چند سوال ساده

Bertali

Member
سلام دوستان خوبم دوباره 2 تا سوال داشتم اگر سوالاتمم سطحیه شما به حساب مبتدی بودم بزارید . :green:

سوال اولم در مورد زوم کردنه ! من داشتم از روی یک آموزش ویدیویی کار میکردم تو آموزش طرف تو محیط پرسپکتیو رو اجسامش
که میخواد کار کنه زوم میکنه ولی وقتی من زوم میکنم اجسامم درست نشون داده نمیشه ! عکس زیر کاملاً مشکل منو نشون میده !
( انگار میشکنن )

Jim-01.png

سوال دووم در مورد چرخیدن تو محیط پرسپکتیوه من چند تا آموزش نگاه کردم طرف موقع کار کردن خیلی راحت دورو بر جسمش میچرخه اما من اگه بخوام این کارو بکنم باید از گزینه زیر استفاده کنم که در زمانی که من زوم کرده باشم با کوچک ترین چرخیدن با این گزینه کلی جابجایی پیش میاد خلاصه در موقع زوم نمیتونم دور جسمم راحت بچرخم و کار انجام بدم !

Jim-02.png

ممنون

mak3798

Member
سلام
سوال اولت: این مشکل به خاطر تنظیم نبودن clipping ویوپورت هست باید از منوی view گزینه viewport configurationرو انتخاب کنی بعد از پنجره باز شده تیک گزینه viewport clipping رو بزن حالا توی ویوپرتت دوتا فلش زرد رنگ میاد اون فلش بالایی رو ببر بالاتر و اون پایینی رو ببر پایین تر اینطوری این مشکل حل میشه

سوال دومت: وقتی داری توی ویوپورت می چرخی اگه جسمی انتخاب نشده باشه دور نقطه صفر وصفر می چرخی و اگه جسمی رو انتخاب کنی دور اون نقطهpivot جسم می چرخی حالا اگه شما روی یه قسمتی خیلی زوم کنی موقع چرخش اون اتفاق پیش میاد برای اینکه این اتفاق نیفته باید توی اون قسمت آبجکت که مد نظرت هست حتما چندتا ورتکس یا edge رو انتخاب کنی تا موقع چرخش مشکلی پیش نیاد و چرخش دور اون چندتا ورتکس باشه
موفق باشی

saloolix

Member
شما میتونید با تغییر دادن این سه تا کلید مشکلتون رو برطرف کنید.وقتی روی اینا کلیک کنی و چند ثانیه نگه داری چند تا گزینه بهت میده که هر سه تا رو رو حالت تو پر و سفید رنگ قرار بده.در این حالت چرخش فقط به دور آبجکت انتخاب شده انجام میشه و با کلیک روی مربع کوچیک زوم روی آبجکت انتخاب شده انجام میشه حتی اگه یه ورتکس باشه!!!
1.png 2.png

جدیدترین ارسال ها

بالا