چرا درایو هام پاک شدن؟؟؟؟

mehrangol

Member
سلام
امروز کامپیوتر و روشن کردم دیدم هیچ درایوی بجز درایو ویندوز نیست؟؟!!!
با یکی از نرم افزار های پارتیشن بندی هم نگاه کردم دیدم که بجای بقیه درایو ها نوشته این مقدار فضای خالی فرمت نشده دارین؟!

حالا سوالم اینه که آیا راهی هست که درایوام بشکل اولیه برگردن؟سوال دومم هم اینه که علتش چیه؟

مدل هاردمم هم سامسونگ 1.5 ترابایتی هست.

اینو هم بگم که قبلا صدا می داد(در هنگام خوندن اطلاعات) بردمش نمایندگی گفت عادیه و اگه مشکلی پیش بیاد خود سیستم پیغام می ده.

ممنون از پاسختون

winsent

Banned
با سلام.
ابتدا سعی کنید هیچی رو هارتون انتقال ندید (کپی).
اکنون با ابزار System Restore ویندوز سیستم رو به چند روز قبل (که هارد و درایوهاتون درست بودند) برگردونید.
البته باید بادآوری کنم اگر بک آپ گرفته باشید سیستم بازیابی ویندوز کمک زیادی بهتون خواهد کرد.
موفق باشید...

mehrangol

Member
ممنون از راهنمایی تون
اما من الان نگاه کردم نه سیستم ریستو دارم نه بکاپ:sad:
آیا راه دیگری هم هست که بشه درایو ها رو برگردوند؟

مشکل از کجاست؟مشکل از هارد یا ویندوز یا ...؟

Saeed

Well-Known Member
سلام

ابتدا این کار رو انجام بدید

Start > Run > Diskmgmt.msc

سپس چند لحظه صبر کند تا پنجره مربوطه فعال بشه
بعد اگه همه ی درایو هاتون رو دید بهم خبر بدید تا بهتون بگم چطور فعالشون کنید

موفق باشی :cool:

mehrangol

Member
نه دوست عزیز،بقیه درایو ها رو می نویسه free space!!!!!البته همه به هم وصلن! می دونم فرقی نداره اما ویندوز من 7 هست.

سلام
از این برنامه های ریکاوری میتونی نصب کنی
مثلا Recover my files خوبه
فقط حواست باشه که وقتی میخوای اطلاعاتت رو برگردونی روی خودش نریزی، مثلا یه هارد جدا گونه یا یه درایو شبکه روی یه کامپیوتر دیگه داشته باش
ضمنا مطمئن شو که در هنگام ریکاوری برقتون نره(مثلا آخر شب بهتره)

توی این نرم افزار قسمت Recover partition یا یه همچین چیزی رو پیدا و انتخاب کن.....
ان شالله که درست میشه..........

tele3

Member
همین بلا امروز سر دوتا از درایوهای من اومد مراحل بالا رو انجام دادم امروز ریکاوری میکنم ببینم چی میشه

آخرین ویرایش:

mehrangol

Member
همین بلا امروز سر دوتا از درایوهای من اومد مراحل بالا رو انجام دادم امروز ریکاوری میکنم ببینم چی میشه

اگه هنوز ریکاوری نکردی،برنامه getdataback برنامه قویی هست هم برای درایو های ntfs داره هم fat ،اطلاعات منو مثل روز اولش برگردوند:)

جدیدترین ارسال ها

بالا