چه مشکلاتی در ماشین ظرفشویی می تواند نتیجه خرابی برد باشد؟

alborzbaan

New Member
ماشین های ظرفشویی جزو دسته ای از لوازم خانگی هستند که در صرفه جویی زمان به ما کمک می کنند و در زمانی کوتاه به سرعت دسته ای از ظروف را همزمان می شویند.
ماشین های ظرفشویی نیز مانند بسیاری از لوازم برقی دیگر ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. این مشکلات می تواند علل مختلفی داشته باشد اما یکی از این دلایل می تواند ایراد در برد ماشین ظرفشویی باشد. به همین علت آشنایی با آن برای انجام هر چه سریعتر تعمیر برد ماشین ظرفشویی ضروری است.

برد ماشین ظرفشویی چیست؟
برد الکترونیکی در واقع به عنوان یکی از قطعات سخت افزاری در دستگاه هایی که عنوان الکترونیکی دارند شناخته می شود. برد الکترونیکی به عنوان یک قسمت الکترونیکی دارای قطعات مختلفی است که با شکل های مختلف بر روی آن سوار می شوند و در دستگاه های مختلف این نوع اتصال فرق می کند.
به همین ترتیب برد ظرفشویی یک قطعه الکترونیکی است که قسمت مهمی از ساختار ماشین را تشکیل داده و وظایف بسیاری را بر عهده خواهد داشت. تقریبا تمام اجزای ماشین ظرفشویی به برد متصل هستند. برد ماشین ظرفشویی در حکم مغز دستگاه است و فرمان های ویژه را به دستگاه صادر می کند. اگر برد ماشین ظرفشویی خراب شود مشکلات فراوانی می تواند برای ماشین به وجود بیاورد. به همین علت عیب یابی و تعمیر برد ماشین ظرفشویی در سریعترین زمان ممکن اهمیت فراوانی دارد.

برد ماشین ظرفشویی.jpg

عملکرد ناقص برد ماشین ظرفشویی سبب آسیب دیدن قسمت‌های مختلف دستگاه خواهد شد، زیرا برد ظرفشویی یکی از اصلی‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی است و وظیفه صدور فرمان‌های اصلی شستشو را بر عهده داد.

نشانه های خرابی برد ماشین ظرفشویی
از مهم ترین نشانه هایی که می تواند دلیلی برای نیاز به تعمیر برد ماشین ظرفشویی باشد 4 مورد زیر است:
1- روشن نشدن ماشین ظرفشویی. در این مورد ماشین ظرفشویی به طور کلی روشن نمی شود .
2- توقف عملکرد. ماشین ظرفشویی روشن می شود، اما مدتی پس از کار کردن در حین عملیات شستشو از کار می افتد.
3- مشکل در عمل آبگیری.
4-نمایش خطا. در این حالت بر روی نمایشگر کدهای خطایی نمایش داده می شود که مربوط به مشکلات برد ماشین ظرفشویی هستند.
با مشاهده هر کدام از این مشکلات لازم است که شما هر چه سریعتر اقداماتی را در جهت تعمیر ماشین ظرفشویی به عمل بیاورید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی
برای این که بتوانید کار تعمیر برد ماشین ظرفشویی را پیگیری کنید لازم است که علت خرابی برد را پیگیری کنید. نیم سوز شدن خازن‌های طراحی شده بر روی برد اولین دلیل خرابی برد ظرفشویی است که سبب عملکرد ناقص دستگاه می‌شود.
ممکن است ماشین ظرفشویی به طور مقطعی کار کند، به طوری که در اوایل شروع به کار در حال شستشوی ظروف باشد و پس از چند دقیقه مجددا متوقف شود. همچنین اگر سیم پیچی دستگاه دچار اتصالی شده باشد، می‌تواند سبب آسیب دیدن و نیم سوز شدن برد ماشین ظرفشویی شود.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی.jpg

باید بدانید که اگر قسمت‌های خاصی از برد ماشین ظرفشویی از کار افتاده باشد. ممکن است عمل آبگیری ماشین ظرفشویی یا دستورالعمل‌های تایمر دچار مشکل شوند و به خوبی اجرا نشود و اگر هم کل برد ظرفشویی از کار افتاده باشد، ماشین ظرفشویی به هیچ عنوان روشن نمی‌شود و اصلا کار نمی کند.

هر کدام از علت هایی که تا به این جا ذکر شد می تواند تعیین کننده نحوه تعمیر برد ماشین ظرفشویی باشد. بسته به علت هایی که وجود دارد مشکلات متفاوتی در دستگاه ظاهر می شود. انتخاب مسیر تعمیر یا تعویض برد ظرفشویی بستگی به شدت آسیبی دارد که این قطعه متحمل شده است.
نکته ای که هرگز نباید فراموش کنید این است که کار تعمیر برد ماشین ظرفشویی لازم است توسط کارشناسان فنی انجام گیرد. بنابراین هرگز سعی نکنید با اقدامات غیر حرفه ای آسیب وارده به برد ظرفشویی را دو چندان کنید.
تعمیر انواع برد لوزام خانگی را از کارشناسان حرفه ای البرزبان بخواهید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا