چندتا سوال مبتدی

AliScan

New Member
سلام خدمت اساتید محترم فلش:rose:
بنده به تازگی شروع به کار با فلش کردم که چندتا سوال برام پیش اومد ممنون میشم که هر کس می دونی منو راهنمایی کنه:wink:شاید اینجا نبایستی چنین تاپیکی رو ایجاد کرد ولی شما به بزرگیه خودتون ببخشید:)
1:اگه بخوام یه اسکریپ رو به یک موو کلیپ بدم چیکار باید بکنم:-?من وقتی کلید F9 رو میزنم نمیشه چیزی تو کادر وارد کرد نکنه قبل از اینکه کدی رو باید وارد کرد روی فریم کلیک کرد:shock:
2:چه جوری میشه وقتی کنترل + اینتر رو میزنیم صفحه به طور فول اسکریین لود بشه؟؟؟آیا باید از کد استفاده کرد؟اگه اینجوری کدش رو لطف کنید:oops:
3:چه جوری میشه بارش برف رو شبیه سازی کرد؟؟احتمالا اینم با استفاده از کده اگه میشه یه توضیح بدین
4:بهترین و کاملترین مرجع واسه یادگیری حرفه ای فلش چیست؟واز کجا گیرش بیاریم!!
ورژن فلشی که من می خوام باهاش کار کنم ::Flash CS4
باتشکر:oops:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

براي همه جواب هاي شما در انجمن وجود داره . لطف كنيد قبل از زدن تاپيك جستجو كنيد

موفق باشيد

DaDaDooDoo

کاربر VIP
فقط اولین سوالتو جواب می دم چون جوابش یه نکته کلی هست ، شما تو Action Script 3 نمی تونی به هیچ چیزی به غیر از فریم اسکریپت الصاق کنی ... اگر می خوای اینکارو بکنی باید پروژتو رو Action 2 تنظیم کنی(از طریق Publish Setting) .

++Hadi++

Active Member
سلام
جواب سؤالات به ترتیب:
1- در اکشن 2 روی دکمه کلیک و دکمه F9 رو می زنی و به اون دستور می دی و در اکشن اسکریپت 3 ، روی پنل properties و در کادر instance name ، (البته بعد از انتخاب اون ) اسمی رو به هر نمونه می دی و با استفاده از نامی که دادین ، به اونا دستور می دین . مثلا اسم S1 رو می دین و فریمی (روی تایم لاین ) که در زمان وجود اون دکمه هست رو انتخاب می کنین و F9 رو می زنین و براش دستور می نویسین مثل :
PHP:
S1.x=50;
2- نمی شه . حتی اگه دستور fullScreen شدن رو هم بنویسین ، در هنگام تست نمی تونین اونو فول اسکرین ببینین . ولی بعد از خروجی گرفتن و بستن خروجی فلش ، وقتی روی فایل swf خروجی کلیک می کنین ، می تونین افکت فول اسکریپن رو ببینین .
3- در مورد بارش برف ،اگه یخورده صبر کنین واستون نمونه می زارم .

4- بهترین رفرنس های فلش در سایتای خارجی هست (فروم های خارجی اکشن اسکریپت و kirupa.com ) ولی اگه ایرانیشو بخوای من از 6 سی دی مولتی مدیای نرم افزار پارسیان افزار و 3 سی دی آموزش اکشن 3 رو برای مبتدی ها توصیه می کنم و همینطور در این فروم ، و در انجمن اکشن اسکریپت 3 ، درس های خوبی به دست آقا جواد ارائه شده و دوستان دیگه هم در این انجمن فعالیت های خوبی رو ارائه داده اند.
بای...

آخرین ویرایش:

++Hadi++

Active Member
آخرین ویرایش بارش برف در فلش cs4 و َas3

سلام دوستان
توجه : سورس تماما تصحیح شد و دیگه مشکلی نداره.
بفرمایید
اینم آخرین ویرایش برف در فلش با این تفاوت که این بار از یکی از منحنی های دیگه توین مکس به اسم ease:Linear.easeNone استفاده کردم و برفش نسبتا طبیعی تر شده . بازم شاید نیاز به ویرایش داشته باشه . مثلا اگه بتونین دستورات اکشن رو در یه مووی کلیپ قرار بدین و چند تا از اونو در صحنه درگ کنین و بعضیا رو کوچیکتر کنین می شه طبیعی تر جلوه داد .
یعنی اینکه تقریبا انگار برف هم در دور دست ها قرار داده و هم در نزدیکی ها .
می تونین بدانلودین ...
براتون روزای برفی خوبی رو آرزو می کنم ...
بای...
:neutral:Hadi Metal :neutral:

پیوست ها

• Flash Winter Snow 2.rar
    736.6 کیلوبایت · بازدیدها: 615
آخرین ویرایش:

AliScan

New Member
سلام:)
ببخشید آقا هادی در مورد سوال دومم (Full Screen) اگه میشه کدش و نحوه استفادشو توضیح بدین,واسه همون خروجی می خوام::شرمنده
از عزیزانی که راهنمایی کردن ممنونم,از آقای هادی متال هم خیلی خیلی ممنونم که ما رو روسفید کردن دمشون گرم:oops::wink:
با تشکر:rose:

آخرین ویرایش:

++Hadi++

Active Member
Fullscreen در فلش و اکشن اسکریپت 3

سلام
دو جور اصلی می شه کد نوشت (البته واسه fullscreen ) .
این کد ها رو در اکشن اسکریپت 3 (فایل اکشن 3 ) تست کن حتما به جواب می رسی . دقت کن که موقع خروجی گرفتن ، عمل نمی کنه بلکه بعد از خروجی گرفتن (ctrl+enter) ، فایل swf رو open کن و تست کن .
روش شماره 1 :
یه button در صحنه درست کرده و در پنل properties و در قسمت instance name ، اسمی مثل S1 رو می نویسی (البته به شرط انخاب شدن دکمه ) . بعد فریم تایم لاین دکمه رو انتخاب و F9 رو می زنی و در اون ، کد های زیر رو می نویسی :
PHP:
stop();
var position:Boolean=true;
b.addEventListener(MouseEvent.CLICK,toggleFullScreen);
function toggleFullScreen(event:MouseEvent):void
{
    if(position==true)
    {
          stage.displayState="fullScreen";
        position=false;
    }
    else
    {
        stage.displayState="normal";
        position=true;
    }
}
روش شماره 2 :
همون دستورات بالا رو می نویسی فقط اونجاهایی که نوشتین stage.displayState باید بنویسین :
PHP:
stop();
var position:Boolean=true;
b.addEventListener(MouseEvent.CLICK,toggleFullScreen);
function toggleFullScreen(event:MouseEvent):void
{
    if(position==true)
    {
        fscommand("fullscreen","true");
        position=false;
    }
    else