چرا سیستم من زمان رندر از تمام توان cpu استفاده نمی کنه ؟!

1835ali

Well-Known Member
ببخشید که من خودمو قاطی میکنم چون من مکس کار نیستم
میشه بپرسم چی رندر گرفتی ؟
توی مایا هم همیجوریه از تمام توان cpu استفاده نمیشه در حالت معمولی و وقتی داری از داینامیک ها ( particle , fluid , effect ,... ) استفاده میکنی زور آخرشو می زنه و از تمام توان cpu استفاده میکنه
بازم شما اینو امتحان کن ببین چطور میشه

man baz nemidoonam chera migi max 2009 ba v-ray sazgar nist . man ke barat ye screen shot az safham ba maxe 2009 va vray gozashtam taze cpu m ham phenom hast.
tooye screen shot ke michasbe be 100 har chahar ta core.
dige moshkel kojast ?

Farrokh

Active Member
نمی دونم والا !

حرف شما درسته
ولی نمی دونم چرا این کار اینقدر داره اذیتم می کنه (البته منم دورش می زنما !)

آقا می شه به من بگی دقیقا از کدوم نسخه ی ویری داری استفاده می کنی؟

فکر نمی کنید مشکل سخت افزاری باشه
یا نرم افزاری
یا سیستم عامل ؟

من کلا سیستمم ارور های مسخره زیاد می ده نمی دونم چرا !

مثلا بعضی وقتها ، وقتی که سیستم رو روشن می کنم بالا که میاد بعد یه مدت یه صفحه ی آبی میاد که پایینش نوشته dumping memory بعد یه شمارشگر داره که تا 100 می شماره و سیستم رو ریست می کنه

آنتی ویروسم هم avast هست و همیشه آپدیت می شه

نمی دونم مشکل از کجاست

شما راهی به نظرتون می رسه کمک کنید

ممنون

Sherlock_Holmes

Active Member
این موضوع قبلا هم چند بار توی انجمن مطرح شده، مثلا:

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=84640

با حرف احسان توی اون تاپیک موافقم، استفاده کامل از cpu‌ به صحنه ای که رندر میشه هم بستگی داره..

.
محسن شما توی میکس و مونتاژ یه بار این موضوع رو مطرح کرده بودی و پلاگینی رو بچه ها بهت معرفی کرده بودند...
باهاش کار کردی؟
البته این مشکلو با افتر افکت داشتی...

un safhe abiye ehtemale kheyli ziad be khatere moshkele power mitoone bashe. agar az hard bashe in karo koni momkene komak kone : tooye start --> run bezan cmd varede fazaye dos ke shodi bezan chkdsk c: /f badesh ke system ro reset koni ghablaz bala oomadane windows drive c ro scan mikone. baraye hameye drive hat mitooni in karo anjam bedi v-ray e manam noskhash 1.5 SP2 hastesh. windowsam ham xp 64 bit e

hoseini_smm

Member
البته دوستان ظاهرا تخصص بیشتری دارند. ولی اونچه که به نظرم اومد در تصویری که آقا فرخ گذاشته همه cpu ها فعالند. فقط از تمام توانشون استفاده نشده که تو اکثر سیستمها این مربوط میشه به اینکه سیستم متوازن نیست. یعنی مادربرد و یا رم نسبت به cpu حداقل برای این رندر کم اورده اند. اگه تو تصویر هم نگاه کنید میزان رم به طور غیر معمولی ثابته و ظاهرا امکان استفاده از رم بیشتر وجود نداره.

Farrokh

Active Member
ممنون منم به این نتیجه رسیدم یه مشکلی تو فایلم هست

ولی حالا چی هست نمی دونم!

البته توی اون کار من به شدت از دیسپلیسمنت استفاده کردم و به دلیلی بالا بودن سمپل های دیسپ عجیب هم نیست !

نمی دونم شاید چهار گیگ رم برای این کار کم باشه

راستی اون صفحه ی آبی ممکن نیست از رم باشه ؟

رم های من چهار تا رم 1 گیگ دوال چنل gel هست

کسی چیزی به ذهنش می رسه ؟
ممنون

سلام ببخشید تو این بحث شرکت میکنم - اما پیشنهاد میکنم همین موارد رو روی یه سیستم با مادربرد که اورکلاک قوی داشته باشه امتحان کنید ! مادربردتون چیه ؟
اون مادربرد باسش با باس سی پی یو و رم شما همخونی داشته باشه خیلی عالی میشه.
استفاده نکردم اما یه مدت که دنبال نمایندگیش بودم شنیدم که Foxconn اورکلاک برتر دنیا رو داره !

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
من مادربوردم Asus P5Q رم 4 GB OCZ Gold dual Channel سی پی یو Q6600 و گرافیک 4870
صفحه آبی که فرخ میگه زیاد میاد البته وقتی با قابلیت مادر بوردم توسط AI SUIT , EPU 6 Engine بیشتر از 20 % اورکلاک می کنم.
باید دفترچه مادر بورد رو خوند.مثلا مادر بورد من نوشته بهتره اگه اورکلاک باز هستین رم رو روی سوکت زرد مادر بورد وصل کنین.
من معتقد بخاطر اینکه
1- قطعات چینی
2-ویندوز کرک شده
3-مکس کرک شده
4- پلاگین کرک شده
5- خودمون هک شده...
دیگه چیزی نمی مونه.
البته این مشکلات تو استدوها نیست چون فکر نکنم زیاد از مکس استفاده بشه

:Mohsen:

کاربر باتجربه
محسن شما توی میکس و مونتاژ یه بار این موضوع رو مطرح کرده بودی و پلاگینی رو بچه ها بهت معرفی کرده بودند...
باهاش کار کردی؟
البته این مشکلو با افتر افکت داشتی...

با پلاگين Nucleo pro تو افتر افكتز cpu در بيش از 90 درصد مواقع ميچسبه به سقف!!!
ولي تو افتر افكتز cs4 تا حد زيادي اين مشكل حل شده و خود نرم افزار بدون پلاگين خيلي خوب از منابع سيستم استفاده ميكنه، جوري كه من خيلي راضيم ازش
بلعكس مكس كه فقط اسم ورژناش تغيير ميكنه!!! من كه خيلي اميد دارم به 2010

Sherlock_Holmes

Active Member
یعنی فقط مال افتر افکت هست یا کلا سیستم رو بهینه میکنه؟

لینکی داری ازش؟

Sherlock_Holmes

Active Member
اصلا فرقی با 2009 نداره
البته این تاپیک ربطی به این موضوع نداره اما بهتره کمی درباره یه چیزی تحقیق کنیم و بعد پست بزنیم:

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=115382

دلایلتون رو برای اینکه این دو ورژن اصلا فرقی با هم ندارن رو توی تاپیکی که لینک دادم پست بزنید...

جدیدترین ارسال ها

بالا