چطور در لوکال هاست،vhost بسازیم؟

Webber

Well-Known Member
سلام دوستان

بنده یه اسکریپت php دارم که با آدرس معمولی Localhost مشکل داره و باید آدرس رو شبیه دامین کنم.می خواستم بپرسم چطور میشه تو ویندوز 7 دامنه مجازی ساخت.یعنی شبیه:http://ali.localhost .هر چی گشتم متاسفانه به نتیجه نرسید.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.سرور بنده wamp هست.

در ضمن این انجمن php چقدر کُنفَیَکون شده؟

eAmin

Well-Known Member
من روشی که در xampp بکار بردم رو به شما توضیح میدم، در wamp هم فکر نمیکنم تفاوتی داشته باشه.
به محل نصب wamp برید و این مسیر رو طی کنید و فایل httpd-vhosts.conf باز کنید، مثال:
کد:
C:\xampp\apache\conf\extra
در این فایل خودش راهنمایی کرده که چه کاری رو باید انجام بدید، شما فقط این قسمت رو بصورت دلخواه تغییر بدید:
کد:
<VirtualHost *:80>
    ServerAdmin [email protected]
    DocumentRoot "C:/xampp/htdocs/a"
    ServerName amin.localhost
    ServerAlias amin.loocalhost
    ErrorLog "logs/amin.localhost-error.log"
    CustomLog "logs/amin.localhost-access.log" combined
</VirtualHost>
علامت # رو قبل از بکار بردن اینها اگر در فایل وجود داشت حذف کنید و فایل رو ذخیره و ببندید. حالا بیاید به این آدرس و فایل hosts رو با notepad باز کنید:
کد:
C:\Windows\System32\drivers\etc
حالا برای دامین مورد نظرتون یک ip درنظر بگیرید تا با دامین localhost تداخلی پیدا نکنه و جلوی ip دامین دلخواهی که انتخاب کردید رو در یک خط جدید بنویسید، مثال:
کد:
127.0.0.2 amin.localhost
توجه کنید که علامت # قبل از نوشته هاتون وجود نداشته باشه.
حالا سرور apache رو ری استارت کنید و نتیجه رو مشاهده کنید.

موفق باشید.

Webber

Well-Known Member
سلام

ممنون امین جان ،فکر کنم باید با دسترسی مدیر فایل hosts رو ویرایش کنم.بزار یه امتحان بکنم...

اینا کاره من هست :دی بد شده !؟

نه مسعود عزیز ،کلا ما ایرانی ها مدیر محوریم نه سیستم محور ،تغییرات خوبه اگر با برنامه ریزی و هدف باشه ،در این صورت هم غلط یا درست مدیر بعدی هدف خودش رو داره ،پس هی تغییر و تغییر ... .

آخرین ویرایش:

Webber

Well-Known Member
سلام

حالا هم خطای 403 یعنی همون عدم اجازه دسترسی رو میده

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.​

جدیدترین ارسال ها

بالا