چگونه برای خود یک وب سایت طراحی کنم

eurosport

Member
سلام
میخواهم یه سایتی بسازم .
از سایت هیچ چیز نمیدونم .
یه وبلاگ دارم ( بلاگفا) و همه کاریش رو بلدم ولی از سایت نه ....
در کل میخواهم یه سایتی مثل این سایت داشته باشم ( از لحاظ قالب بندی و منو ها ) :rose:
در ضمن به نظر شما بهترین و آسان ترین برنامه برای ساخت سایت های فلش کدام است ؟؟؟
3-قالب رو باید خودم بسازم ؟؟ با چه برنامه ای ؟؟؟
2- از کجا باید مطلب داخل سایت اضافه کرد ؟؟؟ ( در سایت سورویس دهنده ؟ مثل بلاگفا ؟؟؟ )
1- آیا ساخت سایت هم مثل وبلاگه(بلاگفا) ؟؟؟
و آیا اگر کاربری فلش پلیر بر روی کامپیوترش نصب نباشد این سایت فلش رو میتونه ببینه یا نه ؟؟؟

:rose::rose::rose:با تشکر فراوان:rose::rose::rose:

آخرین ویرایش:

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
دوست عزيز اصولا وبسايت ها به دو دسته تقسم ميشن:
1- سايتهاي استاتيك
2- سايتهاي دايناميك
تفاوت اين دو در اين هست كه سايتهاي دايناميك اكثرا داراي بانك اطلاعاتي هستند و ميشه مثل همين بلوگفا وارد قسمت مديريت شد و بدون كوچكترين زحمتي خبر و مطلب ارسال كرد وامكاناتي ديگر مثل عضو گيري و... ولي در سايت هاي استاتيك شما يك يا چند صفحه را طراحي و روي سرور آپلود مي كنيد و همين جا كار تموم ميشه و كارهايي كه در بالا ذكر شد را نمي تونيد انجام بديد مگر اينكه هر دفعه موقع درج خبر يا مطلب در كامپيوتر اين مطالب را روي سورس پروژه اضافه كرده و دوباره آپلود كنيد...كه واقعا كار سخت و وقت گيري هست..
حالا براي طراحي سايت دايناميك واستاتيك چه كنيم..؟؟؟؟؟

1- براي سايت هاي استاتيك يادگيري طراحي وب خيلي كار مشكلي نيست چون شما نهايتا با يادگيري زبان html سر و كار خواهيد داشت واستفاده از يك سري كد جاوا و....

2- براي سايت هاي دايناميك مثل سايتي كه اشاره كرديد شما حتما بايد زبان هايي مثل ASP.NET , PHP, و يا CGI و براي هركدام زبان مخصوص پايگاه داده يعني MS SQL ,MY SQL را ياد بگيريد.

3- قالب خوب و دلخواه را درهمه حال بايد خودتان بسازيد .نرم افزار اون بستگي به زبان برنامه نويسي انتخابي شما داره (2 ^).مگر اينكه استفاده از قالبهاي موجود در اينترنت را ترجيح بديد....

4- براي طراحي وبسايت فلش بهترين نرم افزار خود Micromedia Flash يا Adobe Flash cs هست .
5- نمي تونيد از طريق وبلاگ يا سرويس دهنده به سايت شخصي تون خبر اضافه كنيد.حتما بايد وارد مرحله ^2 كه گفتم بشيد...
و در مورد اجراي فايل فلش بايد بگم در بيشتر مواقع مرورگرها بدون نصب كامپوننت فلش هم اونها را اجرا ميكنند و اين بستگي به ويندوز نصب شده در كامپيوتر بيننده داره.

موفق باشيد

Saeed

Well-Known Member
سلام

شما یه کاره دیگه هم می تونید انجام بدید اینه که یه دامین بخرید و DNS رو به آدرس بلاگفاتون بدید و برای وبلاگتون یه قالب همانند سایت بسازید.

اگه بازم سوالی بود هستم

موفق باشی :cool:

آخرین ویرایش:

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت
سلام دوست عزیز .
خسته نباشید .
نمی خوام نا امیدتون کنم ولی این سایتی که گذاشتین طراحیش از اون چیزی که فکر می کنید خیلی سخت تر هست .
برای ساخت یه همچین سایت هایی لازم هست که شما یه زبان برنامه نویسی داینامیک مثل php و زبان هایی دیگه ای مثل html و css رو کاملا بلد باشید .
اما در زیر جواب های سوال هاتون رو براتون نوشتم .

3 - قالب می تونه اختصاصی باشه یا از قالب های آماده استفاده بشه و با برنامه نمیشه یه قالب درست و حسابی درست کرد و باید حتما html و css رو بلد باشید تا بتونید قالب بسازید حتی اگر که از برنامه استفاده کنید .
2 - اگر که سایت داینامیک باشه از طریق بخش مدیریت سایت میشه مطلب اضافه کرد ( یه چیزی مثل همین بلاگفا ) و اگر که استاتیک باشه باید به صورت دستی مطلب اصافه کنید .
1 - طراحی سایت های استاتیک تقریبا شبیه وبلاگ هست اما سایت های داینامیک کاملا فرق داره و میشه گفت بسیار سخت تر هست .

موفق باشید .

Mohammad

Member
احتیاجی نیست سایت شما فلش باشه می تونید با استفاده از اسکریپت jquery اون رو طراحی کنید

eurosport

Member
بابا واقعا دمتون گرم
سنگ تموم گذاشتین با جواباتون
مشکل یا سوال داشته باشم مزاحمتون میشم

با تشکر فراوان

eurosport

Member
سلام

شما یه کاره دیگه هم می تونید انجام بدید اینه که یه دامین بخرید و DNS رو به آدرس بلاگفاتون بدید و برای وبلاگتون یه قالب همانند سایت بسازید.

اگه بازم سوالی بود هستم

موفق باشی :cool:
منظورتون اینه که به وبلاگم دامنه یه سایت رو بدهم که هنگام درج www.mysite.com به وبلاگم بره ؟؟؟!!!

با تشکر از لطفتون :rose:

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام

بله به قول دوستمون (DrSaeed) اين كار را هم ميتونيد انجام بديد....

موفق باشيد

eurosport

Member
خوب حالا :
با چه برنامه ای قالب وبسایت رو طراحی کنم ؟؟؟
دینامیک میخواهم درست کنم !!! ولی زبان های php و ... رو بلد نیستم !!! ( فقط به خاطر اینکه میخواهم روی سرور مثل بلاگفا مطلب ارسال کنم )
میشه بگین که اصلا این دینامیک و استاتیک چی هستند ؟؟؟ زبان قالب وبسایتند ؟؟؟
خوب با برنامه ای که معرفی میکنید قالب وبسایت رو طراحی میکنم و کد اونو به میزبان وبم ( مثل بلاگفا ) تو قسمت قالب پیست میکنم و مطلب به وبسایت اضافه میکنم ( توسط میزبان ) من زبان وب نویسی بلد نیستم فقط گه گاهی تو بلاگفا که هستم کد قالب ها رو تغییر میدهم و قالب رو تغییر میدم . همین .. میشه بگین مشکلی که من زبان وب نویسی رو بلد نیستم کجا گیر میکنم ؟؟؟

با تشکر فراوان

pouya saadeghi

Active Member
لطفاً یه کم بیشتر توضیح بدین .
با تشکر فراوان

با اجازه poosteh عزیز ،

jQuery یک Framework برای جاوااسکریپته که امکانات زیادی(مثل انیمیشن ، منو های جالب ، Ajax ، گالری عکس و...) برای صفحه میتونه ایجاد کنه.

از اینجا میتونید دانلود کنید:
http://www.jquery.com

pouya saadeghi

Active Member
وبسایت ها یا استاتیک (ایستا) هستن یا داینامیک ( پویا )

صفحه استاتیک برای هربار آپدیت باید سورس رو تغییر داد. ولی در داینامیک شما محتوا رو ارسال میکنید و صفحه جدید تولید میشود.
در واقع وبلاگ ها داینامیک هستند .

برای ساخت داینامیک علاوه بر css/html باید زبان برنامه نویسی مثل php یا asp بلد باشید.

البته شما میتونید از cms های آماده استفاده کنید که برای همین کار ساخته شده اند.

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
دوست عزيز(eurosport) من توي صفحه اول همين پست يك تاپيك براتون نوشتم و تفاوت استاتيك و دايناميك را براتون توضيح دادم.شما فقط وقتي ميتونيد اين نوع وبسايت را طراحي كنيد كه به يكي از زبان هاي PHP,ASP.NET تسلط داشته باشد.دراين زبان ها وقتي برنامه مي نويسيد ديگه مثل بلوگفا نيست كه همه چيز در اختيارتون باشه .اصلا شما فرض كنيد كه مي خواهيد خود blogfa.com را بسازيد.....:shock:ودر مورد قالب بايد بگم موقعي كه شما شروع به يادگيري يكي از اين زبان ها مي كنيد به مرور با قالب سازي براي اون هم آشنا ميشيد.وتقريبا ميشه گفت اولين چيزي كه ياد ميگيريد همين قالب ساختن هست..

درمورد jquery مثل اينكه دوستان به اولين پست شما توجه نكردن كه گفته بوديد :

میخواهم یه سایتی بسازم .
از سایت هیچ چیز نمیدونم .

.با اين حال استفاده از كدهاي jquery و برنامه نويسي اون به اين راحتي هم كه ميگن نيست....( حداقل براي افراد مبتدي)

موفق باشيد

آخرین ویرایش:

eurosport

Member
سلام
خسته نباشید
بنده یه سوال در مورد برنامه we page maker دارم

فرض میکنیم الان بنده با این برنامه وبسایت خود را طراحی کردم و متن داخل اون نوشتم و حالا پابلیشش کردم و بعد از دو سه روز میخواهم متن یا اخبار جدید به وبسایتم اضاف کنم ... باید متن جدید بنده بالای متن قبلی من قرار بگیره بنابر این آیا بنده باید به صورت دستی این کار رو بکنم ؟؟؟؟ اگه باید به صورت دستی متن قبلی را با موس پایین بکشم و متن جدید را قالب بندی کنم و بنویسم که کار بسیار دشوار و نا دقیق است و بعد از نوشتن چندین متن جدید و جدیدتر یا بعد از گذشتن چند ماه چطور ممکنه بنده به صورت دستس متون را جابجا کنم و متن جدیدم را بالاتر از همه قرار بدهم ...

بنده واقعاً تو فکر این کار موندم ...
لطفاً هر چه زودتر مرا راهنمایی کنید ...
2.gif

با تشکر فراوان

aghanaser

Member
پاسخ

باسلام
دوست عزيز براي سايتهاي استاتيك بهتره از نرم افزارهايي مثل FrontPage استفاده كنيد.بعد مي تونيد متن خودتون را داخل Table يا Div قرار بديد و هردفعه روي اون راست كليك كرده و يك جدول (خط) افقي ايجاد كنيد و متن جديد را داخل اون قرار بديد.
موفق باشيد

eurosport

Member
سلامی دوباره
ببینید اگه بنده یه قالب رو دانلود کنم و ویرایش کنم :
1- چه طور معلوم میشه صفحه استاتیک هست یا دینامیک ؟؟؟
2- دینامیک و استاتیک چی هستتند ؟؟؟
3- اگه خواسته باشم مثل بلاگفا به سایتم مطلب اضافه کنم ، باید صفحه استاتیک باشه یا دینامیک ؟؟؟
4- برای زدن یه سایت چه چیز هایی لازمه ؟؟( این سه رو میدونم ، دامنه ، قالب وبسایت ، هاست دیگه چی میخواهد ؟)

با تشکر فراوان

Tee7

Member
من این کار رو پیشنهاد نمی کنم . شما بهتر است این کار ها رو انجام بدهید تا بتوانید یک سایت معمولی داشته باشید و بتوانید آمار و بازدید و .... را در دسترس داشته باشید به همراه یک پنل مدیریت .

1 . ابتدا شما باید یک هاست و یک دومین بخرید که شاید برای ابتدا کار شما کلا 500 مگ هم زیاد باشد و در کل 20 هزار تومان خرج کنید .

2. بعد از ست کردن DnS بر روی سرور شما می توانید وارد پنل هاست خود شوید و یک CMs که " سیستم مدیریت محتوا " است را نصب کنید مانند : دیتالایف ، نیوک ، جوملا ريال میترا و و......

3. حالا می توانید خود با کمی داشتن دانش HTML و PHP ویا AJAX خودتون یک قالب رو طراحی کنید یا به کسی بگید براتون طراحی کنه .

4. حالا شما می توانید از طریق سیستم مدیریت محتوا که خیلی خیلی خیلی پیشرفته تر از بلاگفا و .... است شروع به کارذ کنید و مطلب بگذارید و عضو بگیرید و .....

برای دیدن نمونه کار ها که با CMS ساخته شده است می توانید به www.rostamian.net و یا سایت های موزیک و دانلود و .... بروید .

و سایت های ساده که به صورت HTML هست و هیچ گونه CMS و .... نداره می توانید به www.prbastani.ir یا .... مراجعه کنید .

اگر سوالی چیزی بود من در خدمتم .

جدیدترین ارسال ها

بالا