چطور از خودرو رندر بگیرم؟(به انضممام چند سوال در رابطه با خودرو)

whitefox

New Member
سلام.خسته نباشید.بنده حقیر چند جلسه ای هست که کلاس مکس میرم.الان هم مشغول مدل کردن یه کامارو هستم.من هنوز درس رندر گرفتن رو ندیدم.ولی میخوام از خودروم یه رندر خوب بگیرم.اگه ویدیو یا یه آموزش تصویری که بتونه جواب یه آماتور رو بده معرفی کنین.یا خودتون زحمت بکشید راهنمایی کنید.سوال دومم هم که نمیدنم باید همینجا بپرسم اینه که چجوری میتونم بعد از مدل کردن ماشین از روی blue print با چه روشی باید edge هارو نرم کنم؟(روش استانداردش چیه)
بعد اگه میشه همینجا روش کشیدن چراغ ها شیشه ها و نور چراغ رو هم خلاصه بگید.
ممنون
اینجا کارای بچه هارو که میبینم احساس تضاد طبقاتی بهم دست داده:cry:

whitefox

New Member
برای نرم کردن ار turbo smooth استفاده میشه یا mesh smooth
آموزش هم اینجا زیاده. بگرد پیدا میشه
http://www.3dtotal.com/index_tutorial.php
چطور میشه با این دستورا قسمت خاصی رو نرم کرد؟مثلا کاپوت.آخه به نظرم اینا کل شکلو نرم میکنن که اینجوری شکل از بین میره.ویدیو آموزش رندر خودرو ندارید؟

ali_118

کاربر VIP
چطور میشه با این دستورا قسمت خاصی رو نرم کرد؟مثلا کاپوت.آخه به نظرم اینا کل شکلو نرم میکنن که اینجوری شکل از بین میره.ویدیو آموزش رندر خودرو ندارید؟
برای چیزی که میخوای شما اسموث گروپ استفاده میشه، که کد های اسموث قسمت های مختلف رو از هم تفکیک میکنی از Edit Poly و از مودیفایر ای که برای Smooth کردن استفاده میکنی Smooth Group رو فعال میکنی

برای رندر هم بهترین رفرنسی که میشه پیدا کرد همینه:
http://www.cgarena.com/archives/news/top-20-car.php
میتونین به خوبی با انواع تکنیک های ست کردن استدیو برای رندر خودرو آشنا بشین.

موفق باشید.

whitefox

New Member
میتونید یه ویدیو آموزشی برای رندر با موتور vray قرار بدید.بنده برای بعد از عید میخوام از کارام رندر داشته باشم.ولی هنوز از رندر چیزی نمیدونم.همینطور نور پردازی.ممنون

Yasharp

Active Member
دوستان من هم یه مشکلی داشتم و اون اینکه اصلا نمی تونم با بلوپرینت ها کار کنم
یعنی خطوطی که تو بلوپرینت هااست اصلا باهم نمی خونن میشه راهنمایی کنین

*********** توضیح"
رفتم تو نت گشتم چندتا عکس از ماشین مورد نظرم پیدا کردم ولی متاسفانه اون ها هم باهم نمی خونن یعنی وقتی جلو و عقب ماشین رو تو فتوشاپ باهم ست می کنم آینه یا در یا لاستیک ها جلو عقب هستند
خواهش میکنم راهنمایی کنید
ممنون :sad::-?:cry::neutral:

whitefox

New Member
دوستان من هم یه مشکلی داشتم و اون اینکه اصلا نمی تونم با بلوپرینت ها کار کنم
یعنی خطوطی که تو بلوپرینت هااست اصلا باهم نمی خونن میشه راهنمایی کنین

*********** توضیح"
رفتم تو نت گشتم چندتا عکس از ماشین مورد نظرم پیدا کردم ولی متاسفانه اون ها هم باهم نمی خونن یعنی وقتی جلو و عقب ماشین رو تو فتوشاپ باهم ست می کنم آینه یا در یا لاستیک ها جلو عقب هستند
خواهش میکنم راهنمایی کنید
ممنون :sad::-?:cry::neutral:
بعضی بلو پرینت ها مشکل دارند و شما نمیتونید کاریشون بکنید.ولی اگه میخواید اونا رو دقیق تنظیم کنید.شما مي توانيد از يك object ‌مرجع استفاده كنيد يا از نقاط گوشه براي تنظيم كردن استفاده كنيد .

hesam_sn

کاربر VIP
بهترین راه تنظیم بلوپرینت اینه که ابعاد واقعی ماشین رو پیدا کنی و تو فوتوشاپ به همون ابعاد 4 تا فایل درست کنی و از بلوپرینت هر نما رو تو فایل خودش ببری و انقدر بزرگ کنی که کل صفحه رو بگیره. اگر بلوپرینت درست باشه بعد از بزرگ کردن گوشه های ماشین به گوشه های فایل میرسه. بعد میتونی ابعاد عکس رو مثلا 0.1 کنی که حجمش کم بشه

madmaster_3d

Well-Known Member
آقا مدلینگ ماشین رو توی آموزش digital tutors 2009 هستش که منم ساختمش توی امضام هست ولی رندرش کار نکرد خودم با و ری گرفتم

ehsan_old

New Member
بهترین راه تنظیم بلوپرینت اینه که ابعاد واقعی ماشین رو پیدا کنی و تو فوتوشاپ به همون ابعاد 4 تا فایل درست کنی و از بلوپرینت هر نما رو تو فایل خودش ببری و انقدر بزرگ کنی که کل صفحه رو بگیره. اگر بلوپرینت درست باشه بعد از بزرگ کردن گوشه های ماشین به گوشه های فایل میرسه. بعد میتونی ابعاد عکس رو مثلا 0.1 کنی که حجمش کم بشه

سلام

من وقتی بلوپرینت ها رو تو فتوشاپ درست میکنم و میبرم تو مکس، وقتی که تو یه نما کار میکنم و میخوام برم تو نمای دیگه، یه دفعه سایز خطوط یا صفحاتی که از قبل کشیدم نسبت به بلوپرینتی که تو بک گراند نمای جدید هست،خیلی بزرگ میشه.
برای چی این اتفاق میافته؟

دوم اینکه اگر به جای استفاده از بک گراند، از مکعب برای ست کردن بلوپرینت استفاده کنم، کیفیت عکس ها رو وجوه مکعب خیلی افت میکنه. چه کار میتونم بکنم که کیفیت بلوپرینت ها پایین نیاد؟

madmaster_3d

Well-Known Member
شما می تونی اون قسمت رو که می خوای نرم نشه رو detach کنی تو گزینه های editeabl poly پیداش می کنی بعد توربو بدی

madmaster_3d

Well-Known Member
برو اینجا که میگم. customize > preferences> viewports> choose drivers بعد مطمئن شو روی direct هستش اگر نبود بزار و مکس رو ببند و دوباره باز کن. بعد دوباره همین مسیر رو برو فقط به جای choose drivers گزینه configure driver رو بزن بعد 1024 و 512 رو اتنخاب کن و تیک match nitmap هر دو رو بزن. موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا