چند تا سئوال داشتم در مورد عکاسی آتلیه

با سلام خدمت اساتید محترم
چندتا سئوال داشتم لازم بود که همه اش رو هم اینجا توی یه سئوال بپرسم از همه معذرت می خواهم اگر تداخلی هست.
1- اول اینکه من یه دوربین سونی f717 دارم که می خواهم برای عکاسی آتلیه تنظیمش کنم بهترین حالات رو می خواهم آیا کسی می تونه من رو کمک کنه.
2- آیا دفترچه فارسی این دوربین هست که من بتونم اون رو تهیه کنم یا نه.
3- سریعترین روش برای روتوش یه عکس پرسنلی رو می خواستم اگر کسی از دوستان می تونه بهم کمک کنه ممنون می شم.
4- یه پرینتر اپسون 1290 دارم که به تازگی رنگهاش تیره تر می زنه هرچه عکسهام رو روشن می کنم بازم تیره است کسی می دونه علتش چی هست.
ازهمه دوستان بخاطر پراکندگی سئوالاتم معذرت می خواهم و قبلا عذر می خواهم .
با تشکر

Sepako

Member
من از عکاسی جز کارهای معمول و آماتوری چیز دیگه ای نمی دونم ولی فکر می کنم این واژه آتلیه که استفاده کردید خیلی چیز گسترده ایه ، آتلیه گاهی اوقات ممکنه میز تحریرتون و یک لامپ مناسب یا حتی نور خورشیده و یک پارچه سفید برای زیر مدل عکاسی باشه ، گاهی ممکنه یک سالن 400 متری با کلی بوم و بردهای مختلف و ده ها فلاش و لامپ و رفلکتور و شیدر باشه.
باید اول ببینید شما انتظارتون از یک آتلیه چیه؟ بعد هم ببینید چه قدر جا دارید و از همه مهم تر چه قدر پول دارید ، چون تجهیزات نورپردازی عکاسی خیلی گرون هستن ، مثلا من الان سالهاس که دوس دارم چندتا فلاش چتری داشته باشم ولی نتونستم بخرم!
در مورد دفترچه فارسی چیزی نمی دونم و فکر نکنم دفترچه یک دوربین اصولا چیز خیلی مهمی باشه ، دوربین ها معولا با کمی تفاوت ولی تقریبا شبیه هم کار می کنن.
سریع ترین راه برای روتوش عکس دیجیتال کار با فتوشاپه ، اول جابه جا کردن نور و رنگ عکس (اگر در نور مناسب عکاسی نشده باشه) بعدش هم پاک کردن لکه های صورت با Healing tool و Stamp و بعد روشن کردن جاهای تیره مث زیر چشما و پلکها ، بعدش هم معمولا من دیدم اینهایی که عکس پرسنلی چاپ می کنن یک کلک مضحکی میزنن و یک Dry Brush به کل عکس می دن که اگه رزلوشن عکس کم باشه چیز بدی می شه ولی کار رو یک دست می کنه ، اون هم از نوع بازاری!
در مورد تیره بودن پرینت هم ممکنه که شما فایل Cmyk رو پرینت می گیرید! معمولا این پرینترهای معمولی اگر تنظیم رنگشون روی Let The printer color managmet باشه ، عکس RGB رو خیلی بهتر پرینت می گیرن!

آخرین ویرایش:

ariya1

New Member
dooste aziz bayad goft ke doorbinhaye sony mamoolan baraye masarefe biroon az atoliye estefade mishe agar dalayelesho khastid badan tozih midam dar morede nahveye rtoosh sarie ax ye narm afzar dar bazar mojood hast ke herfeiha be esme filtere kodak mishnasan in filter rooye photo shop be sadegi nasb mishe va makhsoose rtooshe ax hast man az in filter kheyli estefade kardam ta hala chize khoobiye albate filterhaii ham baraye tashihe rang va fux ax ham ba hamin nam mojood hast ke hamasho man daram
dar morede in printer ham bayad begam ke kolan chap ax ba in ravesh ye chand sali hast ke mansookh shode bekhatere hazineye bala va keyfiyate paiin behetoon pishnahad mikonam axatoono bad az edit ba sisteme chape digital ya shimiyaii chap konid
moafagh bashid

ahooraCn

New Member
با سلام خدمت اساتيد محترم لطفاً در باره روتوش عكس در اتيله كامپيوتري

جدیدترین ارسال ها

بالا