نيازي به اين كارها نيستش و ميتوني به اين روش كار كني:

کد:
<?php

echo $id;

?>

اميدوارم به دردت خورده باشه

مجيد

berehneh

New Member
سلام بزرگوار
راستش بعد از آن كردن متغيرهاي عمومي استفاده از query با متغير محيطي get انجام ميشه(همونطور كه آقا مجيد فرمودند)
يعني شما ميتونيد با $_get متغير مورد نظر را از بروزر بگيريد.
example :
http://yuorsite.com/news.php?id=12

کد php:
کد:
$id=$_GET[id];
$sql="SELEC * FROM `news` Where id = ".$id.";

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
berehneh جان ممنونم به نكته مفيدي اشاره كردي

مجيد

جدیدترین ارسال ها