چطور تنظیمات که رو لوکال هست ، مستقیما روی سایت قرار بدم؟؟؟؟

dadafarid

New Member
سلام ... ببخشید یه سوال داشتم . من phpbb را روی لوکال نصب کردم بدون هیچ مشکلی! ... تالار های گفتمان و بخش ها رو هم ایجاد کردم (روی لوکال)..... حالا اگه بخوام phpbb رو با همین تنظیمات که رو لوکال هست ، مستقیما روی سایت قرار بدم باید تمام فایل ها رو روی هاست آپلود کنم ؟! مشکلی پیش نمیاد ؟ اون دیتا بیسی که ما رو لوکال درست کردیم و با استفاده از اون phpbb رولوکال نصب کردیم اونو باید چیکار کنم ؟؟؟
چون اگه قرار باشه من از همون ابتدا phpbb رو روی سایت یا همون سرور آپلود کنم ، دیتا بیس ایجاد کنم ، و روی سرور نصب کنم ... بعد بیام تالار های گفتمان و بخش ها رو ایجاد کنم ، خیلی خیلی واسم وقت گیره (لااقل واسه من که تو این زمینه ناشی هستم !!!) اونم با این سرعت اینترنتی که من دارم !!!!!!
چاره چیه؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا امکان داره؟
مخلصیم ..................

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام
بله همان فايل ها را به هاستتان منتقل بكنيد.
نبايد مشكلي پيش بيايد ( فقط بايد فايل config.php را ويرايش كرده و مشخصات ديتابيس مربوط به هاستتان را در تين فايل قرار دهيد و قبل از اين كار از طريق كنترل پنل انجمن از قسمت پيكر بندي سيستم ، مشخصات هاستتان را وارد بكنيد ، به جاي مشخصات اي كه در لوكال گذاشته ايد ) .
ديتابيس را هم بايد به ديتابيس هاستتان import بكنيد.

dadafarid

New Member
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام
بله همان فايل ها را به هاستتان منتقل بكنيد.
نبايد مشكلي پيش بيايد ( فقط بايد فايل config.php را ويرايش كرده و مشخصات ديتابيس مربوط به هاستتان را در تين فايل قرار دهيد و قبل از اين كار از طريق كنترل پنل انجمن از قسمت پيكر بندي سيستم ، مشخصات هاستتان را وارد بكنيد ، به جاي مشخصات اي كه در لوكال گذاشته ايد ) .
ديتابيس را هم بايد به ديتابيس هاستتان import بكنيد.

ممنون از راهنمایت... امتحانش میکنم ......

dadafarid

New Member
سلام ، شرمنده این که گفتین (ديتابيس را هم بايد به ديتابيس هاستتان import بكنيد) یعنی باید به کنترل پنل انجمن برم و تو قسمت مدیریت عمومی از بازنشانی پایگاه داده استفاده کنم ؟ (( آخه بدون دیتا بیس که انجمن کار نمیکنه که بتونم به کنترل پنل بره!! در مورد import کردن دیتا بیس کمی توضیح بدین )) یا این که با استفاده از phpmhadmin سایت چنین کاری رو میبایست بکنم؟ ، اگه این طوریه از کدوم قسمت phpmyadmin ؟ اگه تو این زمینه یه مقاله یا هر چیز دیگه ای سراغ دارین اگه امکان داره معرفی کنین ..
شرمنده زیاد سوال میکنم ... خیلی ممنون

بسم الله الرحمن الرحيم
با عرض سلام
خواهش مي كنم.
ابتدا وارد ديتابيستان در لوكال وارد شويد.
سپس از منوي سمت چپ ديتابيس خود را انتخاب بكنيد.
در صفحه بعد از بالاي صفحه گزنيه export را انتخاب بكنيد.
در صفحه بعد از پايين گفحه ابتدا تيك گزينه Save as file را بزنيد و سپس روي go كليك بكنيد و فايل را در رايانه خود ذخيره بكنيد.
اين روش گرفتن بك آپ از طريق phpmyadmin مي باشد.
و حال براي import كردن اين ديتابيس در هاست خود روش زير را برويد:
ابتدا وارد phpmyadmin خود در هاستتان وارد بشويد .
سپس از منوي سمت چپ ديتابيس خود را انتخاب كبنيد.
در صفحه بعد از گزينه هاي بالا import را انتخاب كنيد.
در صفحه بعد در از قسمت File to import روي Browse… كليك بكنيد و از رابانه خود آن ديتابيسي كه export كرده بويد را انتخاب بكنيد و روي open كليك بكنيد.
و بعد روي go كليك بكنيد.
كار تمام است
قبل از گرفتن بك آپ از ديتابيس آن چيز هايي كه در بالا گفته بودم را حتما انجام بدهيد

موفق باشيد

BetaMaster

Member
فكر نمي كنم به همين سادگي باشه

تو ديتابيس كلي لينك تعريف ميشه كه همش تو انتقال بهم مي خوره

مثلا آدرس لوگين :

http://localhost/login.php

كه همين مي مونه و تو نت كه بايد از آدرس سايت فراخواني كنه !!!!

اونوقت !

جدیدترین ارسال ها

بالا