چمران:ايرانسل يواشكي bts نصب مي‌كند!

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6

chamran.jpg

رييس كميته محيط زيست شوراي شهر تهران با اشاره به مصوبه‌اي كه بر اساس آن مقرر شده بود شهرداري عوارض آنتن‌هاي مخابراتي بر روي سلامت شهروندان را بررسي و ارائه كند، گفت: عليرغم وجود اين مصوبه تاكنون چند نامه زده‌ايم كه اين گزارش چه شد؟

به گزارش خبرنگار «شهري» ايسنا، معصومه ابتكار در دويست و پنجاه و هفتمين جلسه شوراي اسلامي شهر تهران و در بررسي لايحه «حق‌الارض در شهر تهران» با بيان اين مطلب افزود: بسياري از اين آنتن‌ها در سقف خانه‌ها و با فاصله كمي از بافت‌هاي مسكوني نصب شده‌اند.

وي ضمن تاكيد بر اين كه آثار و عوارض نصب آنتن‌ها بر روي سلامت شهروندان بايد مشخص و به شوراي شهر ارائه شود، عنوان كرد: شورا بايد نحوه نظارت مستمر و دائمي امواج ساطع شده الكترونيكي آنتن‌ها را دريافت كند و شهرداري موظف است تا پايان امسال گزارش مربوطه را ارائه كند.

مهدي چمران ـ رييس شوراي شهر تهران ـ نيز در اين باره اظهار كرد: ‌با تشكيل شركتي مقرر شد تا آنتن شركت‌هاي مختلف مشترك شوند و هر شركتي آنتني مجزا نصب نكند، اما شركت ايرانسل اين كار را نمي‌كند. يواشكي كار خود را انجام مي‌هد و حتي اجازه داده‌اند 300 آنتن BTS را نيز نصب كنند كه از دكتر تقوي ـ معاون حقوقي شهرداري ـ مي‌خواهم تا اين موضوع را بررسي كند.

ابتكار نيز پيشنهاد كرد تا هرگونه افزايش و توسعه آنتن‌هاي مخابراتي به ارائه گزارش به شورا منوط شود چرا كه شكايت‌هاي زيادي در اين زمينه وجود دارد و در عين حال بسياري از مردم از عوارض احتمالي نصب آنتن‌ها در نزديكي بافت‌هاي مسكوني و در پشت‌بام‌ها اطللاعي ندارند.

لازم با ذكر است هرچند لايحه حق‌الارض در شهر تهران تصويب شد، اما مقرر شد تا نحوه اجرايي شدن اين دسته از عوارض در كميته تلفيق شورا بررسي و تصميم‌گيري شود.
منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا