چرا ما نمی توانیم؟؟؟!(همه نظر بدید)

سلام
من حسین هستم
چند وقتیه تصمیم گرفتم کارای انیمیشن انجام بدم واسه این کار یه سری دی وی دی های آموزشی از اینترنت گرفتم
اخیرا یکی دو تا از اونارو دیدم ، بد نبودن
اما چند روزه که ذهنم مشغوله یه سری سوالاته
خوب اولین سوال؟
چرا ما نمی تونیم یه کارتون انیمیشن در حد عصر یخبندان بسازیم..؟
آیا مشکلمون نداشتن نیروهای متخصص و قوی و هنرمنده ؟
یا نداشتن امکانات مثل موشن کپچر یا سیستم های قوی واسه رندره ؟
یا اصلا هم امکانات داریم و هم استعداد انسانی ، اما این گروه ها که زیاد هم نیستند کاراشون رو خلاصه کردن تو پروژه های خاص مثل تبلیغات...؟
یا اینکه نیروها و امکانات از هم دورن (مثلا اگه 5 نفر برای ساخت یه انیمشین نیازه در بخشهای مختلف مثل مدلینگ ، نورپردازی ، و ... در یه منطقه ساکن نیستند؟)
یا شاید هم نیروهامون فاقد استعداد و نوآوری هستند؟

pclord

کاربر متخصص
سلام
نیرو های متخصص و حرفه ای تو ایران کم هستند.
نداشتن امکاناتی مثل موشن کپچر و سیستم های قوی واسه رندر،که اینم دلیلش قیمت بالای این سخت افزارها و جیب خالی ما ایرانی ها ست.
در ایران برای انیمیشن سرمایه گذاری نمیشه
تو ایرن هر کس تو رشته از کامپیوتر حرفه ای هست دلش نمیخواد به دیگران یاد بده به خصوص در انیمیشن،چون فکر می کنند اگه یاد بدن چیزی ازشون کم میشه یا عقب میمونن،به خاطر همین گروه تشکیل نمیدن ،میترسن یه وقت هم گروها یاد بگیرن.
استعداد هم مطمئن باش همه دارن،راه و امکانات شکوفا شدنش رو نمیدونن و ندارن،هیچ کس هم این راه رو بهشون نشون نمیده.
اگه میخوای در حد عصر یخبندان انیمیشن بسازی باید خیلی کار کنی،یعنی با روزی 2 یا 3 ساعت کار به هیچ جا نمیرسی.
نظر و پیشنهادی که دارم اینه که هر کسی که میخواد واقعا حرفه ای بشه و کارهای بزرگ انجام بده،حتما باید به زبان انگلیسی مسلط بشه،اون وقت مطمئن باش به جای 10سال کار و آخرش هم اون چیزی که میخوای نمیشی،بین 3تا 4 سال میتونی به یه حرفه ای تبدیل بشی.

و صد ها دلیل دیگه...

موفق باشی

آخرین ویرایش:
با سلام
ببین دوست دوست عزیز
مواردی که خودتون اشاره کردین همشون درسته ... و هیچ کدوم رو ما در ایران نداریم !!!
من کسی رو میشناسم که یه قرارداد با صدا و سیما بسته و همه چیز حتی موشن کپچر هم در اختیارش گذاشتن ولی گروه چند نفرش همه رو از دست داده والان خودش تنهایی داره رو پروژه که سریال هست کار میکنه و ...
واقعا خنده داره مگه یه نفر چندتا کار رو با هم میتونه انجام بده ما ایرانیا حرفه ایی رو یه برنامه کار نمیکنیم و توقعاتمون رو محدود نگه میداریم هر مکس کاری این روزا تو ایران تا یه پروژه دانشجویی گرفت که همش هم مودلینگه ...
اسم خودشو میزاره مکس کار ما ایرانی ها فتوشاپ بلدیم . مکس بلدیم . مایا هم بلدیم . با زیبراش هم کمی کار کردیم تا حدودی هم ویری و مکسول !!!
همه چی بلدیم و حین حال هم هیچی بلد نیسسیم !!!
تو خارج فقط کسانی هستن که فقط تخصصشون یه پلاگین رندره مثل وی ری و به هیچی دست نمیزنن و فقط تو حرفه خودشون کار میکنن و اسمشو هر render man مثال شخص بالا رو که زدم منظورم این بود که طرف میخواد کل پول قرارداد تو جیب خودش بره و به کیفیت کار وراستراحت خودشون تو مرحله بعد میزارن
بعدم خروجیش رو میبینید که ما سالی 1 با چه انیمیشنی میسازیم و آمریکا که خودش هم تولید کننده انیمیشنه و هم
نرم افزارهای 3d رو خودش میسازه !
ما ایرانی ها مصرف کننده هستیم (خواهشا دوستان ناراحت هم نشن) یکی از بچه ها یه تاپیک زد که آموزش مکس رو فارسی کنیم و به عبارتی هلپ مکس رو ترجمه کنیم برید تاپیکشو تو در بیارید که الان رفته لابه لای تاپیک ها و دراره خاک میخوره !!! من به شخصه استقبال کردم از کارش ولی مهم اینه که کسی حاظر نشد بیاد جلو ...
ما ایرانی ها تا اینجوری فکر میکنیم به مسائل دور و برمون همینه که هست
شما اگه میخواید تو مکس استادی بشی تو کارت زبانت رو خوب کن چونآموزش های ایرانی مفت نمی ارزه و رو خارجی ها تکیه کن باید وقت بزاری تا چندسال اول دنبال مسائل مادی نباش !
سعی نکن آچار فرانسه باشی و از هر چیزی یه کم یاد بگیری مکس رو که مودلینگش خوب یادگرفتی بعد برو دنبال پلاگینهایی مثل polyboost و power nurbs و ...

