چند سوال در باره ی cpu برای رندر

SinaVG

New Member
سلام خدمت همه عزیزان
چندتا سوال برام پیش اومده بود و خواستم اینجا مطرحش کنم تا از تجربیات کاربرای حرفه ای این فروم یه کم استفاده کنم.
موضوع از این قراره که من یه CPU دو هسته ای Core 2 Due E7300 دارم و باهاش رندر میگیرم.
از اونجایی که خیلی ضعیفه رندرهام زیاد طول میکشه و می خوام ارتقاش بدم.
حالا
یه سوال اصلی برام پیش اومده و اون اینه که اگه به فرض یه سی پی یو Intel i5 4570 3.2 بگیرم چه قدر زمان رندرم کم میشه؟
مثلا این کار K.jpg رندرش 1 ساعت طول کشیده در صورت ارتقا چقدر میشه؟(حدوداٌ)

سوال دیگه ام از نظر سرعت رندر Intel Core i7-4770 با Intel Core i5-4670 چه قدر با هم فرق دارن؟ (ارزش داره i7 بگیرم یا فرق زیادی با i5 نمیکنه؟)

Intel یا AMD ؟
یه مغازه دار که تجربش زیاده و آدم منصفیه بهم گفت سی پی یو های AMD خرابیشون زیاده برا هم اینتل بگیری بهتره
آیا درسته؟
یه Intel Core i7-4770 برای رند بهتره یا AMD FX-8350 ؟

اینا سوالاتم بود.
ببخشید یه کم کشش دادم.
ممنون میشم اگه لطف کنین و جواب بدین هر چند کوتاه.:rose:

آخرین ویرایش:
در مورد سی پی یو های amd خیلی نمیدونم ولی تا الان اون چیزی که بیشتر معمارا برا کاراشون انتخاب میکنن cpu intel و کارت گرافیک انویدیا هست .

در مورد سی پی یو سری جدید خیلی اطلاعاتی ندارم ولی احتمال میدم زمان رندر با i5 عکسی رو که داشتین به 6 تا 10 دقیقه برسه

مشخصات بقیه سیستمتون چیه ؟ چون اگه بخوای سی پی یو مورد i7 or i5 رو بگیری باید کلا یه خونه تکونی تو سیستمت داشته باشی

Renderman3313

New Member
بنده با یک رندر فارم کار می کنم که متشکل از کلاینتهای اینتل و ای ام دی است بطوریکه از چند سیستم با پردازنده های AMD phenom II X6 و پردازنده هایIntel cor I5 2500, 2700 تشکیل شده است نرم افزارهای سه بعدی که تابحال با این رندر فارم تست کرده ام .بیشتر مایا ( موتور رندر آرنولد و منتال ری ) و همینطور Vue xstream بوده است از نظر سرعت رندر پردازنده های phenom II 1090 قدرتی برابر با Intel cor I5 2700 دارند و پردازنده های phenom II 1055 از نظر تایم رندر تقریبا با cor I5 2500 برابر هستند .از نظر طول عمر و خرابی هم من موردی مشاهده نکردم گاهی اوقات رندر فارم به مدت چند هفته متوالی مشغول به کار بوده و با 100 درصد سی پی یو مشغول رندرینگ است اما تا بحال برای هیچ کدام از سیستمها چه اینتل و چه ای ام دی مشکلی پیش نیامده . البته این مورد بسیار وابسته به منبع تغذیه و همینطور تهویه سیستم است با توجه به اینکه پردازنده های AMD X6 قدیمی بوده و الان بیشتر از سه سال از عمر آنها می گذرد .

جدیدترین ارسال ها

بالا