چند سئوال درمورد سرویس Vps

Black Prince

Active Member
سلام:)
من میخوام یک سرویس VPS بگیرم. قبلاً هاست زیاد گرفتم ولی این اولین باره سرور مجازی دارم میگیرم. یه چند تا سئوال در این مورد داشتم اگر راهنمائی کنید ممنون میشم.

1: Minimum Guaranteed RAM- 130 MB - این مقدار رم برای سرور کم نیست؟
2: 4 تا IP هم بهم میدن. خب من نمیدونم داشتن 4 تا IP به چه کار میاد! نخندین خب :cry: اگر میشه تو این مورد هم راهنمائی کنید که با 4 تا IP چه کار میشه کرد؟
3: میتونم برای خودم CPanel نصب کنم؟
4: اگر هم یک سایت و یا مقاله به زبان فارسی, که بتونه یک کاربر تازه کار مثل من, در زمینه سرورهای مجازی رو راهنمائی کنه, معرفی کنید ممنون میشم.

5: ممنون از کمکی که قراره بکنید! :D:D:D

سلام
اگر می خواهيد روش کار stable و با کيفيت رو انجام بديد بايد از 256 مگابايت رم به بالا استفاده کنيد.
يعنی زير 256 مگابايت ram به احتما 100% به مشکل بر می خوريد.
اوصلا اون پلانهای زير 256 مگ رم رو شرکت ها برای راه اندازی کارهای خيلی سبک توصيه می کنند.
تازه با توجه به اينکه شما می خواهيد cpanel هم نصب کنيد 100% به مشکل می خوريد.
بله. شما می تونيد خودتون cpanel کنيد اما اگر از همون شرکتی که داريد vps مي گيريد درخواست cpanel هم بکنيد بهتره. چون در اين صورت شما با يک شرکت برای پرداخت پول سر و کار داريد و ضمنا اين که 100% اون cpanel ای که برای شما اون شرکت نصب ميکنه از نظر قيمت ارزونتر و حداکثر برابر قيمتی هستش که شما خودتون cpanel رو بگيريد.
قيمت cpanel برای vps بين 10 تا 15 دلار در ماه هستش.
از ip برای کارای مختلف می تونيد استفاده کنيد اما برای هر سرور به طور معمول 2 تا ip کافی هستش مگر اينکه بخواهيد کار خاصی رو سرور انجام بديد يا مشتری هاتون درخواست ip اختصاصی داشته باشند.

با تشکر
علی اميری

Black Prince

Active Member
یک سئوال دیگه.
به وسیله کنترل پنل خوده Vps کارهای ما را میفته؟ مثلاً ساخت دیتابیس و ساب دامین و این چیزا؟
کار کردن باهاش راحته؟

"" یعنی اون مقدار رم برای یک سایت وارز کمه؟ کار خاصی قرار نیست با این سرور بکنم!""

بستگی به حجم کارتون داره اما به طور معمولی اگر ميخواهيد فايل ها رو برای دانلود روی اين سرور بزاريد به احتمال 90% با مشکل کم اوردن ram در اين سرور مواجه ميشيد.
ضمنا يک نکته ديگه هم در نظر بگيريد:
شما ميخواهيد روی سرور cpanel هم نصب کنيد. cpanel هم به طور موازی با apache بالا مياد و بنابراين بايد apache روی سرور نصب باشه و نمي تونيد از web server های ديگه که از رم کمتری استفاده مي کنند روی سرور استفاده کنيد. apache هم به طور قطع برای خوب کار کردن نياز به 256 مگابايت رم داره.
اگر دقت کنيد هم تمامي شرکت هايي که خدمات vps ارايه ميدن برای سرويس های زير 256 مگابايت رم خودشون به صورت پيش فرض از کنترل پنل های غير cpanel و web server های غير از apache ارايه می دن.
مثلا ما در عصرنت برای پنل VPS-Light خودمون که 64 مگابايت رم گارانتی شده هستش کنترل پنل LXAdmin و وب سرور lighttpd ارايه مي ديم.

با تشکر
علی اميری

Black Prince

Active Member
اگر این سئوال ها رو هم جواب بدین ممنون میشم.
موقع درخواست کردن سرویس یک سری سئوال پرسیده که من زیاد اشنائی ندارم. ممنون میشم راهنمائی کنید.

Server Name: server1.yourdomain.com - اینجا در قسمت دومین باید اسم سایت خودم رو بنویسم درسته؟

DNS Servers To Be Used: اینجا دو گزینه داره, Add the above domain to ns1 and ns2.hosting.net و I Will use my own DNS servers . فرق این دو تا چیست؟

Cotrol Panel: اینجا هم دو گزینه هست, Debian OS Only و گزینه دوم هم خیر است. این نام کنترل پنلی هست که روی سرور قرار میگیره؟

Operating System - این قسمت رو کدام گزینه انتخاب کنم: Debian With Panel, Fedora 4, Fedora 5, Centos 4, Suse 10.1, Ubuntu 5.1

ممنون میشم تو انتخاب این گزینه ها راهنمائی کنید.

اگر این سئوال ها رو هم جواب بدین ممنون میشم.
موقع درخواست کردن سرویس یک سری سئوال پرسیده که من زیاد اشنائی ندارم. ممنون میشم راهنمائی کنید.

Server Name: server1.yourdomain.com - اینجا در قسمت دومین باید اسم سایت خودم رو بنویسم درسته؟

DNS Servers To Be Used: اینجا دو گزینه داره, Add the above domain to ns1 and ns2.hosting.net و I Will use my own DNS servers . فرق این دو تا چیست؟

Cotrol Panel: اینجا هم دو گزینه هست, Debian OS Only و گزینه دوم هم خیر است. این نام کنترل پنلی هست که روی سرور قرار میگیره؟

Operating System - این قسمت رو کدام گزینه انتخاب کنم: Debian With Panel, Fedora 4, Fedora 5, Centos 4, Suse 10.1, Ubuntu 5.1

ممنون میشم تو انتخاب این گزینه ها راهنمائی کنید.

بله. مورد اول رو اسم دامينتون بزاريد.
مورد دوم رو هم با توجه به اينکه به احتمال زياد قبلا dns ای نداشتيد از مورد Add the above domain to ns1 and ns2.hosting.net استفاده کنيد.
پيشنهاد مي کنم از Debian OS استفاده نکنيد.
و بنابراين باز هم پيشنهاد مي کنم از Centos 4 استفاده کنيد.

با تشکر
علی اميری

جدیدترین ارسال ها

بالا