چند مشکل

parham17

New Member
آقا من بعضی وقتها همچین سر یه چیز ساده تو فلش گیر می کنم که به حد خودزنی می رسم. :shock::mad::snap:لطفا جواب بدهید ممنون می شم.

1- یه شی می کشم و با کلید اف هشت اونو button می کنم نه مووی کلیپ ولی نمی دونم چرا وقتی روی دکمه کلیک می کنم و اف نه رو می زنم قسمت اکشن اون فعال نمی شه. یعنی اصلا فلش تشخیص نمی ده که بابا این دکمه است که اکشن اون فعال بشه. جالبه این قضیه هر چند وقت یه بار پیش می آد نه همیشه. اشکال کار من کجاست؟

2- بابا این کد که روی یک کلید است، کجاش اشتباست که همش میگه مسیر تارگت رو (_root.content.two ) برای اجرا شدن پیدا نمی کنه؟ اینم بگم button یه وریبل است که قبلا مقدار دهی عددی درستی شده. هدف اینه که مووی کلیپی که داخل یه مووی کلیپ دیگه روی یک لایه رو تایم فریم بالا ، است، اجرا بشه که پیدا نمی کنه حتی با ادرس دهی نسبی و مطلق و assist script و دیباگر هم نتونستم اشکال زدایی کنم. چرا مسیر رو پیدا نمی کنه ولی در اکشن می گه اروری وجود نداره از لحاظ سینتکس؟

on(press)
{
if(button==2)
{
tellTarget("_root.content.two")
{
gotoAndPlay(55);
}
button=5;
}
}

حداقل چطوری addeventlistener رو بزارم داخلش که بفهمم لحظه لحظه چی رخ می ده و کجا اشتباه است؟
ممنون

++Hadi++

Active Member
سلام
1- کدهایی که نوشتین به زبان اکشن 2 هست .
2- اینجا انجمن اکشن 3 هست .
3- در اکشن 3 دیگه نباید دکمه رو انتخاب و f9 رو بزنین . باید بعد از انتخاب دکمه به اون از طریق پنل properties ،یه instance name بدین و بعد روی فریم تایم لاین اون کلیک و بعد f9 رو بزنین و از طریق نام اونو صدا بزنین .
4- کد نویسی اکشن 3 با اکشن 2 زیر زمین تا هوا فرق داره .
5- ...
6- ...
بای...

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

1- یه شی می کشم و با کلید اف هشت اونو button می کنم نه مووی کلیپ ولی نمی دونم چرا وقتی روی دکمه کلیک می کنم و اف نه رو می زنم قسمت اکشن اون فعال نمی شه. یعنی اصلا فلش تشخیص نمی ده که بابا این دکمه است که اکشن اون فعال بشه. جالبه این قضیه هر چند وقت یه بار پیش می آد نه همیشه. اشکال کار من کجاست؟

شما از چه نسخه اي از فلش استفاده مي كنيد ؟

موفق باشيد

parham17

New Member
بابا ممنونم. کولاک کردید. نسخه فلش cs4 استفاده می کنم. همون آقا مهدی جواب داد و ممنون. اشکال کارم اینجا بود که نسخه ای که روش کار می کردم اکشن اسکریپت 2 بود ولی نسخه ای که مدام باز می کردم و تست می کردم که اشکالم رفع بشه اکشن اسکریپت سه بود. بازم ممنونم ولی من کجا می تونم فارسی تمام تفاوت های اکشن اسکریپت 2 و سه رو پیدا کنم ؟
و کجا می تونم همه سینتکس های کامل اکشن اسکریپت 3 رو بطور خلاصه داشته باشم. رفرنس خود ادوب رو نمی خوام ها. خیلی سخته. کم سردر می آرم ازش. ممنونم.:-?

++Hadi++

Active Member
:shock: :-? مخم چت کرد :mad: :sad:

واسه تفاوت های اکشن 2 و 3 برو مقاله actionscript2.0 migration رو پیدا کن .
بای...

جدیدترین ارسال ها

بالا