چند تا سوال دارم

o-m-i-d

Member
با سلام .
من در C صفر کیلومتر هستم و تازه شروع کردم و این چند تا برنامه رو می خواستم اگه کسی کمکم کنه ممنون می شم..
2- برنامه که دو چند جمله ای بگیرد و با یکدیگر جمع نماید و حاصل را در خرروجی چاپ نماید (( به این ترتیب که سوال کنید چند جمله ای اول چند متغیر x دارد و بعد ضرایب x را به تر تیب از توان بزرگ به کوچک و عدد ثابت که همان توان 0 بگیرد و برای جمله دیگر نیز به همین ترتیب ))
3- یک دونده در مسیر مارپیچ می دود . کاربر باید معین کند در کجا از روی مانع بپرد و در کجا بدود . اگر کاربر سه خانه راپشت سرهم مانع انتخاب کند برنامه خطا داده خارج شود ولی دوخانه ایرادی ندارد.. خانه های مانع با عدد 1 مشخص می شود و خانه های دویدن عدد 0 ...در پایان بعد از گرفتن اعداد بصورت ماتریس 8*8 شکل ماترس و آدرس نقاط قبل از نقاط مانع در خروجی چاپ شود.

میدونم کار سختیه ولی از همه ی شما کمک می خوام

پاسخ

سلام
جواب سوال 2 رو بزودی براتون پست میکنم و لی برای دیگر مسائل (1و3) توضیح بیشتری بدید چون در مورد سوال 1 من مثلث خیام رو یادم رفته :D و در مورد سوال 3 توضیح بدید که باید graphic based باشه یا text based ؟

با سپاس.

o-m-i-d

Member
سلام
مرسی که این همه سریع به من جواب دادین و کمکم می خواین کنید

(a+b)0 = 1 (1)
(a+b)1 = a+b (1,1)
(a+b)2 = a2+2ab+b2 (1,2,1)
(a+b)3 = a3+3a2b+3ab2+b3 (1,3,3,1)
(a+b)4 = a4+4a3b2+6a2b2+4a2b3+b4 (1,4,6,4,1)
. . .

اعداد داخل پرانتزها، معرف ضریبهای عددی جمله ها در بسط دوجمله ای است. بلیز پاسکال (Blaise Pascal) فیلسوف و ریاضی دان فرانسوی که کم وبیش با نیوتون همزمان بود، برای تنظیم ضریبهای بسط دوجمله ای، مثلثی درست کرد که امروز به "مثلث حسابی پاسکال" مشهور است. طرح این مثلث برای نخستین بار در سال 1665 میلادی در "رساله مربوط به مثلث حسابی "چاپ شد.مثلث حسابی چنین است:

1
1 1
1 2 1
1 3 3 1
1 4 6 4 1
1 5 10 10 5 1
1 6 15 20 15 6 1

دراین مثلث از سطر سوم به بعد هر عددبرابر با مجموع اعداد بالا و سمت چپ آن در سطر قبل است و بنابراین میتوان آنرا تا هر جا که للازم باشدادامه داد. هرسطر این مثلث ضریبهای بسط دوجمله ای را در یکی از حالتها بدست میدهد بطوری که n همان شماره سطر باشد.
-------------------------------------
khayyam.bmp

شرمنده که دیر شد

برنامه ی دوم که خواسته بودی هستش.

کد:
[left]

#include<iostream.h>
#include<conio.h>
void addup(int,int);
int *arr1,*arr2,power1,power2;
void main()
 {
     clrscr();
     cout<<"Khosh Omadid ..."<<endl;
     cout<<"Bozorg tarin tavane jomleye aval ?\n";
     cin>>power1;
     cout<<"Bozorg tarin tavane jomleye dovom ?\n";
     cin>>power2;
     addup(power1,power2);
     getch();
 }
void addup(int pw1,int pw2)
 {
     int *arr1,*arr2,*result,i,temp;
     arr1= new int[pw1+1];
     arr2=new int[pw2+1];
     for (i=pw1;i>=0;i--)
      {
          cout<<"Jomleye aval :: Zaribe X ba tavane "<<i<<"ra vared konid"<<endl;
          cin>>arr1[i];
      }//end of 1st for
     for (i=pw2;i>=0;i--)
      {
          cout<<"Jomleye dovom :: Zaribe X ba tavane "<<i<<"ra vared konid"<<endl;
          cin>>arr2[i];
      }//end of 2nd for
     result=new int( pw1>=pw2 ? pw1 : pw2  );
     for (i=( pw1>=pw2 ? pw1 : pw2  );i>=0;i--)
      {
          result[i]=0;
/* chon daram ba meghdare ghabli jam mikonam age meghdar dehiye avaliye ( 0 ) nashe moshkeli
pish miad, meghdare ghabli ke to on noghte az hafeze boode ro bahash jam mikone */
          if (i<=pw1)
             result[i]+=arr1[i];
          if (i<=pw2)
             result[i]+=arr2[i];
      }//end of for
      /*chap kardane natije ( result )*/
     for (i=( pw1>=pw2 ? pw1 : pw2 );i>=0;i--)
       {
        cout<<result[i]<<"X^"<<i;
        if (i!=0)
        cout<<" + ";
       }
 }//end of Function addup

[/left]

زیاد درست حسابی نیست، دیگه عجله ای شد، شرمنده ولی خوب یک جوری نوشتم که دیگه حد و حدود نداره و هر چیز بدی حساب میکنه. البته وقت نشد هوشمندش بکنم ;) یک نموره خنگ بید :D

چاکریم

جدیدترین ارسال ها

بالا