چطور میشه یک Dns ساخت ؟

maisam84

Member
با سلام

اگه کسی یه دومین رو ثبت کرده باشه و حالا بخواد بر روی اون دومین یک ریسلری بگیره و در نتیجه Dns هاش رو بر اساس اون دومین تنظیم کنه . ظاهرا باید Dns ساخته بشه و Ip براش تعریف بشه .
در حالی که به پنل دومین هم دسترسی هست . چون تو پنل دومین میشه فقط Dns رو تعریف کرد.
یعنی تو دو تا کادر فقط میشه دو تا Dns رو معرفی کرد و یا تغییر داد.
چطور میشه اصلا یک Dns رو ساخت ؟ و بعد اون رو تو پنل تعرف کرد و برای دومین های مختلف که اون ریسلری بهش خدمات میدن هم اون رو تعریف کرد. در واقع مشکل تو این قسمت ساختنشه .
چطور میشه یک Dns ساخت و یک Ip رو براش تعریف کرد ؟

با تشکر

از همه بر و بچه های مجید آنلاین

dashti

Member
عزيز جان !
تو اگه بخواي DNS بسازي كه بايد IP Valid داشته باشي و خودش يه هزينه ي زيادي داره ...
براي همين به صرفه هست كه از يك موسسه اي هاست اجاره كني و خودشون بهت DNS ميدن !

maisam84

Member
با سلام

آقای دشتی عزیز

نمیدونم منظورم رو درست تونستم برسونم یا نه ؟

میشه توضیح بیشتری بدید .
من یوزر و پس یک دومینی رو دارم. و میخوام براش به فرض یک پنل ریسلری بگیرم .
مسئول سرور به من میگه که برو برای دومینت یک dns بساز و اون رو برای هاست هایی که میدی تعریف کن .

ahvazcity

Member
اگر از جایی دامین میخری یا پول شارژ NS ها رو باید بدی تا اجازه بدن که NS ثبت کنی با ابنکه اگر می خوای NS بخری از جاییکه دامین رو خریدی درخواست میکنی که برات NS ثبت کنkn

بع اگر ریسلر خریدی آی پی سرور ریسلرت رو میدی به جایی که NS ها رو برات ثبت میکنن و میگی که روی این آی پی تنظیم کنن NS هات رو...

در هر صورت باید NS ها رو بخری...

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
دوستان تاریخ تاپیک و نگاه کنید مال سال 2005 لطفا تاپیک های قدیمی رو بالا نیارید

parsinet

Member
منظورتون رو واضحتر بیان کنید و کاربردی که نیاز دارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
منظورم این هست که در یه پلان ریسلری WHM میشه DNS به اسم دومین خودم تغییر نام بدیم بطوری که مشتریها هم از اون استفاده کنن
مثلا : ns1.mydomain.com البته امکان مدیریت Dns رو هم دارم
لطفا روش تنظیم بطور کامل توضیح بدید ممنون میشم

kianonline

Member
parsinet , جان ، اگر منظورتان را درست متوجه شده باشم ، شما برای ایجاد dns ویا تغییر آن باید به پنل بالاتری مانند vps یا سرور دسترسی داشته باشید. و یا به مدیر سرور خود بگویید.

آخرین ویرایش:

parsinet

Member
من با دیتا سنترم صحبت کردم اونا یه Ip و Ns به من دادن ، الان من اون Ns روی دومین ست کردم ولی سایت بالا نیمی یاد
مشکل چیه ؟

kianonline

Member
شما یا dns را درست روی دامین ایجاد نکرده اید و یا اینکه سرورتون هنوز ns را براتون ایجاد نکرده اند.. و یا اینکه هنوز ست نشده است و باید کمی صبر کنید.

موفق باشید.

parsinet

Member
سلام ..
من dns رو روی دامنه درست ست کردم چطوری چک کنم دیتا سنتر ns ایجادکرده و ست شده ؟

kianonline

Member
اگر سرور ns را به دامین شما داده باشد ، همان لحظه ایجاد میشه ! اما ست شدن مربوط به دامین است ، که بستگی دارد که کی ست بشه .. برخی اوقات حتی24 تا الی 48 ساعت طول خواهد کشید تا dns جدید ست شود. شما تا فردا یا پسفردا صبر کنید ، در صورتی که باز هم سایت بالا نیامد ، اینجا مطرح کنید تا مشکل را بررسی کنیم.

موفق باشید.

maso

Member
شما باید ای پی ها را در ریجسترر دامین ، به عنوان child name server وارد کنی ، روشش در godaddy در آدرس
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=491536
نوشته ، در سایر ثبت کننده ها هم هر کدوم روشی داره ولی در کل باید دو تا child name server درست کنی که با یه A name به ای پی های سرورت اشاره کنه مثلا
ns1 => your ip

و بعدا می تونی این نیم سرور ها را در قسمت نیم سوهای دامینت وارد کنی ، یعنی اول باید نیم سور ها را درست کنی بعد اضافه کنی که روشش هم بالا گفتم

اگر این کار را نکنی ، تا صد سال هم صبر کنی درست نمیشه ، حالا هر کاری دوست داری بکن

Mozafary

Member
منظورم این هست که در یه پلان ریسلری WHM میشه DNS به اسم دومین خودم تغییر نام بدیم بطوری که مشتریها هم از اون استفاده کنن
مثلا : ns1.mydomain.com البته امکان مدیریت Dns رو هم دارم
لطفا روش تنظیم بطور کامل توضیح بدید ممنون میشم

مراحل کار:
۱- درخواست به admin سرور و موافقت او
۲- گرفتن ip های مورد نظر از admin
۳- ست کردن ipهای بخش ۲در پنل مدیریتی دامنه خود(بسته به اینکه دامنه در کدام registrar ثبت شده باشد روش کار متفاوت است متناسب با گفته های maso میباشد.)
۴- اعلام childname serverهایی که بخش ۳ به admin (میشه از قبل هم بگید گه مثلا من میخوام ip اول روی ns1 و ip دوم رو روی ns2 تنظیم کنم.)
۵- تنظیم اکانت شما و اکانتهای زیر مجموعه شما با ip و ns جدید توسط admin
۶- در صورتی که قیلا در reseller خود اکانتی با مشخصات قدیم دارید برای تغییر مشخصات باید از بخش edit dns zone استفاده کنید.

امیدوارم چیزی از قلم نافتاده باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا