چهار رنگ شدن فونت متن مشکی در خروجی ایندیزاین

x-behrooz

Member
سلام
ترخدا اگه اطلاعات دارید کمک کنید توی ایندیزاین یه فایل چهار صفحه ای خبرنامه چهار رنگ درست کردم حالا بردم چاپخونه می گه فونت مشکی شما چهار رنگه و مشکل ایجاد می کنه نمی دونم چرا اینجوری می شه یعنی وقتی پی دی اف یا ای پی اس خروجی می گیرم اینجوری می شه چیکار کنم
وقتی می برم تو فتوشاپ رنگ مشکی فونت رو می بینم از رنگ های دیگه هم توش هست
به هر کی هم می گم نمی فهمم مشکل ایندیزاین چی هست

Vespoher

New Member
سلام دوست عزيز
شما وقتي نوشته اي رو تايپ ميكنيد تو اين ديزاين از پالت swatch رنگ اون رو BLACK انتخاب كن . اين بلك پيش فرض اين ديزاين هست و روبروش يه آيكون قلم خط زده گذاشته كه يعني قابل ويرايش نيست .اين مطمئن ترين مشكي تك رنگ و امكان اشتباه احتمالي هم نداره . در ضمن شما ميتونيد در ADOBE Acrobat PRo رنگ هاي چاپيتو بعد از pdf كردن ببيني كه چند رنگه و آيا رنگ اضافي داري يا نه . قبلا از بردن به ليتوگرافي اين كارو حتما بكن . از منو Advance > Print Production > out put Preview
سئوالي داشتي در خدمتم ... موفق باشي.....

x-behrooz

Member
دوست عزيز فونت مشکلي رو درست مي گي که پيش فرض خود اينديزاين هست و من هم از همون استفاده مي کنم ولي وقتي خروجي مي گيرم و داخل فتوشاپ فونتم رو نگاه مي کنم رنگ ها د يگه هم داره چاپخونه هم همين رو مي گه ترخدا اگه مي تونيد کمکم کنيد
اين رو هم بگم صفحاتي که بک گراند رنگي زير فونت مشکي دارند اين اتفاق براشون مي افته مي تونيد خودتون امتحان کنيد مطمئنم يه مشکلي هست
ترخدا کمکم کنيد روز شنبه بايد کار رو تحويل بدم

x-behrooz

Member
مشکلم حل شد دوست عزيز
ممنون مشکلم رو خودم پيدا کردم فونت رنگ استاندارد مشکي اينديزاين مشکل داره يه پالت رنگ مشکي خودم ساختم خروجي گرفتم درست شد ولي خيلي عذاب کشيدم ممنون
از توجه همه ممنون

آخرین ویرایش:
ممنون من هم استفاده کردم.
سلام دوست عزیز؛ البته الان که اینو میگم خیلی از تاریخ پستت گذشته ولی جوابو میزارم تا بعد من بقیه هم استفاده کنن، منم به همین مشکل خوردم و دیدم شما راه حل مناسبی ارائه نکردید، درنتیجه وقتی جوابو پیدا کردم تصمیم گرفتم وقت بزارم و اینجا بنویسم که واقعا خیلی کلیدی و کاربردی هست و ممکنه خیلی ها ندونن.
اما جواب: در واقع رنگ مشکی استاندارد ایندیزاین هیچ مشکلی نداره، مشکل موقع خروجی گرفتن بوجود میاد، وقتی شما از منوی file در ایندیزاین گزینه export را انتخاب میکنید(ctrl+e) در صفحه ای که باز میشه، و از شما آدرس برای ذخیره میخواد پایین همون صفحه (جایی که فرمت pdf رو انتخاب کردید) اگه دقت کنید میبینید 2حالت برای pdf وجود داره:
1- pdf(interactive این برای زمانی هست که فایل pdf خروجی رو برای فضای وب استفاده کنید که هم فایل رو RGB میکنه و هم کیفیت و حجم رو کم میکنه، (که باعث میشه رنگ مشکی هم 4رنگ بشه)
2- Pdf(print که برای خروجی های چاپ هست و هم رنگها رو بهم نمیریزه و هم کیفیتو کم نمیکنه. به همین سادگی.
با تشکر از مجید آنلاین.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
ترخدا اگه اطلاعات دارید کمک کنید توی ایندیزاین یه فایل چهار صفحه ای خبرنامه چهار رنگ درست کردم حالا بردم چاپخونه می گه فونت مشکی شما چهار رنگه و مشکل ایجاد می کنه نمی دونم چرا اینجوری می شه یعنی وقتی پی دی اف یا ای پی اس خروجی می گیرم اینجوری می شه چیکار کنم
وقتی می برم تو فتوشاپ رنگ مشکی فونت رو می بینم از رنگ های دیگه هم توش هست
به هر کی هم می گم نمی فهمم مشکل ایندیزاین چی هست
مشکل Indesign نیست، مشکل تنظیمات خروجی PDF ای است که میگیرید. PDF میتونه با تنظیمات اشتباه مود رنگ CMYK اشیاء طرح تون رو به RGB تغییر بده یا پروفایل رنگ دیگه ای رو بکار ببره که حتی مشکی 000000# هم نیست و حالت خاکستری تیره پیدا میکنه. موقع گرفتن خروجی PDF در منوی File > Export تنظیمات Adobe PDF ای که میسازید رو بررسی کنید. در زبانه Output یک گزینه مهم Color Conversion داره. یا روی حالت No Color Conversion اش قرار بدید که اصلا تبدیل مود رنگ انجام نده که توصیه می کنم همینکار رو بکنید و یا بجایش حداقل Destination رو از بین CMYK ها انتخاب کنید، نه مودی که RGB مثل sRGB باشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا