چگونه لایه Motion Blur را ایجاد کنیم؟

با سلام
میخواهم برای ایجاد افکت Motion Blur از Render Element استفاده کنم.اما نمیدانم که باید کدامیک از المنت ها را انتخاب کنم و همینطور چگونه تنظیم کنم و در چه نرم افزاری و به چه صورتی میتوان از آن استفاده کرد.
لطفا در صورت امکان من را راهنمایی کنید.
متشکرم.

Hidden Dragon

کاربر فعال
ebrahimashoori عزیز سلام،

برای اینکار باید از Velocity pass استفاده کنی و بعد از طریق اون در نرم افزارهایی مثل افتر افکت ( البته با استفاده از پلاگین Reel Smart Motion Blur )

و یا نرم افزار Nuke یا Digital Fusion و ... میتونی افکت Motion Blur رو شبیه سازی کنی.

موفق باشید.

دو تا مشکل دارم:
1: زمانی که از
Velocity pass استفاده میکنم لایه ایجاد شده ترکیب چند رنگ می باشد در صورتی که باید فقط از دو رنگ ثابت در لایه باشد که بیانگر میزان سرعت کم یا زیاد باشد.
2: زمانی که لایه
Velocity pass را تهیه کردم به چه صورت از آن استفاده کنم.در نرم افزار Nuke یا Fusion باید دقیقا به چه صورتی استفاده کنم؟برای من نرم افزار فرقی نمیکنه چون هیچکدام رو بلد نیستم.لطفا راهنمایی کنید.ممنونم.
پلاگین RSMB را دانلود کرده و در حین نصب سریالی(
Name: team SCOTCH s/n: ONAjUIrl0OZ6vY7v) که وارد میکنم را قبول نمیکند! راه چاره چیست؟
متشکرم

آخرین ویرایش:

Hidden Dragon

کاربر فعال
ebrahimashoori عزیز سلام،

در مورد سوال اول باید خدمتتون عرض کنم که Velocity pass مثل کانال Alpha یک تصویر سیاه و سفید نیست

چون میبایست علاوه بر سرعت حرکت، جهت حرکت رو هم منتقل کنه که اینکار توسط کانالهای RGB انجام میگیره.

در مورد نرم افزار هم فکر میکنم در دسترس ترین اونها افتر افکت باشه که البته کار خودش رو هم به شکل عالی انجام میده.

برای کار با این پلاگین هم کافیه rsmb tutorial رو در Google سرچ بفرمایید تا به ویدیوهای فراوونی که در این زمینه موجوده

دست پیدا کنید.

در مورد ارور نصب هم بهتره وقتی پلاگین رو دانلود میکنید توجه داشته باشید که روش نصب و فعالسازی اون رو هم مطالعه بفرمایید تا با مشکل خاصی روبرو نشوید.

موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا