چطوری میشه رو فایل فلش رمز گزاشت؟

frud

New Member
سلام خدمت اساتید
من میخام رو ی فایل فلشم رمز بزارم
یعنی قبل از اینکه برنامه های داخل فایل فلشم باز بشن از کاربر رمز بخاد و این رمز بر روی هر سیستم عاملی متفاوت باشه
و بشه رمز رو از طریق تلفن ازم بگیرن
لطفا کمک کنید

30min

Banned
خوب میتونی با اکشن در فریم اول یک فیلد متنی ایجاد کنی .
و یک If براش تعریف کنی که اگر مورد تایپ شده توسط کاربر مساوی باشه با مقداری که شما میخوای GotoAndplay بشه به فریم 2 .
به نظرم این راحت ترین روش ساخت پسورد باشه .
برای فایل Swf هم که وقتی میخوای Publish کنی میتونی Password بزاری .

این رمز بر روی هر سیستم عاملی متفاوت باشه و بشه رمز رو از طریق تلفن ازم بگیرن

سلام

این کار در حال حاضر به تنهایی در فلش شدنی نیست، چون برای بدست آوردن شماره سریالهای متفاوت بر روی سیستمها، باید از شماره سریالهای سخت افزاری استفاده شود که، FlashPlayer هم به چنین چیزی دسترسی ندارد.

البته می‌توان برنامه دریافت شماره سریال یکتا را در یک زبان برنامه نویسی جانبی (vb، delphi، vc و ...) طراحی کرده و از طریق fscommand با آن ارتباط برقرار کنید.

JavidFlasher

کاربر فعال
سلام
خوب این که کاری نداره همون طور که سیمین خانوم گفتن با if&else راحت میشه ساخت!!! وبرای بدست آوردن سیستم عامل طرف از کلاس Capabilitiesاستفاده کن .و واسه هر سیستم عامل یه رمز بزار به همین سادگی به همین خوش مزه گی.
اگه میخوای بگو واست یکی بنویسم.

با سلام خدمت دوستان اگر مدیر محترم هم یک کلاس واسه فلش بنویسن باز هم مشکل داره چون براحتی می شه دیکامپایلش کرد حال چه فرمتش exe باشه و چه فرمتش SWF باید همانطوری که دوست خوبمون محمود -شمس گفتند توسط نرم افزارهای جانبی مثل Delphi و Basic واسش بنویسیم .

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
MDM Zinc توصیه می شود ، البته برای این کار می بایست یک الگوریتم برای کد گزاری و یک الگوریتم برای چک کردن ایجاد نمایید
کار کمی زمان بر هست ، البته قفل های فکر می کنم به صورت آماده وجود دارد
البته روش اول احتمال کرک شدنش کمتر هست ، البته اگر الگوریتمی خاص استفاده شود

موفق و پیروز باشید

MDM Zinc توصیه می شود ، البته برای این کار می بایست یک الگوریتم برای کد گزاری و یک الگوریتم برای چک کردن ایجاد نمایید
کار کمی زمان بر هست ، البته قفل های فکر می کنم به صورت آماده وجود دارد
البته روش اول احتمال کرک شدنش کمتر هست ، البته اگر الگوریتمی خاص استفاده شود

موفق و پیروز باشید

سلام

توی MDM Zinc قابلیتی برای تولید برنامه‌های Trial و تعیین Serial Number وجود دارد، اما خیلی ساده و ابتدایی است. در واقع بر مبنای سریال سخت افزاری کار نکرده و فقط کدهای ثابتی جهت فعال سازی برنامه دریافت میکند.

این نوع برنامه‌ها باید با دریافت شماره سریالهای سخت افزار سیستم هر کاربر، یک کد یکتا و متفاوت با دیگر سیستمها تولید کنند تا با دادن آن به برنامه نویس، کد فعال سازی مناسب برای آن سیستم تولید شود. در واقع کد فعال سازی باید بر روی هر سیستم (PC) متفاوت باشد و نتوان با یک کد، برنامه را بر روی چند سیستم فعال کرد.

برای انجام چنین کاری باید از برنامه های Flash Wrapper استفاده شود. مثلا نوشتن یک برنامه با VB برای گرفتن سریال، به طوری که swf درون آن جاسازی شده و قفل باشد، و پس از دریافت کد فعال سازی، انیمیشن swf را باز کرده و تحویل بدهد.
چنین کارهایی از طریق خود FlashPlayer ممکن نیست.

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
منظور بنده نوشتن یک الگوریتم قابل برگشت که مثلا مقدار نام و یا شناسه سیستم رو کد کند، بود
که توسط فلش و mdm هم قابل انجام هست
فکر می کنم توی دیگر برنامه ها راحت تر باشد
و البته اگر امکان ایجاد اکستنشن برای mdm را داشته باشید که خیلی راحت تر می شود ، زیرا دسترسی و آزدای که mdm با فلش دارد خیلی بهتر از دیگر نرم افزار ها می باشد

به هر حال کار هم با فلش و mdm ، قابل انجام هست و هم با کمک از سایر برنامه ها
البته در دو حالت فکر می کنم ایجاد رمزی امن اون هم به صورتی که تلفنی قابل ارائه باشد کمی زمان بر هست و می بایست نکات زیادی را برای کرک نشدن رعایت کنید

شما می بایست یک رابط برای خودتان هم ایجاد کنید که کد دریافتی که کاربر توسط تلفن به شما می گوید را درون آن وارد کرده و کد فعال سازی را ایجاد نماید

البته به قول یکی از دوستانم هیچ برنامه ای نوشته نمی شود که کرک نشود (اگه درست یادم باشه ، به هر حال مضمون همین بود)

++Hadi++

Active Member
آیا فایل های exe فلش رو هم می شه دیکامپایل کرد ؟؟؟ یعنی فایلای خروجی exe یا projector فلش رو ؟؟

آیا فایل های exe فلش رو هم می شه دیکامپایل کرد ؟؟؟ یعنی فایلای خروجی exe یا projector فلش رو ؟؟

بله متاسفانه اکثر دیکامپایلرهای فلش این قابلیت را دارند. (مثلا Eltima)
اما اگر با Zinc یا SWF Encrypt به EXE تبدیل شده باشد، با دیکامپایلرهای فلش نمیتوان کاری کرد.

++Hadi++

Active Member
یعنی مثلا اگه فایلی در فلش embed بشه و تمام کار بر مبنای کلاس نویسی هم باشه و خروجی هم exe باشه و اکشن 3، Eltima اونو در می یاده ؟؟؟
سورس هم یعنی به صورت fla و بدون خطا قابل ویرایش هست ؟؟؟

با سلام خدمت دوستان
آقای مدیر میشه یه نمونه از کاری رو که کردین بزارین تا هم ما استفاده کنیم و هم بقیه بچه ها ممنون می شم . البته این هم بگم من تازه اکشن اسکریپت 3 رو شروع کردم و قبلا کارهام رو اکشن 2 انجام می دادم . البته اگه راهی هم بلدین که با اکشن 2 هم کار کنه خیلی ممنون می شم . اگه Sample بزارین بنده بیشتر حالیم می شه

سلام

منظور این قسمت را متوجه نشدم:

اگه فایلی در فلش embed بشه

اما کلا سورسی که برنامه‌های دیکامپایلر بدست می‌آورند، دقیقا همان سورس اولیه نیست. معمولا هم اگر برنامه نویسی بر مبنای کلاس بوده باشد، کدی که از دیکامپایل بدست می‌آید خطا زیاد دارد.
اما کدهای AS3 که مستقیما در FLA نوشته شده باشند، خیلی دقیقتر دیکامپایل می‌شوند.

به طور کلی کد بدست آمده از دیکامپایل، تمام منطق سورس برنامه را لو میدهد، اما مستقیما قابل استفاده نیست چون کمی (یا بیشتر) خطا دارد.
اما یک برنامه نویس باتجربه می‌تواند سورس اولیه را از روی آن شبیه سازی کند.

تنها راه حفظ سورس برنامه استفاده از flash wrapper ها یا obfuscator ها (مثل swf encrypt) است.
میتونید بخشهای مهم برنامه را به صورت کامپوننت دربیارید و بعد از encrypt کردن، به library وارد کرده و از آنها استفاده کنید.

++Hadi++

Active Member
منظورم تگ embed هست ...
متادیتای Embed ...
PHP:
Embed(source="xfile.x");
توی امضام و آموزش اکشن 3 تو درس سی ام گفتمش ...
من با این روش یه فایل 3ds به سورسم الحاق کردم بعد با sothink خواستم اون swf رو دیکامپایل کنم ، کلا sothink نتونست کاری کنه و بست البته یه فایل 3ds رو واسه یه کار 3 بعدی با مدل سازی 3dmax و استفاده 3 بعدی در فلش ...
حتما یه بار تست کنید ...

با سلام خدمت دوستان و جناب مدیر ، ممنون از ز راهنمایی تون
در تستی که من انجام دادم فایل براحتی با Sothink swf Decompiler 5.0.503 دیکامپایل شد ، راستی جناب مدیر شما با چه ورژنی تست کردید . البته اینهم بگم که من با فلش cs5 تست کردم در کل فرقی نداشت . اما یه ایده دارم اگه ما در اکشن اسکریپت خود از کلمات فارسی و یا کاراکتر غیر مجاز استفاده کنیم فکر جواب بده البته شخصا هنوز تست نکردم ، اما گفتم شاید ایده خوبی باشه . در اینصورت نرم افزارهای دیکامپایلر هنگام دیکامپایل کردن آن دچار مشکل خواهند شد و هنگ می کند چون این دستورات واسش تعریف نشده

kodex2

کاربر فعال
باید از الگریتم کد ا‌و دکد استفاده کنی‌. توی ویکیپدیا سرچ کن. الگریتمش هست. میتونی یه Air App بنویسی‌ ک اینکارو وسعت بکنه. بعدش بیایی اونو تو از دکد کنی‌. واسهٔ اینکه کدتم دکمپیل نشه چه به صورت SWF یا چه به صورت EXE باید کد کنی‌ فیلتو کد یه سری کد تحت کامپایلر‌های جدا هست که اینکارو واست عالی‌ انجام میده.

++Hadi++

Active Member
در تستی که من انجام دادم فایل براحتی با Sothink swf Decompiler 5.0.503 دیکامپایل شد ،

!!!!
ورژنشو یادم نیست چون من کرک کار و دیکامپایلر نیستم . من همه چی رو سعی می کنم تا اونجایی که امکانش هست خودم بنویسم . راستی فایل الحاق شده رو هم داد ؟؟؟
در مورد روشهاش نمی دونم شاید کامپوننت کردن خیلی بهتر باشه ...
یا استفاده از encrypter ها ... یا استفاده از byte array...!!!!!!!!!!!
دیگه این قضیه داره حالمو به هم می زنه ....:sad:

باید از الگریتم کد ا‌و دکد استفاده کنی‌. توی ویکیپدیا سرچ کن. الگریتمش هست. میتونی یه Air App بنویسی‌ ک اینکارو وسعت بکنه. بعدش بیایی اونو تو از دکد کنی‌. واسهٔ اینکه کدتم دکمپیل نشه چه به صورت SWF یا چه به صورت EXE باید کد کنی‌ فیلتو کد یه سری کد تحت کامپایلر‌های جدا هست که اینکارو واست عالی‌ انجام میده.
مرسی باید وقتی سرم خلوت شد یه حرکتی رو روش پیاده کنم ...
موفق باشید ...

هادی جان خودتو زحمت نده به اگه میخوای راحت کارت پیش بره swf رو با mdm خروجی بگیر دیگه هیچ دیکامپایلری نمیتونه انو باز کنه
البته تا اونجائی که من تست کردم

++Hadi++

Active Member
آخه خود فایل های exe هم سوای فلش و خروجی فلش یه سری دیکامپایلر های جداگانه دارن . مثلا برنامه هایی که با دات نت نوشته می شه ... شاید یه همچین برنامه هایی واسه اون هم راه داشته باشه ...

جدیدترین ارسال ها

بالا