چند نکته برای عکاسی بهتر با گوشی موبایل!

S.A.N

Member
بسیاری از ما موقع انتخاب و خرید یه گوشی خوب ، گوشی های سونی اریکسون را به خاطر کیفیت دوربین انتخاب می کنیم. قابلیت عکس برداری دوربینهای گوشی سونی اریکسون, مطمئنأ خوبه اما الان می خوام ۴ کار برای عکاسی بهتر با این گوشیا بگم که می تونید به درست و بهینه از دوربین سونی اریکسون استفاده کنید و عکسای خوبی بگیرید البته شاید اکثرا بلد باشن ولی بازم خوبه ....!!

۱- از گزینه Night در روز به هیچ عنوان استفاده نکنید.
هنگامی که از این گزینه در روز و یا در مکان هایی که نور مناسب و کافی وجود داشته باشد استفاده کنید , عکس شما کیفیت جالبی نخواهد داشت و رنگ ها به صورت غیر طبیعی می شوند و شاید هم کمی تاریک می شوند

۲- برای اینکه شما بتوانید از زوم بالاتری بهره مند شوید ، می توانید اندازه تصویر خود را کوچکتر کرده تا زوم بالاتری داشته باشید هرچند پیشنهاد میشود حتی الامکان زوم نکنید و از نزدیک عکس بگیرید.

۳- گوشی هایی که Auto Focus دارند از یک قابلیت بسیار عالی بر خوردار هستند. در بعضی مواقع شما شاهد بوده اید که تصاویر شما مات و یا به صورت بسیار بد افتاده است . خوب دیگر گوشی هایی که دارای Auto Focus می باشند دیگر با همچین مشکلاتی مواجه نخواهند بود.

۴- روش عکس برداری با گوشی های Auto Focus :
ابتدا کلید عکس برداری را فشار می دهید. کمی صبر کنید تا لنز دستگاه به طور اتوماتیک فاصله بین جسم تا لنز را فاصله گیری کند و نور و رنگ و .. را تنظیم نماید . بعد از چند لحظه در همان حالتی که دکمه را نیمه فشار داده اید شما دوباره دکمه عکس برداری را فشار دهید و از عکس خود لذت ببرید.

:cool::neutral:

Saber

مدیر انجمن عکاسی و انجمنهای ویژه
دوست من، از اینکه این مطلب رو نوشتی ممنون اما بهتر نیست مقداری تخصصی تر بنویسی و در مورد تنظیمات دوربین گوشی هم مطالبی رو بیان کنی؟؟

pouya saadeghi

Active Member
301.gif
وقتی میخواین از متن عکس بگیرید دوربین رو روی حالت CloseUp بذارید تا نوشته ها واضح باشن.

S.A.N

Member
وقتی میخواین از متن عکس بگیرید دوربین رو روی حالت CloseUp بذارید تا نوشته ها واضح باشن.

البته پویا جون این گزینه در همه گوشیهای نیست؟

در گوشیهای جدید سونی اریکسون تنظیم جدید داره به نام Documents که برای عکاسی از نامه ها و نوشته هاست

دوست من، از اینکه این مطلب رو نوشتی ممنون اما بهتر نیست مقداری تخصصی تر بنویسی و در مورد تنظیمات دوربین گوشی هم مطالبی رو بیان کنی؟؟

دوست عزیز حتما .. ولی حیف که این انجمن بازدید نداره البته صحبتهایی با ماندانا خانوم کردم ببینیم چی میشه

چند روز دیگه آموزش عکاسی با دوربین های سونی اریکسون هم میزارم!

Saber

مدیر انجمن عکاسی و انجمنهای ویژه
ممنون.
در مورد اينكه دوربين كدوم گوشي كيفيتش بهتره نظر من هم روي سوني اريكسون هست اما بعضي از گوشي هاي نوكيا مثل n81 و n97 كيفيتشون خوبه...
حالا در مورد موبايل من برنامه هايي دارم كه ايشالا اگه خدا بخواد با كمك مجيد و دوستانا رديف ميشه...

جدیدترین ارسال ها

بالا