چرا Title Page بعضی از سایتها در ابتدا نامفومه ولی بعد تغییر می کنه؟

i-php-i

Active Member
بعضی از سایتها هسن که وقتی وارد سایت می شه اول یه Title Page درهم و نامفهوم دارن ولی بعد از گذشت چند ثانیه متون فارسی رو بدرستی نشون می دن؟

i-php-i

Active Member
شاید تا زمانی که مرورگر صفحه رو تفسیر کنه، زمان ببره!
یه اکوی ساده هست و متن رو نشون می ده ولی بصورت درهم، ولی بعد متن به درستی نشون داده می شه.

بنظرم این مسئله مربوطه به انکدینگ باشه، ولی دلیل اصلی این مشکل رو نمی دونم.

Milad

Well-Known Member
چک کنید character encoding‌ مرورگر رو utf-8 باشه و automatic detect‌ خاموش ! ببینید نتیجه چیه میشه . یک بار هم با arabic-windows 1256 تست بزنید .

i-php-i

Active Member
چک کنید character encoding‌ مرورگر رو utf-8 باشه و automatic detect‌ خاموش ! ببینید نتیجه چیه میشه . یک بار هم با arabic-windows 1256 تست بزنید .
برای سایتهایی که خودم طراحی می کنم این مشکل پیش نمی یاد، بعضی از سایتها مثل کلوب بعضی وقتا تایتلشون اینطوری می شه.

آخرین ویرایش:

Milad

Well-Known Member
یه امکان تو بعضی مرورگر ها که خودش اتوماتیک encoding رو تشخیص میده .

estahbanati

New Member
:paint: مسأله خیلی ساده تر از این حرفهاست.

دلیلش اینه که در html صفحه، توی قسمت head، باید قبل از اینکه title بذارید، encoding رو تعریف کرده باشید تا مرورگر قبل از خواندن هر تگ دیگه‌ای بفهمه که encoding پیشفرض چیه.
اگر encoding رو پایین‌تر تعریف کنید، چون صفحه از بالا به پایین تفسیر می‌شه، مرورگر اول title رو با تشخیص غلط خودش رندر می‌کنه تا اینکه می‌رسه به encoding و تازه می‌فهمه که باید utf-8 رندرش می‌کرده و بلافاصله درستش می‌کنه.

درست گفتم؟:neutral:

i-php-i

Active Member
دلیلش اینه که در html صفحه، توی قسمت head، باید قبل از اینکه title بذارید، encoding رو تعریف کرده باشید تا مرورگر قبل از خواندن هر تگ دیگه‌ای بفهمه که encoding پیشفرض چیه.
بعضی وقتا سایت کلوب اینطوری می شه !
حتما مدیران این سایت بصورت مرتب ساختار صفحاتشون رو تغییر می دن و حتما با عجله این کار رو می کنن که یادشون می ره این نکته رو رعایت کنن !

بعضی سایتهای دیگه رو هم دیدم که این مشکل رو دارن.

Milad

Well-Known Member
فکر نکنم از این مورد باشه چون تگ meta charset به هر حال تو تگ head قرار میگیره و تا parser کامل head‌ رو نخونه نمیره سمت body‌ به نظرم برا جاهایی این اتفاق می افته که از charset‌ استفاده نکردن و Auto Detect‌ مرورگر هم اشباه میکنه ... ( نظریه هست ٬ حالا فرصت شد دقیق تحقیق میکنم )

i-php-i

Active Member
فکر نکنم از این مورد باشه چون تگ meta charset به هر حال تو تگ head قرار میگیره و تا parser کامل head‌ رو نخونه نمیره سمت body‌ به نظرم برا جاهایی این اتفاق می افته که از charset‌ استفاده نکردن و auto detect‌ مرورگر هم اشباه میکنه ... ( نظریه هست ٬ حالا فرصت شد دقیق تحقیق میکنم )
اتفاقا دیشب وارد یه سایت شدم، اون سایت همین مشکل رو داشت. سورس سایت رو نگاه کردم و دیدم که متا تگ مربوط به چارست رو گذاشته بعد از تگ تایتل و به همین دلیل این مشکل پیش می یاد.

جدیدترین ارسال ها

بالا