چطوری تو دریم ویور راست به چپ کنیم؟

vaheb

Member
بلی . اصلا خود شما چیکار می کنید ؟
به نظر من با این مشکل بزرگ که توی dreamweaver هست نمیشه کنار اومد .
راهنمایی کنید !

آخرین ویرایش:

vaheb

Member
بله تا حالا دریم ویور این مشکل را داشته اما بعد از اینکه شرکت ادوب ماکرومدیا رو خرید این مشکل با انتشار نسخه های ME چه در این برنامه و چه در بعضی برنامه های دیگه حل شد
شما باید نسخه Adobe Dreamweaver CS3 ME را استفاده کنین . این مشکل حل شده !‌
و یا اینکه برای نوشتن و تغییر از front page استفاده کنین !‌

آقا پس کجایی جواب ما رو بدی ؟

yafatemeh

Member
من مدت هاست که به دنبال حل این مشکل هستم! بزرگترین و اساسی ترین مشکل این نرم افزار خوشگل و کارآ همینه... نمی تونه با متون راست به چپ کنار بیاد!! من خیلی اینترنت رو گشتم... به سایت های انگلیسی و فارسی سر زدم ولی تا به حال هیــــــــــچ راه حلی براش پیدا نکردم!! حتی توی نسخه ME این نرم افزار هم این مشکل رفع نشده...
چند وقت پیش اینقدر قاطی کردم که ایمیل زدم به feedback شرکت adobe و گفتم که این ورژن ME به هیچ درد خاورمیانه ای ها نخورد...
حالا ببینیم در آینده مگر فرجی حاصل بشه!

stalker

Member
با سلام
من قبلا تو یه تایپیک دیگه توضیح دادم
شما کافیه از یه طرف انکدینگتون رو به یونیکد تغییر بدید
و بعد هم اینکه هر جا که فارسی می خواستین بنویسید (بهترین جا برای صفحات کاملا فارسی تگ bodyهست ) این پروپرتی رو اضافه کنید :
dir="rtl"
به همین سادگی همه چیز حل میشه
در پناه حق باشید

بهترين راه و تنها راه همون rtl كردنه ! يه دونه همون بالاي صفحه بزارين ديگه حله !
البت من متن رو توي word مي نويسم و بعد توي دريم كپي مي كنم ، با اينكه rtl نيست ولي خيلي خوب نشون داده ميشه !
اگر فارسي از اينم سختتر بود باز من با دريم كار مي كردم !

sobhan_250

Active Member
پس این تبلیغ چیه!؟

ببخشید قصد من تبلیغ نیست بلکه برعکس ؛ من خودم این بستهadobe را دارم (البته نه نسخه پی سی دانلود)
اما اصلا این امکان رو که داخل تبلیغ این سایت هست نمی بینم
درسته فارسی میشه نوشت و کدینگ را به UTF تغییر داد اما هنوز کلمات برعکس نوشته میشه

کد:
http://www.p30download.com/archives/graphic/image_editor/download_adobe_middle_east_cs3_pack/

من هم قبلا از همین تبلیغ گفتم که مشکل فارسی نویسی حل شده اما ! معذرت می خوام ! راوی این حدیث...

yafatemeh

Member
متاسفانه عملا Dreamweaver بدترین و ضعیف ترین Editor برای کسانی است که میخوان راست به چپ کار کنن! گوگلینگ هم همینو میگه...

amir-yazdel

Member
سلام
فکر نمیکنید مشکل از ویندوز باشه؟
آخه من هم با دریم ویور کار میکنم و این بار که ویندوز عوض کردم این مشکل پیش اومده.

hashie

Banned
یه راه حل ساده !!

سلام دوستان !
بهترین راه حل برای این مشکل اینه که مثل بچه ی آدم !! (بر عکس دریمویور) متن رو یه جای دیگه تایپ کنید و در آخر اون رو کپی کنید تو دریمویور !!
همین !

seyyed

New Member
نسخه ی p30download قلابی هست عزیز.

شما وقتی دریم رو باز میکنی اون splash screen که میاد باید نوشته باشه dream weaver cs3 ME در حالی که اینو ننوشته.

توی بازار بگردید پیدا میشه

Saeed

Well-Known Member
این کد رو قرار بدید و نتیجهـ ببینید چی میشهـ .. :rose:

کد:
<body dir="rtl">

موفقیت .. !!
سعید

Saeed

Well-Known Member
من معذرت میخوام ، همش تقصیر این اسپمر های ... چیزهـ :دی

دقت بهـ تاریخ نکردم :rose:

akbarsharifi

New Member
سلام آقا در نسخه Dreamweavercs5 تايپ فارسي انجام ميشه اما چپ به راسته چطوري ميشه از راست نوشت ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا