چگونه رجیستری آیفون را چک کنیم؟

شروع موضوع توسط [email protected]@t ‏22 ژانویه 2019 در انجمن مقالات و آموزش‌ها و ترفندها

کلمات کلیدی:
 1. t@mir@t

  [email protected]@t New Member

  ارسال‌ها:
  22
  تشکر شده:
  2
  امتیاز دستاورد:
  1
  “چگونه رجیستری آیفون را چک کنیم” ؟ یا روش رجیستری کردن آیفون چگونه است؟ این سوالات و سوالات مشابه وقتی مطرح شدند که طرح رجیستری با قدرت بیشتری در ایران کلید خورد. در حقیقت منظور از رجیستری ثبت گوشی تلفن همراه در یک سامانه جامع است. این طرح سال ها در مرحله آزمایشی قرار داشت و بارها اجرایی شده بود، اما به دلیل مشکلات فنی بسیاری که داشت، متوقف می شد.

  تا اینکه در نهایت از 14 آذر ماه 96 به صورت رسمی و با قدرت تمام کلید خورد و آغاز به کار کرد. آغاز به کار طرح رجیستری با برند اپل بود و کم کم سایر برندها نیز وارد این طرح شدند. انجام طرح رجیستری فقط برای دستگاه هایی است که هنوز سیم کارت وارد آنها نشده است. هدف اصلی طرح رجیستری، مبارزه با قاچاق و واردات غیر قانونی گوشی های هوشمند است.

  بررسی روش رجیستری کردن آیفون
  اجرای همه این مراحل قطعا و حتما باید توسط خریدار انجام شود و نه فروشنده.

  1. قبل از باز کردن جعبه آیفون، شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) روی دستگاه را به شماره ۷۷۷۷ پیامک کنید و با انتخاب گزینه استعلام اصالت، از اصالت گوشی مطمئن شوید. این کار با استفاده از کد دستوری#7777* نیز قابل انجام است.
  2. در مرحله بعدی روش رجیستری کردن آیفون ، دستگاه را از جعبه خارج کنید، روشن کنید و کد دستوری #6#* را وارد کنید تا شناسه بین المللی ۱۵ رقمی (IMEI) نمایش داده شود. در این مرحله باید با دقت چک کنید تا IMEI نمایش داده شده با IMEI‌ ای که روی جعبه دستگاه درج شده کاملا یکسان باشد.
  3. در ادامه روش رجیستری کردن آیفون ، کد دستوری#7777* را یک بار دیگر شماره‌گیری کنید و عدد مربوط به گزینه فعال سازی را انتخاب کنید. پس از آن شناسه بین‌المللی ۱۵ رقمی (IMEI)، کد فعال سازی مربوط به دستگاه و شماره سیم‌کارت دستگاهی که قصد فعال سازی آن را دارید، به همین ترتیبی که گفتیم وارد کنید و منتظر دریافت پیام موفقیت آمیز بودن فرایند باشید.
  4. در نهایت به یاد داشته باشید که فاکتور رسمی با مهر فروشگاه که شماره شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) دستگاه بر روی آن درج شده است، از فروشنده دریافت کنید.
  نکات مهم در رجیستری کردن آیفون
  • همه پیام ها در مسیر رجیستری کردن آیفون با سرشماره HAMTA ارسال می شوند. به این نکته توجه کنید.
  • هنگام فعالسازی از سیم کارتی استفاده کنید که همواره مورد استفاده قرار می دهید. اگر با یک سیم کارت دیگر عملیات فعال سازی را انجام دهید، لازم است فرایند انتقال بهره بردار را طی کنید. اگر این فرایند را طی نکنید تنها به مدت 30 روز تلفن همراه بر روی سیم‌کارت جدید قابل استفاده خواهد بود.
  • اگر بعد از رجیستری کردن آیفون، پیامکی با مضمون عدم ثبت گوشی دریافت کردید، از خرید گوشی اجتناب کنید.
  • استفاده از طرح رجیستری هیچ هزینه ای ندارد و کاملا رایگان است.
  منبع : نمایندگی اپل
  نمایندگی اپل در تهران
   
  نوشته شده توسط [email protected]@t در ‏22 ژانویه 2019

به اشتراک بگذارید