sharktech

کاربر فعال
اول اینکه توی ایران همه امکانات هست, اما افراد متخصص کم داریم !!!!

منظورم از فرد متخصص, فردی هست که فقط یه قسمت از کار رو به عهده بگیره و تمام انرژیشو بزار روی اون کاری و اونو به نحو احسن انجام بده.

دوم اینکه انیمیشن موش سرآشپز رو که دیدید, به نظرتون توی این انیمیشن از موشون کپچر استفاده شده یا نه ؟

باید بگم که توی این انیمیشن از موشون کپچر استفاده نشده !!!!!

پس میبینید که ربطی به امکانات نداره, شما توی ایران کسی رو میشناسید که بتونه یه کاراکتر رو انیمیت کنه ؟

میگین که سخت افزار برای رندر نداریم, شما تا حالا کار سه بعدی کردین که واقعا نیاز به سخت افزار اونجوری داشته باشه ؟؟؟

ولی من اینو میدونم که اگه چند تا از این جوونهای با استعداد جمع بشن و یه ارگان یا سازمانی از اونا حمایت کنه(بیشتر کارگردانی و مدیریت گروه تا حمایت مالی), میتونن انیمیشن های در حد پیکسار یا ... بسازن.

www_3d_boy3

Well-Known Member
کسانی که میگوند نیرو نیست و افراد متخصص کم هستند بطور واضح در متن کار و بازار نبوده اند در غیر اینصورت با افرادی روبرو می شدند که نه تنها از انیمیشنهای بزرگ کم ندارن بلکه از نظر کیفی در بعضی مواقع از نمونهای خارجی بهتر هستند . من این شبه را تنها متوجه ذعف در مدیریت و ساختار خانوادگی صدا و سیما و بطور کلی سینما می بینم . یعنی موسسه ای مثل صبا که وظیفه این مهم ، بر عهده اوست بسان خانواده ای شده که هیچ کس را در خود جای نمی دهد و هر کس در آن شرکتی دارد و به زعم خود به دنبال پول بیشتر برای شرکتش است و دیگران در این خانواده چند ده نفری غریبه هستند.

Ali3D

Member
نبود مدیریت
نبود انگیزه
قانع نبودن به وسایل موجود
خیلیا فک می کنن باید همه چیز فراهم باشه برای انجام یه کاری، لزوماً نه تو این زمینه

pclord

کاربر متخصص
من نمیدونم این بحثها تو این انجمن کی میخواد تموم بشه..

راست میگی ها
حالا ما هر چقدر هم بگیم این بده،وجود نداره،کمه و از این حرف ها چه فایده ای داره،نه کسی صدای ما رو میشنوه نه به این راحتی قابل حله و نه فایده ای به حال خودمون داره،فقط اعصاب خودمونو خرد میکنیم،مجبوریم با همینشم بسازیم،و امید وار باشیم در آینده درست بشه.

با آرزوی موفقیت برای همه ایرانیها و به خصوص انیماتورها :oops:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
فقط و فقط بحث تجهیزات و امکانات و بحث سرمایه گذاری و یه کم مدیریته
توی تهران صد تا آموزشگاه هست که در سطح حرفه ای آموزش میدن
صدها ایرانی با استعداد هست که همین الان هم دارن کار میکنن
شما به کارهای ایرانی نگاه کردین ؟ حتما می خواین بگین جزئیات انیمیشن های ایرانی ضعیفه ؟
آره ضعیفه بخاطر همون مسائل سخت افزاری و بودجه و... ایناست
و الا هستن استعدادهایی که اگه همه چیز براشون مهیا بشه می تونن بهتر از همون عصر یخبندان بسازن
منتظر انیمیشن بهرام عظیمی به نام تهران 1500 باشین

sharktech

کاربر فعال
حالا که میگین این حرف ها هیچ فایده ای نداره, بیاین به جای این حرف ها یه انیمیشن بسازیم, برای شروع یه انیمیشن کوتاه .

چطوره ؟

خوب دوستان نظرات جالبی داشتن
ولی قبلش یه گله بکنم از شرلوک خان !!!
من فکر می کنم این بحثها اینقدر باید تکرار بشه تا به گوش مسوولین برسه
شاید بگی کدوم مسوول میاد این انجمنن ها رو بخونه باید بگم وقتی یه چیز زیاد تکرار بشه و از این دهن به اون گوش برسه همین باعث میشه تو جامعه پخش بشه
در کل من اکثر نظرات رو قبول دارم منتها sharktech نظر جالبی داشت اگه مدیران چه چنین حرکتی رو با یه مدیریت خوب و حرفه آغاز کنن هم موجب منافع شخخصیشونه و هم باعث پیشرفت انیمیشن
موفق باشید

reza_1001

Well-Known Member
سلام
هر وقت سينماي ايران كه ركن اصلي هست سرو سامان گرفت مطمئنا انيميشن ايران هم رشد خواهد كرد.

كشور هند با صنعت سينمايي خود باليوود پيشرفت كرده
و الان در زمينه انيميشن حرفهايي براي گفتن داره همينطور چين فرانسه آلمان اسپانيا و ...
تمام كشورهايي كه انيميشن هاي سطح بالا ميسازن صنعت سينمايي شكوفايي دارند.

انيميشن سازي زير گروه فيلمسازي هست .
چرا سطح كار فيلمسازان ما بالا نيست ؟ به همان دليل سطح انيميشن ...
هر كي مخالفه از همين الان شروع كنه به شمردن ماهها وسالهايي كه ميان و ميرن و هيچ اتفاقي هم نخواهد افتاد. :sad:
مگه اينكه ...

.
.
.
اين تيكه آخرشو گفتم چون از نااميدي بيزارم :green:

Sherlock_Holmes

Active Member
خوب دوستان نظرات جالبی داشتن
ولی قبلش یه گله بکنم از شرلوک خان !!!
من فکر می کنم این بحثها اینقدر باید تکرار بشه تا به گوش مسوولین برسه
شاید بگی کدوم مسوول میاد این انجمنن ها رو بخونه باید بگم وقتی یه چیز زیاد تکرار بشه و از این دهن به اون گوش برسه همین باعث میشه تو جامعه پخش بشه
در کل من اکثر نظرات رو قبول دارم منتها sharktech نظر جالبی داشت اگه مدیران چه چنین حرکتی رو با یه مدیریت خوب و حرفه آغاز کنن هم موجب منافع شخخصیشونه و هم باعث پیشرفت انیمیشن
موفق باشید

دوست عزیز شما اولین نفری نیستید که چنین تاپیکی میزنید و میخواید عصر یخبندان بسازید و آخرین نفر هم قطعا نخواهید بود..
قبل از شما دوستانی بودند که به ترتیب میخواستند شرک، فاینال فانتزی، رتتویی، نمو و Wall-E بسازند!

کاری به مسوولین ندارم اما دوست من این تاپیک رو ببین:

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?p=904351#post904351

مال مسابقه speed modeling هست.. یه نگاهی بکنید همگی و ببینید بچه های اونجا چقدر دارند زحمت میکشند تا این مسابقه پا بگیره، چقدر تلاش میکنن و حتی 3 یا 4 تا مسابقه هم برگزار کردند در حالی که فقط دو سه نفر شرکت کننده داشت..

یا این تاپیکی که برای مقایسه دو تا کار از دو تا از بچه های همین سایت هست:

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=135807
چهار پنج روز ازش میگذره و 10 تا پست توش زده شده که تازه سه تاش مال خود منه!

اما تاپیک شما ظرف دو روز به صفحه دوم رسیده! این نشون میده که ما فقط میخوایم یه جوری با حرف زدن وقت خودمون رو پر کنیم...
کسی ناراحت نشه ولی این تاپیکها و سرعت توی پاسخگویی به اونها چیز دیگه ای رو ثابت نمیکنه..

برای پیش رفتن توی یک مسیر باید اول توی اون مسیر قرار گرفت..

موفق باشید..

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا