چند سوال مربوط به تحصيل در رشته هاي مختلف cg

با سلام.
مدتي هست كه من مي خوام براي تحصيل در خارج از كشور اقدام كنم.اما نمي دونم چه رشته اي از CG براي من مناسبتره.

اصولا من هنوز فرق بين گرايشهاي مختلف رو درست نمي دونم.
مثلا اينكه فرق Visual Eccfects با رشته Aniamtion چي هست.(آيا مباحث اين دو رشته يكي هست يا متفاوته؟)
يا اينكه مثلا دايناميك جزء ويژوال افكت محسوب ميشه يا رشته هاي ديگر.
دوره مستري آيا با دوره هاي آكادميك فرق مي كنه يا نه.كداميكي بهتره تحصيلات آكادميك يا مستري.
آيا رشته Game سازي به رشته كامپيوتر بيشتر مرتبط ميشه يا رشته هاي هنر.

ليست كامل گرايشها مختلف رشته CG چيه؟ (وشامل چه تخصصهايي ميشه؟)
متشكر.

آخرین ویرایش:

animations

Active Member
من جواب همه سوالهات رو نمی دونم دوست عزیز. فقط اینو می دونم که visual effects یعنی جلوه های ویژه و animation یعنی ساخت انیمیشن و کارتون. اینها مباحث مشترک زیادی با هم دارن. مرزشون زیاد مشخص نیست، ولی روند تولیدشون هم دقیقا یکی نیست. پس قسمتی از مباحثشون با هم متفاوته.
بهتره یکی که اطلاعات بیشتری داره بیاد دقیق تر جواب بده...

.:. soroosh .:.

Active Member
این که جلوه های ویژه :

http://fa.wikipedia.org/wiki/جلوه‌های_ویژه_سینمایی

این هم پویانمایی یا انیمیشن سازی :

http://fa.wikipedia.org/wiki/پویانمایی

یه جورایی همونطور که انیمیشنز عزیز اشاره کردن دو تا مبحث جدای از هم هستن اما مکمل هم .
که به نظرم خارج از ایران هم دو تا رشته جدای هم از هم به حساب میاد .
من قبلا کمی راجع به رشته انیمیشن سازی تحقیق داشتن اما زیر مجموعه های این رشته یا دروسی که در این رشته تدریس میشدن ربط چندانی به ویژوال افکت نداشتن .

متشكر از اينكه جوابم رو داديد.
لطفا اين دو تا سايت دانشگاه رو يك نگاهي بندازين.
http://www.vfs.com
vanarts.com

در دانشگاه ونكور دو رشته 3d animation و Visual effects رو با هم در يك دسته قرار داده.
اما در دانشگاه vanarts دو رشته مجزا هستند.

حالا يك نكته جالب ديگه اينكه در ونكور دو رشته ديگه با نامهاي Digital Design و Digital character animation هم هست كه بنظر من كه اونها هم مزتبط به 3d Animation مي شن.

من مي خوام باهاشون مكاتبه كنم و از خودشون هم بپرسم اميدوارم جوابم رو بدهند.

متشكر.

آخرین ویرایش:

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
masoud_warcraft معلومه وضعت خیلی توپ شده که به فکر رفتن به اونطرفی. در مورد هزینه و این چیزها هم یه کم توضیح می دی. چقدر میشه؟
من از اون VanArts خیلی بیشتر خوشم اومد اخه دیدم برای آموزش Visual Eccfects از SideFX Houdini استفاده میکنه. خیلی مشتاق شدم در مورد اینکه چه جوری می شه اونور تحصیل کرد و اینکه زمان یاد گیری و هزینه و اینجور چیزاش چه جوریه بدونم. خوشحال می شم توضیحاتی بدی.

سلام.
فعلا خودم هم اطلاعات جامعي ندارم.چشم هر وقت احساس كردم اطلاعاتم كافي هست يك تاپيك درست مي كنم و اطلاعاتم رو در اختيار ديگران هم مي زارم.
اما فعلا من تصوير درستي از گرايشهاي مختلف ندارم.نمي خوام اتفاقي كه توي ايران برام افتاد توي يك كشور غريب بيفته.برم كلي درس بخونم بعد بفهمم اون چيزايي رو كه از رشته ام انتظار داشتم رو به من ياد ندادند و فقط اصول تئوري رو ياد گرفتم.من مي خوام رشته اي رو انتخاب كنم كه بيشترين همخواني رو با رشته هاي مرتبط كامپيوتر داشته باشه تا حد ممكن واحد هامو قبول كنن.

بهترين كشور هم براي تحصيل و كار كه مسلما آمريكاست كه تقريبا براي ايرانيها دست نيافتني شده بعد از اون البته با يك سر و گردن پايينتر كانادا و ژاپن هستند.

من براي 3 كشور كانادا و آمريكا و مالزي اقدام مي خوام بكنم.
خوبي مالزي ارزون بودنش هست و اينكه دانشگاههاش زير نظر آمريكاست.
در مالزي هزينه زندگي تقريبا 300 دلار در ماه و هزينه دانشگاه بين 4000 تا 6000 دلار(هزينه كل دوره)
البته در يك پستي در همين سايت بچه ها نوشته بودن ديگه كانادا هم ايراني قبول نمي كنه.
:cry:

ولي خوب من نااميد نيستم.

آخرین ویرایش:

Active Member
مسعود جان خواستید سرچ و تحقیق کنید استرالیا را هم مد نظر قرار بدید خوبه .
به غیر از اینکه دانشگاه های معتبری داره که جزء 100 دانشگاه برتر جهان هستن یک برتری خیلی با ارزش دارن .
اون هم این هست که شما پس از گرفتن لیسانس از هر دانشگاهی در استرالیا بهتون ویزای اقامت دائم میدن ...
خود استرالیا هم برای کار در زمینه کامپیوتر خیلی خوبه و بازار کار مناسبی داره .
حالا اونجا شما فرض کن 4 سال خوندی و لیسانس گرفتی اقامت دائم هم گرفتی دیگه راحت میتونی اقدام کنی برای کشورهای مختلف و ...
اینها اطلاعات محدودی بود که داشتم از استرالیا .
البته اینم بگم که حداقل باید ielts 5 یا بالاتر داشته باشی .
برای ورود به دانشگاه اونا ielts 6 نیاز دارن .
اما شما اگه 5 هم داشته باشی یک دوره اونجا میگذرونی و خودشون بهت 6 را میدن و بعد وارد دانشگاه میشی .
به هر حال امیدوارم همیشه موفق باشی .

با سلام.
متشكر.استراليا هم كشور خوبيه البته پذيرشش مشكله و قيمتها هم فكر كنم در حد كانادا و آمريكاست ولي خوب اون هم جزء كشورهاي عاليه.نيوزلند هم تا حدود زيادي مشابه استرالياست و استوديوهاي بزرگي هم داره.

از لحاظ Ielts هم كه مشاورم گفت با توجه به سطحي كه شما داري گرفتن Ielts 5 يا حتي بالانر مشكل نيست.البته براي آمريكا فقط Tofle مورد قبول هست.

باز هم تشكر.

Active Member
از نظر پذیرش الان فکر کنم اگر از طریق دانشگاه اقدام کنید راحت پذیرش میکنن .
از نظر هزینه هم فکر کنم یک دوره تحصیلی اونجا حدود 30 هزار دلار با مخارج زندگی در بیاد . البته دقیق نمیدونم حدودا اینطوری خاطرم هست .
ایشاا... تافل هم میگیرید ... :wink:

pinoy

Member
دوستان عزیز که میخوان برند از ایران برای ادامه تحصیل به خارج از ایران

برای کشور های مالزی آمریکا کانادا استرالیا

اگر هزینه ها مد نظر شما هست همون مالزی بهترین هست

ولی اگر هزینه ها براتون مهم نیست کانادا بهترین گذینه هست

امریکا مطئسفانه کشور اونجوری که ما فکر میکنیم نیست و یک فرد در اون کشور با مشکلات زیادی رو به رئو هست

من شخصن مجانی ببرنم آمریکا کل آمریکارم به نامم کنن نمیرم

بهترین گدینه ها همون مالزی و کانادا هست که خوب برای کانادا شما باید یه 10000 خان رستم و کلی هزینه کنی که اونم ملوم نی یهت تازه ویزا بدن پولتو میکشن بالا میره پی کارش
ولی مالزی هزینه خیلی کمتر و در کمترین وقت شما میتونی بری

ولی اون هم خوب مشکلات خودش رو داره زبان مشکل خواهی داشت چون اونجا زبون ایلیشون مالا هست

هم واسه ی کارت مشکلاتت کمتر خواهد بود هم برای چیزای دیگه

با ماهی 500 هزار تومن به راحتی میتونی زندگی کنی ولی خوب کشور های دیگه نامبرده ار لحاظ هزینه کاملن متفاوت هست

ولی شما اگه کمتر ار لیسانس داری رو پاکستان هم به نظر من فکر نکن چه برسه به آمریکا و اینا

راه های مختلف مهاجرت هست برای کانادا من بیشتر اطلاعاتم در باره کاناداست ولی خوب چون یه سری دوستای مالزیایی هم دارم میدونم اونجا هم دنسا دست کیه

برای رفتم به کانادا البته اگر میخواید دانش جویی برید اونجا که من اصلن توصیه نمیکنم خوب اون کار کاملن ساده ای هست فقط سختیش پذیرش گرفتن از دانشگاه هست

ولی هزینه هایی که باید بدی خیلی خیلی خیلی بالاست

ولی اگر از راه های دیگه اقدام کنی بهتره راه های دیگش رو اگه خواستی تا حدودی واست توضیح بدم ولی اگه میخوای دانشجویی بری نه کار میتونی بکنی نه هیچی باید work permit هم بگیری و دنگ و فنگ های دیگه

اگه ماهی در امدت بالای 10 20 میلیون در ماه هست از همین طریق دانشجویی برو چون زود بهت ویزا میدن

ولی اگه کمتر هست راه های دیگه باید بری که اگه خواستی توضیحاتش رو میدم

برای مالزی هم که کار ساده ای هست البته نه خیلی ساده شما همون آیلتس رو باید بگیری و ...

به نظرم گذینه مالزی بهترین

و در باره استرالیا شما عزیزم باید آیلتست 7 باشه نه چیزه دیگه

اونم مثل کاناداست تقریبن سختی های خودش رو داره

آمریکا رو هم اسن به نظرم روش فکر نکن آشغال ترین جا در دنیاست

شما که میخوای با 1000 زورو زحمت بری برو کانادا خیلی بهتره از همهشون ولی اگه می خوای با کمنرین هزینه

بری همون مالزی بهتره که خوب اونجا هم آسیا هست و بی کاری بیداد میکنه ولی برای دانشجویان کار هست یه شرط این که رشتت رشته خوبی باشه

نظر من رو میخواید بهترین گذینه در همین ایران هست شما خودت برو کتابای ترجمه نشده بگیر کار کن فنی یاد بگیر

تو این مدت هم کار و تلاش کن کمی پول جمع کن سعی در رشته خودت بهترین شی

بعدبرو البته من که نمیشناسم شما رو ولی سعی کن زمانی از ایران خارج شی که همه چیزت 100% مطمئن باشه

چون ببین دوست عزیز شما بری در یه شکوری بعد بمونی ندونی چه خاکی تو سرت کنی خیلی گرفتار میشی دیگه نه راه پیش داری نه راه پس فقز به این فکر نکن که میری اونجا کشور خوب دانشگاه خوبه و این چرت و پرتا

اینا طاهرش چون من خودم این تجربه رو داشتم میگم خیلی مراقب باش

من اگه جای تو بودم همینجا فعلن میموندم تلاشم رو میکردم که از هر لحاظ پیشرفت کنم بعد که به جای خوبی رسیدم میزاشتم میرفتم اونجا هم زندگی خوبی میکردم هم ادامه کارم رو

الان شما اگه لیسنانس نداری اسن روش فکر هم نکن

واسه کانادا رفتن هم یک صفحه ای هست که امتیازات خودت رو میتونی محاصبه کنی

مثلن داشتن سن از 25 تا 45 یه امتیاز داره که زیر این سن نداره با فامیل داشتن اونجا امتیاز خودش رو داره یه سری فاکتور های دیگه هست مقل سابقه کار و مدرک تحصیلی و اینجور چیزا

توصیه دوستانه من به شما اینه شما اگه سنت زیر 25 هست نرو بذار سنت بالا تر بره

شما اگر زیر لیسانسی فکرشم نکن

شما اگه همه چیزت مطمئن نیست و میخوای با اما و اگر بری نرو

دوست خوبم من شما رو دوست دارم و می خوام که به اشتباه نیفتی

:rose:

بمون تا اوضات قشنگ معلوم شه تلاشت رو بکن خارج رفتن و ادامه تحصیل رو از ذهنت خارج نکن

یه روزی میرسه خودت میبینی همه چی واست آمادست

امید وارم بهترین کار و درست ترین کار رو انجام بدین

من ليسانسم رو در رشته كامپيوتر نرم افزار در ايران از يك دانشگاه معتبر دارم.فكر كنم اين رو يك جورايي نوشته بودم.(اينكه واحدام رو قبول مي كنم يا نه.يا اينكه اين رشته ها مرتبط به كامپيوتره يا هنر)

الان بحث اين تاپيك اصلا خارج يا داخل نيست دوستان بحث من بيشتر بر سر گرايشهاي مختلف CG هست و اگع ديدين بحث خارج پيش اومد بخاطر اين بود كه اكثر اين گرايشها نظير Game Design و چه مي دونم گرايشهاي ديگه بصورت آكادميك در ايران تدريس نميشه.

باز هم متشكر.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا