چهار رنگ شدن فونت متن مشکی در خروجی ایندیزاین

شروع موضوع توسط x-behrooz ‏30 آوریل 2009 در انجمن صفحه آرایی

1. x-behrooz

x-behrooz Member

امتیاز دستاورد:
    6
    سلام
    ترخدا اگه اطلاعات دارید کمک کنید توی ایندیزاین یه فایل چهار صفحه ای خبرنامه چهار رنگ درست کردم حالا بردم چاپخونه می گه فونت مشکی شما چهار رنگه و مشکل ایجاد می کنه نمی دونم چرا اینجوری می شه یعنی وقتی پی دی اف یا ای پی اس خروجی می گیرم اینجوری می شه چیکار کنم
    وقتی می برم تو فتوشاپ رنگ مشکی فونت رو می بینم از رنگ های دیگه هم توش هست
    به هر کی هم می گم نمی فهمم مشکل ایندیزاین چی هست

نوشته شده توسط x-behrooz در ‏30 آوریل 2009
    drmarjanhadad2 و manavistone1 از این پست تشکر کرده اند.
  2. Vespoher

Vespoher New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام دوست عزيز
    شما وقتي نوشته اي رو تايپ ميكنيد تو اين ديزاين از پالت swatch رنگ اون رو BLACK انتخاب كن . اين بلك پيش فرض اين ديزاين هست و روبروش يه آيكون قلم خط زده گذاشته كه يعني قابل ويرايش نيست .اين مطمئن ترين مشكي تك رنگ و امكان اشتباه احتمالي هم نداره . در ضمن شما ميتونيد در ADOBE Acrobat PRo رنگ هاي چاپيتو بعد از pdf كردن ببيني كه چند رنگه و آيا رنگ اضافي داري يا نه . قبلا از بردن به ليتوگرافي اين كارو حتما بكن . از منو Advance > Print Production > out put Preview
    سئوالي داشتي در خدمتم ... موفق باشي.....

نوشته شده توسط Vespoher در ‏30 آوریل 2009
    drmarjanhadad2، manavistone1، mashreghi و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. x-behrooz

x-behrooz Member

امتیاز دستاورد:
    6
    دوست عزيز فونت مشکلي رو درست مي گي که پيش فرض خود اينديزاين هست و من هم از همون استفاده مي کنم ولي وقتي خروجي مي گيرم و داخل فتوشاپ فونتم رو نگاه مي کنم رنگ ها د يگه هم داره چاپخونه هم همين رو مي گه ترخدا اگه مي تونيد کمکم کنيد
    اين رو هم بگم صفحاتي که بک گراند رنگي زير فونت مشکي دارند اين اتفاق براشون مي افته مي تونيد خودتون امتحان کنيد مطمئنم يه مشکلي هست
    ترخدا کمکم کنيد روز شنبه بايد کار رو تحويل بدم

4. x-behrooz

x-behrooz Member

امتیاز دستاورد:
    6
    مشکلم حل شد دوست عزيز
    ممنون مشکلم رو خودم پيدا کردم فونت رنگ استاندارد مشکي اينديزاين مشکل داره يه پالت رنگ مشکي خودم ساختم خروجي گرفتم درست شد ولي خيلي عذاب کشيدم ممنون
    از توجه همه ممنون

آخرین ویرایش: ‏30 آوریل 2009
  5. افخمی

افخمی New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    ممنون من هم استفاده کردم.

نوشته شده توسط افخمی در ‏5 می 2009
  6. یوسف گرافیک

یوسف گرافیک New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام دوست عزیز؛ البته الان که اینو میگم خیلی از تاریخ پستت گذشته ولی جوابو میزارم تا بعد من بقیه هم استفاده کنن، منم به همین مشکل خوردم و دیدم شما راه حل مناسبی ارائه نکردید، درنتیجه وقتی جوابو پیدا کردم تصمیم گرفتم وقت بزارم و اینجا بنویسم که واقعا خیلی کلیدی و کاربردی هست و ممکنه خیلی ها ندونن.
    اما جواب: در واقع رنگ مشکی استاندارد ایندیزاین هیچ مشکلی نداره، مشکل موقع خروجی گرفتن بوجود میاد، وقتی شما از منوی file در ایندیزاین گزینه export را انتخاب میکنید(ctrl+e) در صفحه ای که باز میشه، و از شما آدرس برای ذخیره میخواد پایین همون صفحه (جایی که فرمت pdf رو انتخاب کردید) اگه دقت کنید میبینید 2حالت برای pdf وجود داره:
    1- pdf(interactive این برای زمانی هست که فایل pdf خروجی رو برای فضای وب استفاده کنید که هم فایل رو RGB میکنه و هم کیفیت و حجم رو کم میکنه، (که باعث میشه رنگ مشکی هم 4رنگ بشه)
    2- Pdf(print که برای خروجی های چاپ هست و هم رنگها رو بهم نمیریزه و هم کیفیتو کم نمیکنه. به همین سادگی.
    با تشکر از مجید آنلاین.

نوشته شده توسط یوسف گرافیک در ‏22 می 2018
  7. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    مشکل Indesign نیست، مشکل تنظیمات خروجی PDF ای است که میگیرید. PDF میتونه با تنظیمات اشتباه مود رنگ CMYK اشیاء طرح تون رو به RGB تغییر بده یا پروفایل رنگ دیگه ای رو بکار ببره که حتی مشکی 000000# هم نیست و حالت خاکستری تیره پیدا میکنه. موقع گرفتن خروجی PDF در منوی File > Export تنظیمات Adobe PDF ای که میسازید رو بررسی کنید. در زبانه Output یک گزینه مهم Color Conversion داره. یا روی حالت No Color Conversion اش قرار بدید که اصلا تبدیل مود رنگ انجام نده که توصیه می کنم همینکار رو بکنید و یا بجایش حداقل Destination رو از بین CMYK ها انتخاب کنید، نه مودی که RGB مثل sRGB باشه.

نوشته شده توسط the_king در ‏22 جولای 2018

به اشتراک بگذارید