چند سوال در رابطه با سایت مپ از جمله : کجا میتونم سایت مپ بالای 500 صفحه درست کنم ؟

gelaris

Member
با عرض سلام

قبلا برای ساخت سایت مپ از سایت xml-sitemaps.com استفاده میکردم اما متاسفانه این سایت بالای 500 صفحه رو ایندکس نمیکنه . کجا میشه 1 سایت مپ بالای 500 پیج درست کرد ؟

در ضمن چند سوال دیگه
1- ایا بعد از این که 1 سایت مپ رو ساختیم و برای سایت قرار دادیم . اگه بعد از ساخت سایت مپ پیج های دیگه ای به سایتمون اضافه کردیم پیجهایی که به سایت اضافه میشه به سایت مپ هم اضافه میشه ؟

2- ایا باید permission فایل سایت مپ رو روی 666 قرار بدیم تا نوشتنی باشه ؟

3- قبلا برای سایت فروشگاه اینترنتی سارینا شاپ سایت مپ فعال بود اگه سایت مپ جدید رو روی قبلی کپی کنم چه اتفاقی ممکنه بیفته ؟

4- به غیر از sitemap.xml یک سری فایلهای دیگه با این عناوین ( sitemap.html ror.xml urllist ) در سایت xml-sitemaps.com میده این فایلها چی هست و ایا به کار بردن اونها در کنار سایت مپ هم کمکی میکنه ؟ (البته برای این فایلها هم در سایت xml-sitemaps.com بالا تر از 500 پیج نمیده
sadsmiley.gif
)

5- در این سایت مپ از فروشگاه سارینا که به صورت برنامه نویسی شده انجام شده در صورتی که 1 پست به سایت اضافه بشه پست جدید به این سایت مپ هم اضافه میشه . میخواستم بدونم اگه 1 پست جدید در سایت داده بشه ایا به صورت خودکار به این نوع سایت مپ هم اضافه میشه یا خیر (با وجود نوشتنی بودن فایل فوق) ؟

sharktech

کاربر فعال
اکثر سایت هایی که سایت مپ درست میکنن فقط تا 500 صفحه این کار رو انجام میدن و برای بیشتر از 500 صفحه دیگه رایگان نیست و باید پول بدی !

تا اونجایی که من اطلاع دارم سایتی که صفحات بیشتری داره باید سایت مپش رو تقسیم کنه تا از لحاظ ایندکس شدن مشکلی پیش نیاد مثلا به این شکل : sitemap.xml , sitemap1.xml, sitemap2.xml و همه این سایت مپ ها رو در وبمستر گوگل اد کنه

من یه سایت پیدا کردم که نوشته بود بینهایت اما خودم سایت بالای 500 صفحه ندارم که تستش کنم :دی

خودت یه تستی بکن :
کد:
http://www.auditmypc.com/xml-sitemap.asp

gelaris

Member
با تشکر از جوابی که دادید
ایا شخص دیگه ای نبود در رابطه با سوالهای دیگه راهنمائیم کنه ؟
جوابش واسم واقعا مهمه
با تشکر

Cyletech

Member
قبلا برای ساخت سایت مپ از سایت xml-sitemaps.com استفاده میکردم اما متاسفانه این سایت بالای 500 صفحه رو ایندکس نمیکنه . کجا میشه 1 سایت مپ بالای 500 پیج درست کرد ؟
به این صفحه از وبسایت dialme سر بزنید.

1- ایا بعد از این که 1 سایت مپ رو ساختیم و برای سایت قرار دادیم . اگه بعد از ساخت سایت مپ پیج های دیگه ای به سایتمون اضافه کردیم پیجهایی که به سایت اضافه میشه به سایت مپ هم اضافه میشه ؟
بنظر میاد مشهورترین ایجاد کننده سایت مپ قابلیت خودکار اضافه کردن مطالب جدید هم داشته باشه اما باز خودتون یک نگاهی به این صفحه بندازید.

2- ایا باید permission فایل سایت مپ رو روی 666 قرار بدیم تا نوشتنی باشه ؟
راستش نمیدونم چرا میخواید اینکارو کنید. اگر با سطح دسترسی پیشفرضش به مشکل خوردید اونوقت این سوال رو مطرح کنید ببینیم چیکار باید کرد.

3- قبلا برای سایت فروشگاه اینترنتی سارینا شاپ سایت مپ فعال بود اگه سایت مپ جدید رو روی قبلی کپی کنم چه اتفاقی ممکنه بیفته ؟
هیچی کپی میشه دیگه :green: اما بهتره اینکارو نکنید. این سایت مپ جدید شما اصلا سایت مپ نیست. هرچیزی قوانین خودش رو داره آقا جان. همون اولی بنظرم بهتر هست اما خیلی طولانی بود و موتور جستجو چون اطلاعات اون صفحه زیاده طول میکشه تا کارشو راه بندازه.

4- به غیر از sitemap.xml یک سری فایلهای دیگه با این عناوین ( sitemap.html ror.xml urllist ) در سایت xml-sitemaps.com میده این فایلها چی هست و ایا به کار بردن اونها در کنار سایت مپ هم کمکی میکنه ؟
یک وبسایت خوب که خدمتی به کاربرا میکنه زمانی از بقیه برتر میشه که ابزار بیشتری در اختیار بگذاره یا بطور خیلی ساده بیان کنم، کار کاربران رو آسون تر کنه. urllist.txt آدرس دقیق صفحات ثبت شده هست. sitemap.html و ror.xml یکی هستند اما نحوه نمایش و پسوندشون فرق داره. xml به html تبدیل شده تا بتوان از کد های بیشتری استفاده کرد. اما سایت مپ اصلی همون ror.xml هست. نیازی نیست شما از همه اینها استفاده کنید. همون سایت مپ اصلی رو قرار بدید کافیه.

5- در این سایت مپ از فروشگاه سارینا که به صورت برنامه نویسی شده انجام شده در صورتی که 1 پست به سایت اضافه بشه پست جدید به این سایت مپ هم اضافه میشه . میخواستم بدونم اگه 1 پست جدید در سایت داده بشه ایا به صورت خودکار به این نوع سایت مپ هم اضافه میشه یا خیر (با وجود نوشتنی بودن فایل فوق) ؟
پاسخم برای این سوال همون پاسخی که به سوال 1 دادم هست. البته برنامه نویسی دقیق اگر باشه برای سایت مپ خوب خیلی بهتر از استفاده از این ابزار های رایگان هست.

جدیدترین ارسال ها

بالا