چطور می تونم توی گوگل مپ منطقه مورد نظرم رو علامت بزنم؟

i-php-i

Active Member
من از گوگل مپ استفاده می کنم و نقشه مورد نظرم رو به خوبی توی سایت نماتیش می دم اما یه مشکل دارم و اسناد گوگل رو هم خوندم ولی نتونستم مشکل رو برطرف کنم.

مشکلم اینه که نمی دونم بعد از نمایش نقشه، چطور باید نقطه مورد نظرم رو علامت گذاری کنم تا بازدید کننده ها بدونن که منظور من دقیقا چه نقطه ای هست.

کسی از دوستان می دونه که چطور باید با یه علامت منطقه مورد نظرم رو به کاربر نشون بدم؟

کدهایی که استفاده می کنم این ها هستن:
HTML:
<script type="text/javascript">
    google.maps.event.addDomListener(window, 'load', initialize);
  function initialize() {
    var latlng = new google.maps.LatLng(10.000000, 10.000000);
    var myOptions = {
      zoom: 18,
      center: latlng,
      mapTypeId: google.maps.MapTypeId.ROADMAP
    };
    var map = new google.maps.Map(document.getElementById("map_canvas"),
        myOptions);
  }
</script>

i-php-i

Active Member
مطمئنید شما کامل مطالعه کردید؟
مستنداتش رو که خوندم و سایت مپ رو راه انداختم اما دیگه برای علامت زدن منطقه مورد نظر نتونستم چیزی پیدا کنم.

این نمونه ای هم که دادید مثال خوبی بود. کدش رو که نگاه کردم دیدم که انگار از ورژن قدیم گوگل مپ استفاده شده چون برای سایت کلید تعریف شده. توی نسخه جدید دیگه نیاز به گرفتن کلید ندارید و کارتون راحت تره.

اگه یه لینک مستقیم از گوگل بهم بدید که این نکات ریز رو توی ورژن 3 آموزش داده باشه خیلی عالی می شه. من سرچ کردم و نتونستم این نمات رویز رو پیدا کنم.

arminsarkhosh

New Member
من از گوگل مپ استفاده می کنم و نقشه مورد نظرم رو به خوبی توی سایت نماتیش می دم اما یه مشکل دارم و اسناد گوگل رو هم خوندم ولی نتونستم مشکل رو برطرف کنم.

مشکلم اینه که نمی دونم بعد از نمایش نقشه، چطور باید نقطه مورد نظرم رو علامت گذاری کنم تا بازدید کننده ها بدونن که منظور من دقیقا چه نقطه ای هست.

کسی از دوستان می دونه که چطور باید با یه علامت منطقه مورد نظرم رو به کاربر نشون بدم؟

کدهایی که استفاده می کنم این ها هستن:
HTML:
<script type="text/javascript">
    google.maps.event.addDomListener(window, 'load', initialize);
  function initialize() {
    var latlng = new google.maps.LatLng(10.000000, 10.000000);
    var myOptions = {
      zoom: 18,
      center: latlng,
      mapTypeId: google.maps.MapTypeId.ROADMAP
    };
    var map = new google.maps.Map(document.getElementById("map_canvas"),
        myOptions);
  }
</script>

برای علامت گذاری یک نقطه خاص در گوگل مپ، شما می توانید از ویژگی "نشانگر" (Marker) استفاده کنید. برای این کار، می توانید به مراحل زیر عمل کنید:

1. در نقشه گوگل، به محلی که می خواهید نشانگر را قرار دهید، کلیک کنید.
  2. اکنون، در بخش پایینی صفحه، گزینه "افزودن نشانگر" (Add Marker) را انتخاب کنید.
  3. یک پنجره باز می شود که در آن می توانید جزئیات مربوط به نشانگر خود را وارد کنید، مانند عنوان، توضیحات، رنگ و غیره.
  4. بعد از تکمیل جزئیات، روی دکمه "ثبت" (Save) کلیک کنید.
  5. حالا نشانگر شما بر روی نقشه نمایش داده می شود و با کلیک بر روی آن، جزئیات آن را می توانید مشاهده کنید.
اگر شما می خواهید نشانگر خود را در سایت خود نمایش دهید، می توانید کد HTML مربوط به نشانگر را دریافت کنید و در سایت خود قرار دهید. برای این کار، می توانید به مراحل زیر عمل کنید:

1. پس از افزودن نشانگر، روی آن کلیک کنید تا جزئیات آن را مشاهده کنید.
  2. در پنجره باز شده، روی دکمه "اشتراک گذاری" (Share) کلیک کنید.
  3. حالا یک پنجره دیگر باز می شود که در آن می توانید کد HTML مربوط به نشانگر را کپی کنید.
  4. کد HTML را در قسمت مورد نظر در سایت خود قرار دهید.

ولی اگر کسب و کاری دارید بهتره اونو توی گوگل مپ ثبت کنید. توی این سایت آموزش ثبت کسب و کار توی گوگل مپ هست. مرحله به مرحله آموزش داده شده. میتونید ازش استفاده کنید.

امیدوارم که این راهنمایی به شما کمک کرده باشد.

جدیدترین ارسال ها

بالا